IMT

Ja na 540 drzim spojene kocnice inace ako ga malo bacim na posebnoj kocnici pokida pakne samo tako,to mi se desavalo bar 20 puta,sto je jos gore zaglave u dobosu komadi ferode i blokira tocak,ovako kad su spojene zadnje 2-3 godine nemam problema,inace zanitovane su.
 
Nije to nesto uredu kod vas. Nitovo sam sa ocem od kamiona do traktora, nikad problema nije bilo.
 
Mi smo na 549 uvek imali problema kad smo koristili odvojene kocnice,kidali paknove za opkladu ako treba i kad smo zalepili trajalo je dugo.
 
12 nitni ide na jednu oblogu i dobos je u dobrom stanju...nekad je to stari nitovao i sluzilo godinama i kad su se izlizale ja prenitujem na oba tocka i sa ovim problem....jos obrusim fleksom sve ivice i svedem pocetke i opet....imam jos jednu oblogu pa cu ponovo probat a ako nebude sluzilo ici cu na opciju lijepljenja

- - - - - - - - - -

Na fergi nikad ne drzim spojene kocnice
 
Ne vjerujem u te price o koristenju spojenih kocnica ma sta ko pisao pogotovo u brdu, mozda kad bi radio samo transport ali i tu treba ustimati da na istoj visini obe pedale jednako hvataju
 
Na 539 je problem spojene kocnice jer je desna bas teza za stisnuti ali na 549 su odprvog dana spojene i kad ih podesavam posvetim paznju da jednako hvataju i mirno zaustavljaju traktor i nikakvih problema evo 10 godina...

Sto se nitanja tice, kod nas nema za kupiti obloge koje se nisane nasvim rupama nema sanse. Idu po 2 nitne na svaki kraj i onda jedan red preskacem i nitam ostale 2 nitne sasvake strane, malo se rupe podese i to je to. Na 539 kad god sam nitao nitao sam lijevu jer nju otac stalno koristi jer je bliza i laksa za stisnuti pa se puno brze potrosi. Desna strana je, koliko se sjecam, jos originalna sto je iz IMT-a dosla dok je lijeva remontovana sigurno 3 puta...
 
Na 539 kad god sam nitao nitao sam lijevu jer nju otac stalno koristi jer je bliza i laksa za stisnuti pa se puno brze potrosi. Desna strana je, koliko se sjecam, jos originalna sto je iz IMT-a dosla dok je lijeva remontovana sigurno 3 puta...
molim te pojasni mi ovo bliza je kao da je desna pola metra od traktora..a ne papuca do papuce mi na 542 drzimo razdvojene kocnice ali kad kocim kocim sa oba tocka tj nagazis obe papuce i gotovo nikad problema bilo nije i zabacuje se traktor na kocnici bez problema evo vozi se vec 33 god i tako se koci
 
Na 539 je problem spojene kocnice jer je desna bas teza za stisnuti ali na 549 su odprvog dana spojene i kad ih podesavam posvetim paznju da jednako hvataju i mirno zaustavljaju traktor i nikakvih problema evo 10 godina...

Sto se nitanja tice, kod nas nema za kupiti obloge koje se nisane nasvim rupama nema sanse. Idu po 2 nitne na svaki kraj i onda jedan red preskacem i nitam ostale 2 nitne sasvake strane, malo se rupe podese i to je to. Na 539 kad god sam nitao nitao sam lijevu jer nju otac stalno koristi jer je bliza i laksa za stisnuti pa se puno brze potrosi. Desna strana je, koliko se sjecam, jos originalna sto je iz IMT-a dosla dok je lijeva remontovana sigurno 3 puta...

Ferode za kocnice izbegavajte da kupujete po vaserima. To je bar moje iskustvo. Jedne godine je tata kupio ferode za fergu kod nekog u umi na vaseru. Skoro nijedna rupa se nije poklapala. nekako busene nove i opet se raznitovale posle mesec dana. Ove godine kupim u Juselu ferode za prikolicu (iste kao za 539). Sve rupe se poklapaju. Zacas prenitujem i bez problema ugradim. Proizvodjac je u oba slucaja bio Cobest Mladenovac, nego izgleda da pojedini prodavci nekim tokovima dobavljaju losuiju robu ili jednostavno ssamo kopiraju deklaraciju.
 
molim te pojasni mi ovo bliza je kao da je desna pola metra od traktora..a ne papuca do papuce mi na 542 drzimo razdvojene kocnice ali kad kocim kocim sa oba tocka tj nagazis obe papuce i gotovo nikad problema bilo nije i zabacuje se traktor na kocnici bez problema evo vozi se vec 33 god i tako se koci

Nisu udaljene al i ja vecinom kocim vise lijevom,kad orem vise drzim lijevu,kad ustavim traktor stisnem ijevu i zakacim ...neznam kako je na 542 al na 533 se vecinom koristi lijeva
 
ni ne koristimo blokadu posto nema potrebe za blokadom a i nije bas prakticna na 542 tako da samo stoji di jeste verovatno je i zardjala od stajanja :D
 
Da li neko zna da li je normalno da mi se kuciste menjaca-diferencijala malo vise zagreje i usled cega se greje i zasto mi pri duzem radu kad se menjac zagreje izbacuje ulje iz menjaca,ne mnogo ali kad parkiram traktor posle nekog duzeg rada ostaje trag (kapanje) ispod traktora.Pre mi se desavalo da vidim da ulje izbacuje na one zasitne gume od rucica menjaca koje su i bile ispucale a kako sam ih zamenio novim sad i nevidim gde izbija,verovatno negde ispod onog zastitnog lima.Traktor je 577 noviji tip sa ojacanom hidraulikom te me takodje zanima da li ovo jace zagrevanje diferencijala i curenje ulja ima kakve veze sa polozajem onih dve odnosno tri polugice koje se nalaze na donjem delu one pomocne pumpe hidraulika koja se nalazi sa leve strane sedista,koliko vidim one se pomeraju prema napred i u gornji polozaj pa me zania recimo u kom polozaju trebaju bit kad recimo orem traktorom a u kom u nekim drugim prilikama.Neznam da li se i kako moze proveriti onaj odusak na diferencijala da nije zacepljen premda neverujem da je do njega
 
Ma nema frke .
Forum malo šteka mene muči razmak u porukama.


E možda ti ulje loše ja kupio neko jeftino za čas se ugrije kao da kuva na 39 ljeti.
I na našem 577 je znalo na ručicu dizat ulje nizbrdo pod teretom.
 
Nisu kocnice.
Ulje menjaca nisam ni menjao takvo je jos od kupovine traktora,jedino ove godine mi puklo crevo priliko kipanja u branju pa sam 10 l dosuo Modricin traktol.
Znaci niko nije imao slican problem?
 
Nazad
Vrh