IMT

Pisao sam vec negde sta je rekao jedan preprodavac traktora.Citiram ga:"Najvise volim da kupujem traktor kod nekog kada vidim novog rusa u dvoristu"Verovatno tada lako obara cenu jer treba ljudima para za kredit.
 
Vojkane prodaje se za 7200,toliko se ceni,nove su gume,godiste valjda 88,odlican je,ja ga juce bas zagledao i palio,ima neko sediste od 300 eura,brate mili strasno udobno(nije to za mene,ja navikao na panj:osmeh:),odrzavan je traktor to se vidi,prodaje ga moj kolega,trgovac je,on mi je doterao 560 iz Ban.Novog Sela.
 
Nisu 18-ke,traktor je sigurno radio medjurednu obradu pa zato su ove gume.Nisam ga pitao jel dobio i siroke gume uz njega ali mislim da nije.
 
104101573391396296214222.jpg

108057197445157589590654.jpg
 
neznam sta je topling,ali tu se kaci gornja stelujuca poluga,sto se tice kvacila nije ga niko nikad dirao,ali su mi rekli da upalim traktor ubacim u brzinu i pustam kvacilo,i ako pocne da odvaja oko 1cm od vrha da nije do stelovanja,a njemu je tacno 1cm
Da to je topling, a kvacilo ti nasteluj da malo bolje odvaja tj ranije, slobodno.
 
Da to je topling, a kvacilo ti nasteluj da malo bolje odvaja tj ranije, slobodno.
odsad nema vise vuce na topling,nebi trebalo nista da sam slomio jer bi se vidjelo kako sam shvatio,kako cu nastelovati kvacilo,citao sam u upustvo treba da se odvrne matica i okrene put kazaljke na satu dok nesto ne uskoci,ali kako znati kad je uskocilo,
 
Imas na osovini na kojoj je papucica kvacila rupu poprecno izbusenu (mozda 8_10mm promjera) u nju stavus nesto prikladno (veliki krstasti safciger ili nesto slicno), otpustis sraf koji drzi papucicu stegnutu na osovinu (kljuc 19 ili je 22 jbm li ga) i tada ce papucica pod sopstvenom tezinom da padne dole, a osovina ce teziti da ide suprotno od kazaljke na satu. E neka ti neko drzi rukom papucicu skroz gore podignutu a ti sa ovim safcigerom okreci osovinu u smjeru kazaljke do kraja, to je znak da je druk lezaj udario u pracne, tad malo popustis stegnes sraf i to je to. Papucica ti posle podesavanja mora stojati u gornjem polozaju, i mora imati malo lufta kada je pocnes stiskati, pa tek onda da naidjes na otpor, u protivnom neces imati zazor izmedju lezaja i pracni pa ce odvajanje opet biti pogresno i popusice brzo druk_lezaj.
Uostalom imas na netu radionicki prirucnik za 560 (princip je isti) sa slikama pa ce ti se samo kaz'ti.
 
Bokibole je spominjao kako je isao kod nekog u Golubince:
Jesenas sam trazio plug IMT 757.20, i nadjem oglas u Golubincima, zovem coveka, kaze plug je extra, kao nov, nigde krivljen ni varen, daske i raonici kao novi. Odemo kolega i ja tamo, kad ono tata i sin, po govoru bih rekao Hrvati, pokazuju plug, hvale ga, a plug bio pukao i izvaren na 2 mesta, a daske i raonici dosta losi. U dvoristu kod njih nekoliko Belorusa i fergusona 539, sve peru, lickaju. Vidim da imam posla sa svercerima okrenem se i odem. I danas na sajtu polovniautomobili.com kad nadjete mtz 820, 920, iz golubinaca zaobidjite ih, likovi smanjuju broj radnih sati, svi imaju oko 1100 rh, a imaju garant 10 puta vise. Kuca im je na kraju sela, skoro u ataru, a po govoru ce te ih lako prepoznati.
 
Nazad
Vrh