IMT

Sad od jednom svima fali klima i zracni sic a do nekidan se drndali po IMT-u

Zna i svaka baba u selu da je nov stroj bolji, udobniji od starog izdrndanog ali jedno su zelje a drugo mogucnosti...

Pisao sam vise puta da bi i ja jednog dana volio imati nov udoban traktor, velike ravne njive, udoban kombajn i sve sto ide u tom paketu ali NE MOZE... Mislim da radim ispravnu stvar, s IMT traktorima i polovnom mehanizacijom radim relativno malo zemlje ali u nju ulazem maksimalno koliko god mogu. Ne trgam ni sebe ni strojeve. Bolje nego da ganjam drzavne poticaje, radim kao mazga i na kraju opet jednaka ili cak i manja dobit... Nisam kreditima opterecen i sve sto si zaradim ostaje meni u dzepu na raspolaganje.

Novim traktorima svaka cast ali molim da se malo osvrnete oko sebe. Samo ako ste mladji od 20 godina postoji sansa da je prvi traktor s kojim ste u zivotu radili neki polovni "zapadnjak" ali svi stariji znaju vrlo dobro sta je IMT ;)
Mladji sam od 20 godina i prvi traktor sa kojim sam radio je IMT 539 iz 1984. Za njega imam samo reci hvale. Trenutno imam Rakovicu 65 i Torpeda D4006 i najveci problem je sto se cesto nagutam tonu prasine i cesto me i bole ledja kad radim od jutra do mraka. Sva sreca pa ne radim mnogo zemlje. Tata mi i neda da radim sa prskalicom, a ja njemu nedam da udje u traktor bez gas maske kad prsce:osmeh: Trudim se da sacuvam zdravlje i ledja koliko mogu, al dzaba kad nemam ::novac:: za moderne zadihtovane, klimatizovane i udobne traktore. Sto se tice odrzavaja, trudm se koliko mogu, bar osnovno (da ima ulja u motoru, menjacu u hidraulici i da je podmazan). Kad vidim kako neki teraju svoje masine, ja ih mazim.
Patim se sa ovim sto imam, nekad im je..m majku i konstruktora ali sam opet zadovoljan sa njima.
 
i ja sam presao jesenas sa 540 na 577 i preporodio sam se ,jeste da mu je po los motor i da su mu male gume 14-ke i nemam kabinu ali hidro volan ljudi ono je za nobelovu nagradu ,e sad kad zavrsim oranje trebalo bi da uradim motor pa da vas pitam http://www.kupujemprodajem.com/Generalna-IMT-533-539-560-577-6337069-oglas.htm je vredi uzeti ovaj set i ima li nekapovoljna kabina al da nije ona gluva :osmeh:
 
Ja sam kod njega kupovao cape za korpu za Torpeda. Covek je vrlo korektan i ima dosta delova na lageru.
Ako su delovi original, onda sigurno vrede:osmeh:
Za hilzne su se najbolje pokazale Petar Drapsin, koje i on prodaje, karike mogu i Indijske, a klopovi ako su dobri mozda i ne treba da se menjaju
 
uradicu punu greneralnu posto ovih dana kad orem nosim dve flase ulja po 2 l
i ostane mi pola jedne litar otprilike , uzorem 2ha nekad malo preko
 
Trazim i ja kabinu novog tipa za 577 da bi stavio na 585,ali ne nalazim. Ja imam 542 i 585. Za teze radove zakon 585,odmor,ali i mali mi ima lagan volan,i okretan je prilicno i koristim ga za sve kao i 585. Ja cu menjati moj 585 u toku godine za 577dv,(ako preostane finansija,posto je plan da se radi nova stala za 20 grla krava i manji objekat za slobodan tov bikova)odgovarao bi mi sa dv,imam jos neke sitnice da odradim na mom 585,pa onda u oglase,jer zelim da buduci vlasnik nema potrebe da ulozi nista u njega vec samo da radi s njim. Kad bi na njega mogao da stavim prednju vucu ne bi ga dirao jer znam sta sam dosad uradio i u kakvom je stanju. Fali jedna dobra kabina,al kao sto napisah ne moze da se nadje fabricka,pa cemo verovatno praviti po uzorku na fabricku. Nije zgoreg da ima.
 
Onda uzmi Petar Drapsin klipove.
Za vise se obrati clanu mirko015
Milose, vidjao sam te kabine na oglasima, samo je pitanje treba li atest, tj serijski broj. Cana sa stakloma, samo da je nabacis gore oko 1200 evra
 
Pratim redovno oglase i ne naleteh na fabricku kabinu,kupio sam svasta od prikljucaka dosta povoljnije nego sto se ceni,jer vidim oglas i odmah reagujem,a ja da mi drugi pravi kabinu,a to mogu i ja sam nece da moze. Sam cu da uradim.
 
Klipovi se obavezno menjaju!
Razlog zasto se obavezno menjaju?

