IMT

puklo srednje kuciste preko pola sa strane gde usisava ulje tu je najtanje. namontiro je sipao ule i upalio bez poklopca i radila normalno znaci vrti ulje u krug. stavio manometar na izlazu za kipovanje i povlacio rucicu kao da kipuje pritisak rastao do 200bari trebao sam smanjivati pritisak razvodnik mi je od 5100 sa dve rucice stara pumpa se mucila mogao sam drzati rucicu do beskonacnosti slabo kipuje i samo zuji. ovu dok malo povuces raste pritisak ali posle treceg pokusaja puce kuciste.skidao ponovo i promenuo kuciste ali trebao sam da ga obrusim jace je za tri desete od puknutog nisam mogao vise smirglati. radi do sto bara. problem nije htela da vuce ulje kroz filter vuce ali slabo. prvo sam misio da vuce fals na stucni pa navario cev filtera na lulicu usisa pumpe efekat isti sledeca operacija busenje filtera.radi ali nije to bas najbolje. trebalo bi opet skidati ali sam izgubio volju.
 
ulje traktol80 filter turski po meni mnogo sitan. ventil se nalazi u razvodnuku i steluje se spolja kljuc 17 i srafciger moze od nule pa dok se ne raspadne.kada je sve bilo dole pravio mu i rucnu kocnicu ono koci ali to bas nije nesto pouzdano
 
Pozdrav za sve clanove foruma! Sto se tice traktora ja imam imt 558 mi smo vlasnici vec dugo radi 13 ha zemlje bez usluznog rada drugima , medjutim motor je na izdisaju , koje delove preporucujete?
 
Naletim na sliku na FB i prvi put vidim da smo i ovo proizvodili. Dobro bi doslo za prskanje od plamenca.
71d31de9c53ae62221d772ec8413d24e.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ovakvih 5-6 komada je imala zadruga kod nas sluzili za cupanje metlica i posto im se to nije svidelo kako cupaju svi do jednog prodati na licitaciji budzasto ljudi ih pokupovali,a ove adaptere sve na otpad bacili na kilo.Sada bi ti adapteri dusu dali za prskanje plamenca,diabrotike i ostale gamadi.
 
Drugari,
jel bio neko u skorije vreme na tehničkom pregledu sa nekom starijim traktorom?

Ja imam problem sa IMT 542 82. godište, na blatobranu postoje mesta za svetla ali taj traktor sam i kupio kao takav, i nigde i nisam našao takva svetla za taj model, samo ona što stoje na prednjem delu sa strane.
Sad ne mogu da uradim tehnički pregled jer nemam ta svetla, a ni instalacije za njih.
 
Drugari,
jel bio neko u skorije vreme na tehničkom pregledu sa nekom starijim traktorom?

Ja imam problem sa IMT 542 82. godište, na blatobranu postoje mesta za svetla ali taj traktor sam i kupio kao takav, i nigde i nisam našao takva svetla za taj model, samo ona što stoje na prednjem delu sa strane.
Sad ne mogu da uradim tehnički pregled jer nemam ta svetla, a ni instalacije za njih.
Kod mene ima jedan 560 sa takvim blatobranima... sad ne znam da li bi se ta svetla mogla naci negde... ako ne, postoje led okrugle lampe, mozda bi se mogle ubaciti tu, investicija neke 2.000 din...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh