IMT

Nisam ni ja neki ljubitelj ali sa prometom od 2,5 milijarde dolara ocigledno da se prodaju.
A sa zastarelim Strojevima radi ko mora a ne ko voli i oni su se za nase uslove dobro pokazali(mislim da su Imt,Torpedo,Rakovica i ostali takodje zastareli odavno ali se voze) a da nepricamo o zapadnim starim 10,15,25 ili vise godina koji su po mom misljenju takodje kod njih izbaceni jer su zastareli i izradjeni.Mozda i gresim

U redu je kad je moj deda kupio 533 1977 novog.
Al da ja budem lud pa kupim gori od toga onda sam ja slav gazda .
Bar ja tako gledam neradim puno jer nema zemlje .
Da je ostao onaj 577 p kupio bi ga novog kad tad ovog od tafea nebi,jer je žali bože .
Vidi se na izgleda a gledao sam ih i na sajmu u Gudovcu .
Jako malo nude pa nemaju ni vanjsku hidruliku ni izvoda što ću ja s njime da radim.
 
Starac Foco od stotinu ljeta na zasluzenoj rehabilitaciji:diferencijali su imali lufta ,poklopac hidraulike sam navario jer je bila pukotina gde naleze klipnjaca {valda sam dobro objasnio},i koja slika kakvi su zupcanici posle 50 god exploatacije:osmeh:

@Bojane, to je ako dobro vidim sapa, a ne poklopac, to sto si vario, i mislim da si trebao uzeti novu to nije skupo, jer ce ta da se rascvjeta opet.I nisi trebao stavljati na spoj klipnjace i sape sraf sa maticom, nego elasticnu civiju, da moze da kompezuje mikro udare. Imao sam takvo iskustvo.
Za ovaj 577 na sajmu su meni rekli danas da je 25000 evra, inace to je tafe 8502 wd u originalu samo druge boje i naljepnice, jedan stoji kod nas u Bijeljini na prodaju vise od 4 godine, glavna mana mu je na njegovu snagu od valjda 85ks-tezina. Bez kabine ovaj traktor je tezak sa 4wd samo 2850kg, i zanimljivo je da ima linijsku pvp.
 
Starac Foco od stotinu ljeta na zasluzenoj rehabilitaciji:diferencijali su imali lufta ,poklopac hidraulike sam navario jer je bila pukotina gde naleze klipnjaca {valda sam dobro objasnio},i koja slika kakvi su zupcanici posle 50 god exploatacije:osmeh:

@Bojane, to je ako dobro vidim sapa, a ne poklopac, to sto si vario, i mislim da si trebao uzeti novu to nije skupo, jer ce ta da se rascvjeta opet.I nisi trebao stavljati na spoj klipnjace i sape sraf sa maticom, nego elasticnu civiju, da moze da kompezuje mikro udare. Imao sam takvo iskustvo.
Za ovaj 577 na sajmu su meni rekli danas da je 25000 evra, inace to je tafe 8502 wd u originalu samo druge boje i naljepnice, jedan stoji kod nas u Bijeljini na prodaju vise od 4 godine, glavna mana mu je na njegovu snagu od valjda 85ks-tezina. Bez kabine ovaj traktor je tezak sa 4wd samo 2850kg, i zanimljivo je da ima linijsku pvp.
Tako je bilo pa smo tako i vratili,moguce da netreba tako ali ja i nisam majstor,moj majstor rece zavari i ja sam zavario pa kad pukne ponovo zamenicemo,inace nismo zbog toga rasturali traktor nego zbog diferencijala:ppozdrav:U svakom slucaju hvala na sugestijama moracu to da napomenem majstoru za sledeci put
 
Kako rece Dragan Galecic,bivsi menadzer prodaje imt-a sada menadzer u tafeu bice prebaceno sve sto je bilo dobro na imt-u,bice upakovano na tafe.
 
Jel kod te indijske sedmice motor s44 ili neki tafeov?
Ma kakav crni s44 kakav IMR, cist Indijac.Rekoh, tafe 8502 4wd, ukucaj u pretrazivac taj model i vidi sta ce izbaciti. I nisu to oni sklepali na brzinu za sajam, oni to prave pod IMT imenom vec duze vrijeme, valjda su platili prije za to.

Montoya, hoce, hoce...:haha:
 
Motor je tu neki takozvani Simpson S-440 sa linijskom pvp,šta je to i da li ima neke sličnosti ili ne sa S44 voleo bih znati.
 
Simpson je kopija perkinsa 4.248, S44 je takodje kopija 4.248 - Dakle to su isti motori. Tafe 42 i 45 su sa S325 motorom, to je isto kao DM33, 5900 isto kao DM34, Dok je 65 ks S44 ali sa malim klipovima 95mm. Glavna razlika izmedju DM i simpsona - rakovicin motor ima 2 medjuzupcanika u razvodu pa se bregasta i PVP vrte u suprotnom smeru u odnosu na original perkins. Simpson je ostao verniji originalu ali je nas motor bolje osmisljen jer mogu da se montiraju kompresor i hidraulicna pumpa koji se pokreću preko zupcanika. Ovaj problem ne postoji kod S44/4.248/S440 motora
 
Onaj tafe 45, nosi oznaku 549 kod nas kosta 17.000 evropljana bez kabine. Provereno pre neki dan, samo sto je nalepnica "Tafe".

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
view.php
HlKB8m3.jpg
 
Nazad
Vrh