IMT

svi trebaju imati 58,5ks....ali, koliko je to stvarno točno i po kojem standardu, jel jus, din, sae....itd itd

kada se kupuje novi JD, oni kažu za jedan model sam zapamtio, da ima 88-92ks, i oni garantiraju za to, nema tu točne snage, jer svaki proizvedeni ima drugačiju snagu, u određenim odstupanjima, što bi bilo oko 5%, ako se navaram

i sada, prije bi rekao da taj traktor ima 55ks nego 60ks, mislim na M34T motor
 
Ovih 559 ima dosta "u prolazu" Kolega je jednog imao.

Radjeni za arapsko trziste (MISLIM da je saudijska arabija bas bila u pitanju), veci hladnjak i drugacija hauba radi boljeg hladjenja ostalo sve kao 558.


Sto vam nije jasno oko ovih kanalizacijskih cjevi na usisu zraka na 5200? Jel rade posao? RADE... Ne vidim u cemu je problem. Staro crijevo strunulo, novo ili nema kupiti ili je preskupo a cjevi vjerovatno imaju taman promjer, imaju gumice koje dihtaju na sastavima i ja uopce ne vidim sta se tu imate toliko cuditi?

Ivane, po danas njim standardima ovaj traktor ima 200ks kao sto moja brena ima 110. Na plocici motora zbilja pise tolika snaga ali ti stari traktori imaju PREVISE mrtvog tereta koji ima oduzima jako puno snage da ga samo pomaknu s mjesta. Brenu bez turba u dobrom stanju komotno racunas po snazi kao danasnji traktor 90ks, mozda cak i manje, preteska i pre glomazna za tu snagu motora, kao i ovaj zglobas.

Ima on snage ali sve je to "klimavo". Dok se s njim fino radi on fino i dura, cim krene gazenje po gasu, nemjenjanje ulja, brzo ce ti taj traktor dojaditi. Ulja ima u hidraulici valjda 500l koliko znam bez ikakvog hladjenja i kad se to jednom zagrije, grije cjelu noc i sutra do podne ;)

Jednostavno, pregazena tehnologija.
 
svi trebaju imati 58,5ks....ali, koliko je to stvarno točno i po kojem standardu, jel jus, din, sae....itd itd

kada se kupuje novi JD, oni kažu za jedan model sam zapamtio, da ima 88-92ks, i oni garantiraju za to, nema tu točne snage, jer svaki proizvedeni ima drugačiju snagu, u određenim odstupanjima, što bi bilo oko 5%, ako se navaram

i sada, prije bi rekao da taj traktor ima 55ks nego 60ks, mislim na M34T motor
То су и мени рекли из агрожикена кад сам се распитивао за имт 577... да као њихов фотон има свих 90 кс и да гарантују за то... чини ми се да су рекли да имт мери снагу на столу... бем ли га шта им то значи....
 
sve to nekako i uspoređujem, gledam i rusa 130ks i jd sa toliko konja, jedan vuče 3 brazde drugi četiri.....a john deere još i ima manje konja od rusa, i još je stariji 10-15 godina, pa gledam i te zglobaše, tolika snaga, a ko da ima 120-130-140ks, a ne 200 ili 270.....to su MB motori, znači nije neki škart od motora, i neznam u čemu je problem

brena se nađe za 5000-5500€ dosta solidna, al opet to sve stoji što ti kažeš, ti tjeraš 3x14, a čovijek kod mene sa jd od 90ks tjera 757 sa 3 brazde i nema dima, traktor samo pjeva, ko da ti JD imaju više konja, nego što navode, ili im ti mjenjači toliko znače

- - - - - - - - - -

То су и мени рекли из агрожикена кад сам се распитивао за имт 577... да као њихов фотон има свих 90 кс и да гарантују за то... чини ми се да су рекли да имт мери снагу на столу... бем ли га шта им то значи....


nije isto snaga na zamašnjaku, na točkovima ili kardanu.....mislim da piše u uputstvima koliko je na zamašnjaku a koliko na kardanu kod IMTa, i razlika je u možda 2 do 3 kW
 
Milose: IMT ne mjeri snagu motora nego IMR. Imas vise standarda za mjerenje snage kako je netko iznad napisao ISO, DIN ovaj onaj...

Po jednom standardu se na stol stavlja motor bez vodne pumpe, ventilatora i alternatora, po drugom standardu se mjeri motor sa svim komponentama potrebnim za rad. Americki sistem npr mjeri snagu na izlaznom vratilu, dakle nakon svih gubitaka u prenosu snage, ona sirova snaga koju je traktor sposoban dati nekom prikljucku tako da traktor s 90PTO HP ima motor od mozda 130ks (bubam napamet)...


