IMT

Moja pretpostavka je da te tanjiraste gume idu se donje strane, ali da se ova gornja podloska treba skratiti na debljinu nosaca, sto je kod mene 5mm kao i na prvoj slici, i onda preko tanjiraste podloske ide metalna, jer kako sad stoji nikako ne stima, plus ni saraf nije dosta dugacak da bi se uopste i mogla navrtiti matica. A postavio sam ovde pitanje da ne bih bez veze ostetio gume dok se ne posavetujem sa nekim ko je ovo vec radio. Kosjerac nisam siguran da bi te odgovarale sto si postavio, mala je slika pa se ne vidi bas najbolje, ali ako dobro vidim na jednoj od njih se vidi caura metalna, kod mene postoji metalna caura koja u sebi ima navoj i navrti se na saraf. A ova slika koju sam postavio je uzeta sa interneta da se ne bih ja zezao sa uploadovanjem slika.
Jel mozes da slikas taj deo sto mislis da odseces,nije mi bas jasno.Ta gume kod mene su menjane 1999 ili 2000-te godine a prosle godine su pocele da pucaju(50 maraka su kostale)

- - - - - - - - - -


Evo malo blize slikano,platna koja se nalazi sa donje strane sabija gumu koja se siri i neda da guma ispadne na gore
 
Tomislave postavljam sliku a koliko ce da traje videcemo, taj deo sto ga tanjirasta metalna platna sabija da ne bi izasao na gore sam skratio, da bih na njega ubacio gumeni tanjirasti deo, jer kao sto vidis puca ta guma kad se tako sabije, ja sam sad menjao prvi put. Traktor je '95 god. nov kupljen, ali vec prve godine su pukli ti nosaci metalni pa sam vario, a gume su relativno brzo otisle do vraga samo ih nisam menjao. Sad sam se nesto latio posla :) . Treba na menjam i izduvnu granu i karike na kompresoru vazduha ili ceo kompresor ili da se busi, ne znam sta se od toga moze uraditi, kad se skine videce se u kakvom je stanju.
open


https://drive.google.com/open?id=1sm1IGF8sLS1b1xAOxi-aEQsMy8Viw6wX
https://drive.google.com/open?id=1NZIR3lZX07Arg7KdqyqG3o4UiBERhRsJ

Tu po plavoj liniji sam odsekao, ostavio sam oko 7 mm debljina nosaca je 5mm i nek ima jos malo da ulegne, i sa donje strane stavio tu gumu kao sto sad stoji i sve to stisnuo sa metalnom platnom.
 
Mozda potraju,nikad se nezna.Nisam siguran dali je kod mene ili tebe ta platna pravilno okrenuta.
Karike su najmanji problem da se zamene,a grana mislim da moze bez problema da se odvije bez skidanja pumpe samo nisam siguran koji tip kljuca je idealan za taj posao
 
Smit ova slika što sam postavio je sa sajta kosta trade imaš tamo veću sliku pa pogledaj. Kod mene su bile te iste gume na kabini kao kod tebe ali sam ih izbacio i stavio novog tipa i služe bez greške 4-5 godina.
 
@Bata87 metalne platne su original sa traktora fabricke, ali nije nikakav problem da ti strugar napravi samo da nadje malo bolji materijal, da ne bude bas od obicnog gvozdja, ako ce ih praviti da izgledaju na original. U sustini ako ti bude pravio treba samo sa jedne strane da budu u konus, tamo gde nalezu na gumu, a druga strana sto je do matice moze biti ravna, nema potrebe da i tu stranu struze pod uglom.

@Tomislav n kod tebe je platna okrenuta kako je fabricki namesteno, i kod mene je tako bila, ja sam je sad okrenuo zato jer u kompletu sam dobio i drugu polovinu gume (tanjirastu) koja fabricki nije bila, i kod mene su tako zinule gume kao kod tebe sto je na slici. Posto mi niko nije bio odgovorio na pitanje kako se montiraju gume, malo sam experimentisao, e sad da li sam dobro uradio, vreme ce pokazati. Inace ovi mali traktori su uzasno lagani, i na najmanju neravninu skacu ko jarac, zato i popucaju nosaci, kad sam kacio staru oltovu sijacicu, na kakvu god rupu naidjem traktor se samo ljulja, kao brod na vodi, nema skakanja :osmeh: .

Sto se tice pumpe, linijska je, ali ne mogu da dodjem do 1 matice jer mi smeta pumpa, ne moram je skroz skidati, ali mislim da cu morati popustiti sarafe i zakositi je (pretpalenje da pomerim) pa posle da vratim nazad. Nije mi jasno zasto je onaj koji je konstruisao motor imao potrebu da sve stisne toliko, da se nicem ne moze prici, pa nije to auto pa da tako mora, ionako ima jos oho ho mesta dok se stigne do gabarita.
 
Poslednja izmena:
A cene će znati tek oko nove godine....

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ne u sustini nego bukvalno. Zagledao sam 539 detaljno i jedine razlike u odnosu na Tafe 42 su nalepnica na haubi, znak na haubi i znak na volanu. Vidi se da su na brzinu spremljeni za sajam. Nadam se da ce poceti da koriste unapredjenja koja je razvio IMT. Tafe zaostaje za kinezima kada je u pitanju tehnologija traktora. Yto i Foton vec imaju ravne podove kabine i menjac sa strane, reverzer, gramer sediste i slicno, i sve to za istu ili cak nizu cenu. Vadi ih to sto su napravljeni po dobrim starim modelima.

Zanimljivo je da 45/549 sada ima rotacionu VE pumpu. Takodje ima klipnu AC pumpu na standardnom mestu umesto na PVP. Mozda bi ta klipna pumpa mogla da se ugradi na starijim traktorima umesto membranske. A cena se zna samo za 539 i iznosi oko 10600e, za ostale se jos ne zna.
 
Poslednja izmena:
Starac Foco od stotinu ljeta na zasluzenoj rehabilitaciji:diferencijali su imali lufta ,poklopac hidraulike sam navario jer je bila pukotina gde naleze klipnjaca {valda sam dobro objasnio},i koja slika kakvi su zupcanici posle 50 god exploatacije:osmeh:
dMFSA.jpg
dMfFC.jpg
dMJp7.jpg
dMWd9.jpg
 
Ali njihova fabrika radi,nasa je mrtvo slovo na papiru

Neka radi samo neznam ko takve zastarjele kupuje kakvi su to ljudi.
Ko voli radit s zastarjelim strojem kad svi oko tebe imaju prave strojeve.
Na onaj 577 njihov je sprdnja hidrulik ima da se raspadne .
Žali bože ako će takvi biti pa moj 560 iz 86 je ljepši na oko
 
Nisam ni ja neki ljubitelj ali sa prometom od 2,5 milijarde dolara ocigledno da se prodaju.
A sa zastarelim Strojevima radi ko mora a ne ko voli i oni su se za nase uslove dobro pokazali(mislim da su Imt,Torpedo,Rakovica i ostali takodje zastareli odavno ali se voze) a da nepricamo o zapadnim starim 10,15,25 ili vise godina koji su po mom misljenju takodje kod njih izbaceni jer su zastareli i izradjeni.Mozda i gresim
 
Nazad
Vrh