IMT

Tebi voda ne kruzi onda. Meni na 558 je otovren termostat stalno i u vozanju drzi na 40 stepeni, dok u radu 80-85. Kada ispustim vodu podjedako je topla i na hladnjaku i na bloku. Luka ili neki drugi majstor sa foruma ce ti znati pomoci verovatno.
 
Sta moze biti problem na imt 560.ne dize temperaturu uopste.termostat je stavljen nov pre 20ak sati kad mu je radjena generalna.znaci kazaljka na termometru se ne pomera a proverio sam ga zagrevajuci ga upaljacem i radu.kad ispustam vodu iz hladnjaka izlazi skroz hladna voda a iz bloka vruca.termostat je teleoptikov.
Tebi voda ne kruzi onda. Meni na 558 je otovren termostat stalno i u vozanju drzi na 40 stepeni, dok u radu 80-85. Kada ispustim vodu podjedako je topla i na hladnjaku i na bloku. Luka ili neki drugi majstor sa foruma ce ti znati pomoci verovatno.
Mislim da je nezahvalno porediti 558 i 560...
 
Proverio.radi.al i da je ostao zaglavljen termostat(zatvoren)morao bi sat pokazati.
Morao bi ako je sistem pun vode,
Termometrova sonda stoji ispod termostata ako je sistem pun vazduha, a termostat zatvoren nema sanse da pokaze i otvori termostat, jos ako si mazao dihting silikonom pa zacepio onu malecnu rupicu na termostatu, a TELEOPTIK ima bas malecku 1,5mm i na obodu pa je mnogi zacepe silikonom

Koliko tecnosti stane u sistem?
Imas li grejanje kabine?

To da je sistem pun vazduha je cesta pojava na tamicima jel je cep hladnjaka u ravni sa termostatom pa imaju na kucistu termodtata i na glavi luftere
Ako ti je sonda na originalnom mestu izvadi je samo otpusti i vidi ima li vode ispod termostata?


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Veceras probali oranje.stalo je 12 litara vode.u toku rada nije sat pokazao da se podigla temperatura.ali kad sam ugasio odmah je pokazao skoro 40.voda u bloku je vruca a u hladnjaku mlaka.jel to sad normalno?orali smo oko pola sata.
 
Uvek je u hladnjaku hladnija nego u bloku,naravno ako radi ventilator,ja orem celi dan da ne predje 60 a leti je oko 80

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Veceras probali oranje.stalo je 12 litara vode.u toku rada nije sat pokazao da se podigla temperatura.ali kad sam ugasio odmah je pokazao skoro 40.voda u bloku je vruca a u hladnjaku mlaka.jel to sad normalno?orali smo oko pola sata.
To jeste normalno jer imas termostat
U hladnjaku zna biti i 0 a u motoru vruca tecnost dok ne otvori termostat

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
To jeste normalno jer imas termostat
U hladnjaku zna biti i 0 a u motoru vruca tecnost dok ne otvori termostat

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
Pa da, ako je jako hladno a sipana voda može i da pukne hladnjak ako ima termostat jer onda ne nagura temperaturu motora dovoljnu da otvori termostat i voda u hladnjaku ne cirkuliše i eto belaja.
 
Cisto sumnjam da on ima termostat,ako kaze da mu temp. vode u motoru skocila na 40 kad je ugasio motor.I nzm sta je cudno ako skoci temp. vode motora nakon gasenja istog posle ozbiljnijeg posla,ocekujes da se nekoliko cm debeo metal u bloku odma ohladi :)) ?,on ce nastaviti da isijava temperaturu i time greje vodu u njemu jos neko vreme jer nema cirkulacije iste.A ako ti sat temperature vode nije pokazivao bas nista ,tj stajao na nuli ,taj sigurno ne radi.I bez termostata na ovim temperaturama napolju ,u oranju temp. motora ce biti bar oko 60c.Testiraj taj sat u kljucaloj vodi,bar da znas koliko manje pokazuje od realne temperature,ako uopste radi.

Edit;Sad sam video da je stavljao novi termostat,proveri onda bar sat jel ispravan.
 
Jos malo i palimo ga imt 542 je u pitanju.
5323b5a21ca2ddef9960e67f11c0ae2b.jpg


Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh