IMT

ima neko šemu ili kako se povezuje inastalacija na traktoru (brave ,ampermetar i osiguraci) ::pomoc:;::pomoc:; pocupao sam staru instalaciju ne beležeci nisšta uz obecanje majstora da ja završim šta sam imao od remonta i on dolazi da to odradi a sad ga nemogu da ga navatam da odradi to ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
 
evo ima za 533 i za sve u sustini
link za uvelicanu sliku (https://www.mycity.rs/slika.php?slika=55247_57475735_%9Aema%20533.jpg)


dbbca77cd7640d614a5de259e4f79f8d.jpg
87d9b4b2a06dc5f6713bda772ba5f961.jpg
 
Debela zica(6 kadrata) sa alternatora na anlaser.....kabel + kleme takodje na anlaser....opet zica 6kv sa anlasera na kutiju osiguraca.....opet zica 6kv sa kutije osiguraca na ampermetar na jedan kontakt...pa 6kv sa ampermetra od drugog kontakta do broja 30 na bravi....
sa brave
57 prednja pozicija
58 osvetljenje instrumenata,pozicija zadnja i na blatobranima
56a kratko svetlo
56b dugo svetlo
15/54 na osigurac pa pravis mostove za rotaciju,radno,stop svetlo,radio itd
15/54 debela zica 6kv na bravu paljenja na kontakt 15/54...sa brave zica 0d 4 kvadrata 50a paljenje anlaser ....19 broj grejac
svetla,pozicije teras prvo na osigurace pa posle ka farovima
 
Kočnice mi slabo rade na 539 a da stvar bude još gora,vozio pola sata pod ručnom pa mi se desni točak dosta zagrejao.Verovatno da su otišle pakne.Kakva je tu situacija i šta treba majstor da radi,jel se mora skidati točak...
 
Jeste li kad doštelavali kočnice? Nazad na unutarnjoj strani kočnica imaju vratanca koja se otvore i plosnatim šarafcigerom se okreče jedna zvjezdasta matica i tu se podešavaju kočnice. Nije zgoreg skinuti jedan po jedan točak, pregledati u kakvom su stanju pakne i ferode i po potrebi nanitati nove, jeftino a dobro rješenje. Ako je doboš izbrazdan moja preporuka zamjenuti ga novim pošto kad se stari pretokari, dobije veći radijus nego što ga ima pakna i onda ferode traju jako kratko i jako brzo pucaju.

Nije nikakav kompliciran posao, samo treba malo volje.
 
Eh Bobo,da si mi samo malo bliži!A da idem kod familije u Podgorač sa traktorom,pa navratim kod tenbe da pogledaš,ne isplati se.
 
Pozdrav, interesuje me ako neko zna da li može mali radni cilindar za kočenje da se izvadi bez skidanja cele čizme na imt 560?
 
Moze.. samo se skine sa dva sarafa ona kapa, i malo pomognes srafcigerom, al moras ga rastelovat i oterat unutra... i ja to moram za koji dan, trosi mi uk2.
 
Moze.. samo se skine sa dva sarafa ona kapa, i malo pomognes srafcigerom, al moras ga rastelovat i oterat unutra... i ja to moram za koji dan, trosi mi uk2.

Hvala ti.
Sredio sam ga danas, kupio novi zastavin mali cilindar (2500 din) i zamenio kroz onaj otvor. Majstor hteo da mi uzme 50e evra za ruke da skida celu čizmu i da onda menja, naravno, nisam pristao.
 
Mi smo prosle godine menjali gumice na jednom, i to cak mislim da nisam imao nikakve, pa sam stavio od nekog kocionog od fice il tako nesto, nezmm tacno nesto je bilo u nekoj kutiji i za sad drzi ali drugi je popustio.. nema na cemu.
 
Sta moze biti problem sto mi prednju desnu gumu na 577 jede sredisnji deo ripne,najvise desnu ripnu na gumi? Skino sam ova dva lezaja oni mi izgledaju sasvim ok.

2yzbmtw.jpg
 
Sta moze biti problem sto mi prednju desnu gumu na 577 jede sredisnji deo ripne,najvise desnu ripnu na gumi? Skino sam ova dva lezaja oni mi izgledaju sasvim ok.

2yzbmtw.jpg

Imao sam taj problem, naj prije gledaj zatur točkova i napravi ga čak da bude s prednje strane malo prema van, dakle da u smjeru vožnje gledaju saaaaaaaaasvim malo u V. Štos je što je na 577 s desne strane kardan prednje vuče i ta je strana prednjeg mosta teža i taj točak više upravlja traktorom kad je na cesti. meni je 549 jeo lijevu gumu više, pa sam okrenuo gume naopako i smanjilo se trošenje drastično ali dok nisam špur riješio prema uputama ljudi s britanskog poljoprivrednog foruma, jedna guma se baš više trošila.
 
Nazad
Vrh