IMT



Motor je otvoren na nepunih 6000 sati iz razloga sto je pocelo da konstantno kaplje ulje na iber lauf,imao je normalno snagu(valjda),menjac i hidraulik su perfektni i kao i motor nikada nisu otvarani(izuzev ventil dekle zbog stelovanja ventila).Utisci su sledeci,hilzne imaju ajnzaca i to sve tri najvise sa leve strane gledajuci iz pozicije vozaca i treca je malo talasasta,glava deluje dobro,pritisak ulja mu je bio oko 1,5 na leru pri temperaturi od 70c.
 
Ja sam skoro radio generalnu...na srednjem klipu izgleda kao da je odnekud dolazila voda.Kad izravnas glavu pokazace ti se samo.Ja sam kupovo novu glavu i nisam se pokajo.
 
Koje hilzne,klipove i ostalo si stavljao i jel si zadovoljan sto se tice kvaliteta

Hilzne sam njegove razbusio a klipovi su neki C....Glava je isla nova puna.Ne da sam zadovoljan kako radi i vuce vec i prezadovoljan.Gas odsijeca ko 539.Jedino,malo mi je pritisak osto premali al evo ja sam sa njim proljetos isfrezo 5 hektar brdske zemlje,ma gotovo svaki dan nesto sa njim radim...Potrazi u servisiranje traktora...tu sam sve postavio sta i kako je radeno i koliko je sta placeno...Glavu moras ravnati a i ventili su ti nesto puno potonuli (ako ti glava bude dobra njih ces morat mijenjat)
 
Nema sledece mere na 539, samo jedna mera postoji i iznosi 91.4 ili 91.5 mm ne secam se tacno. A ako stavis nove karike na stare hilzne to moze biti jos gore od starih karika ako su hilzne postale ovalne
 
Ne zurim nigde tako da cu polako oko nabavke delova i obrada,planiram i da ga ofarbam,prekontrolisem kocnice,promenim spone i sve cetiri gume(trap sam biksnovao jesenas)
 
Nazad
Vrh