IMT

Preko zime malo zarđam,ali kada dođe sezona prevoza onda šaltam imt-a iz više u nižu, iz niže u višu, pod teretom, bez teretom uz brdo, niz brdo osim kretanja iz mesta sve bez kvačila. K'o da je vario :haha:
 
Sinhron pravi vise stete nego koristi,i zato mi dodje da menjam 567 za 560

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
Takodje na 577 planiram staviti tri brzine menjac,za traktor koji radi u ratarstvu,mislim da je 3 brzine ne prevaziđen.Prvom brzi u oranju,drugom brzi u spremanju,spartanju itd.A pritom mnogo izdrzljiviji menjac.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
I ja imam fantazije i filozofije, ali ovo jos nisam cuo.
Ljudi kukaju za petobrzinskim menjacima.
A vi biste od 567,577 da napravite 560,578.
 
Takodje na 577 planiram staviti tri brzine menjac,za traktor koji radi u ratarstvu,mislim da je 3 brzine ne prevaziđen.Prvom brzi u oranju,drugom brzi u spremanju,spartanju itd.A pritom mnogo izdrzljiviji menjac.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Moras i zadnjak da menjas,tj tanjirasto konusni nije isti,leteo bi ko metak,nebi mogao da radis nista sa njim,nisu isti odnosi u zadnjaku,hteo sam i ja to

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja se kajem sto sam radio generalku na mom 560.Trebao sam uzeti s44 motor i ubaciti.To bi mi bila prava mera za moje masine plug 2*35 i setvospremac 2,9 m.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Orao sam,znam sve prednosti.ali i mane poput bucnog menjaca u transportu,pa kad ode sinhron hoce da izbacuje iz brzine,i naravno kada izlete na kraju kuglice sinhrona u 95% slucajeva stradaju oba zupcanika za 4-5 brz

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja imam 577 sa tri brzine, prva i druga ok za rad na njivi kad su dobri uslovi mogu orati drugom ali je spor u trecoj, pun gas ide nekih 18 km/h sto je bas sporo.

To nije 577 ;)

Po pitanju trobrzinac VS pet brzinac UVIJEK je 5 brzina bolje... za vas u ravnim krajevima ne znam, ali znam za moj. za 2x14" da ore kako hoće fino, lagano da se ne pati, 1. na 5-brzinskom mjenjaču idealna. 560 sa 16.9 gumama nazad u 1. direktnoj prebrz za 2x12" plug... Ovdje se 5-brzinac baš zbog sporije 1. i 2. brzine pokazao bolji i korisniji od trobrzinca.
 
Nazad
Vrh