Ivane: Dobar mjenjac znaci kao da imas jos jedan motor na traktoru. NIje isto imati jednu brzinu za oranje ili imati 3-4 brzine s powershiftom pa se u manjoj zaletis, saltas visu pod opterecenjem i teras, kad mu je teze, saltas nizu i posao ide a ne na IMT u od pocetka do kraja brazde3. spora koja je prespora ili 1. brza koja je preslaba pa ti biraj kojom ces ;)
 
560 za sada ide 1 brzom, al ako stavim one predplužnjake, neznam kako će ići, to sam se tek kasnije sjetio.....

možda u skoro vrijeme bi trebao jači traktor, pa sada dosta gledam, novo je ipak novo, al za traktor od 90-100ks rata kredita je 400-500€ mjesečno, u čega se neželim upuštati, a najviše bi volio uzeti IMT
 
Није ми јасно због чега им је тако мала цена....ипак је то 200 кс.... узгред колико им од прилике кошта генерална и велики сервис?
Pa motor je mecka V6 ili V8. Generalna sa pravim delovima kosta po mojoj proceni oko 2000 evra. Mislim da je bilo i serija sa Fap Famos motorima cija generalna je dosta jeftinija.
A sad veliki servis. Tu se uvek nadje nekih sitnica. Ima dosta ulja i filtera. menjac, diferencijali, reduktori sve hipoidna ulja. Hidrol nije previse skup. Sve u svemu, nakuca se lepa cifra:ppozdrav:
 
560 za sada ide 1 brzom, al ako stavim one predplužnjake, neznam kako će ići, to sam se tek kasnije sjetio.....

možda u skoro vrijeme bi trebao jači traktor, pa sada dosta gledam, novo je ipak novo, al za traktor od 90-100ks rata kredita je 400-500€ mjesečno, u čega se neželim upuštati, a najviše bi volio uzeti IMT

Ako ces poslusati moj savjet ako neces... Gledaj sto noviji 577DV s novim tipom hidraulika i mokrim kocnicama, sigurno neces pogrijesiti. Jak, kadar, okretan traktor. Cjena je takva kakva je ali isplati se. Ako gledas na brenu, ne znam sta da ti kazem nego SRETNO...

Ako ikako moze bez IMT-a to bi bilo naj bolje ali nas male i sredje seljake ce on jos dugo izvlaciti iz govana kako se meni cini ;)
 
Ako ces poslusati moj savjet ako neces... Gledaj sto noviji 577DV s novim tipom hidraulika i mokrim kocnicama, sigurno neces pogrijesiti. Jak, kadar, okretan traktor. Cjena je takva kakva je ali isplati se. Ako gledas na brenu, ne znam sta da ti kazem nego SRETNO...

Ako ikako moze bez IMT-a to bi bilo naj bolje ali nas male i sredje seljake ce on jos dugo izvlaciti iz govana kako se meni cini ;)

A gle, meni je to ok traktor za te novce, ima takvih 577, al traze i po 9000€, al vidi se po njima da su dosta odradili, brenu ako budem uzimao, ici ces samnom, jer ju poznajes, al nade se za 5500€, i za te novce ce odraditi oranje i pripremu, uz neka minimalna ulaganja, kao i ovaj 560, s kojim sam vec odradio 200 radnih sati, uz izmjenu ulja i filtera, jos pred oranje moram zamjeniti filtere od goriva, kupljeni su i stoje, a radio je samo u oranju i pripremi i nesto malo vuce prikolice, koju ferguson nije mogao vuci, inace 533 sve odraduje
 
Dobar mi je i onaj mf 1114 ili 1134, isti motor kao brena, mjenjac i hidraulika drugaciji, npr gdje nabaviti spojnicku za taj traktor?? A za brenu se jos i nade, a 577 je nekako slab, to nije nekakav skok na jaci traktor od 560
 
Mala je to razlika u snazi, mozda 12ks, i koliko on moze povuci vise u oranju, samo 10cm, jer plug 3x12 moze mozda vuci ako je u boljem stanju, i to imt plug, o oltu nevrijedi pricati kao ni o leopardu
 
Velika je razlika u snazi,taj motor s44 na 577 ne samo da je malo jaci vec je daleko ostriji na gasu.E sad 560 je sirov traktor,mrcina,za teske radove gde se ne zuri,brzina manje i on vuce dok ne pokida dok naprimer 577 odmah pokida u brzini vise:osmeh:
 
Nazad
Vrh