Da pomognem a da ne filozofiram.Posto je generalna za motor S44 tu postoji varijanta jeftine generalne,kad otvoris motor utvrdices jel klip 98,5 ili 101,ako je 98,5 a klipovi su losi samo razbusis motor na 101 sto kosta 4000 din,klipove kupujes tako da to mora u tom slucaju,a ako je 98,5 a klipovi dobri(dobri se podrazumeva da se nisu rasirili na prvoj kompresionoj kariki i da nisu popucali na istom mestu)ubaci nove hilzne,klipove ostavi a karike idu nove,normalno.Ako je 101 sad imas opciju da ostavis klipove ili da menjas ili smanjujes na 98,5.Uglavnom mozes da kombinujes i da se ustedi.Glavu ubacis pojacane ventile na 0,5,nove vodjice i poravnas ako treba,radilica ces videti kakvo je stanje,ako nije ostajao bez ulja radilica je sigurno dobra i nemos je obradjivati,cist primer je moj traktor koji ima preko 20000 sati a radilica na prvoj specijali,preziveo tri generalne i nekoliko menjanja karika.Zapamtite dovoljno ulje u motoru cuva radilicu!!!
 
Pa naveli ste razlog!

da se nisu rasirili na prvoj kompresionoj kariki i da nisu popucali na istom mestu

Teško da kod tog motora ne bude kao što ste naveli ako uzmemo u obzir da je motor zreo za generalnu.
 
Poslednja izmena:
Po pitanju klipova, 4 komada ne mogu kostati vise od 100€. kad se vec sve radi, das i to pa nek ide zivot. Miran si i boli te briga.

Po pitanju kardana, ako ima reduktor, onda ima na 2000 obrtaja motora 540 obrtaja kardana. Ako je reduktor skinut i montirana direkt osovina, onda kao i 539, na 1500 okretaja 540 obrtaja kardana, na 2000 okretaja 720 obrtaja kardana.
 
na traktoru do sad motor nije otvaran ,promenicu mu sve da ne bi u sezoni namicao :svinja: , e da ljudi primetio sam radni sat mi otkuca na 1600 za 50 minuta :sta:
 
da se nisu rasirili na prvoj kompresionoj kariki
I to se rešava lako. Kod strugara se proširi kanal u klipu na debljinu karike Zetora čiji je prečnik klipa 102mm. Zatim se prema svakoj stublini "podesi" karika da udje u FI 101 i to je to. Naravno to ne preporučujem ali kažem da je moguće veoma uspešno uraditi. Evo npr ja sam u Opel-ov benzinski motor uglavio karike od Nisan terana 2.5 TD. Sve se hoće kad se može! :)
 
Kolega, to je sasvim u redu. na 1500 okretaja treba biti OTPRILIKE 60 minuta jedan radni sat, na 1600 je to brze, na 1700 jos brze... Sto veci gas, to se brze "vrte" sati.

Na novijim traktorima je sat elektrican i nastiman da broji uvijek na 60 minuta bez obzira na obrtaje motora. Bar na SDF I CNH grupaciji koliko sam upoznat, zad ruge ne mogu tvrditi.
 
jel dobro na 533 ugraditi klipove od 539???? da se samo razbuši........radilica je obrađena prije nešto više od 1500 sati, pa mislim da je dobra, ni aksijalnog lufta nema.......
 
Moj teca ima 533 sa klipovima od 539... Lepo ide i neverovatno kako lako pali sad,kad je slozen motor...
 
Sto se mene tice imt mi ne treba ni da mi ga neko pokloni dzabe bilo koji model,jel smo mi narod koji je navikao na te masine i kraj.Imao sam imt i nikad vise dok sam ziv pa makar i sa konjima,radio biciklom,motikom,apencom peske......................

grunt nemoj se ljutis al nemoj ni tako,pa gdje ti je patriotizam pa kako da nevalja nase stoje valjalo 40 godina svima nasim starima a tebi nevalja,evo ja sam vozio od traktora svasta nesta i fiat-e,steyer-e,landini,new holande,fendte,john deere i vocare holdera i antonio carraro zglobare,jer radim kao traktorista u austriji trenutno vozim mf5465,a kod kuce imamo tri imt-a cast svemu ja volim nase naucio uz starog kupili skoro jednog novog imt-a mogao sam uvesti za te pare jako dobrog stranca,al ako volim novo nase taman nevaljao nego stranca pa kad sta crkne nesmijem u trgovinu da pitam posto je dijo,a na primer komresor klime kost 500evropljana a za to skoro generalka za nase "siromke"
 
I to se rešava lako. Kod strugara se proširi kanal u klipu na debljinu karike Zetora čiji je prečnik klipa 102mm. Zatim se prema svakoj stublini "podesi" karika da udje u FI 101 i to je to. Naravno to ne preporučujem ali kažem da je moguće veoma uspešno uraditi. Evo npr ja sam u Opel-ov benzinski motor uglavio karike od Nisan terana 2.5 TD. Sve se hoće kad se može! :)

Ja sam pre tri godine prosirio prvi kanal na klipovima i ispod standardne karike podbacio listic uljne karike.
To je moja inovacija, nisam nasao da je to neko do sada radio..
 
Nazad
Vrh