IMT

Ako toliko potrosi po satu, 5106 je onda krivo proglasen za velikog potrosaca!!!

5136 je potrosac jer vecinom s njime rade ljudi s neadekvatnim prikljuccima, (bar je ovdje tako). 5106 ne trosi puno jer je dosta trom naspram 5136 i njega se ne moze ganjati kao sto se moze 5136. 5136 ima pre ljut motor koji skoro pa i ne zna za "tesko" ili "brdo" ali zato pati zadnji kraj traktora koji tesko podnosi tako zivcan i bjesan motor... E zbog tog nesretnog motora i krecu price o neizdrzljivim mjenjacima i diferencijalima a i o potrosnji ;)
 
Imam pouzdanu informaciju da ce ovih dana u Rumi na vasaru biti komplet novi tip limarije za 560, kod jednog trgovca na kamionu. Pa koga zanima...


Pitanje:
Lupka nesto na relaciji kvacilo=menjac= diferencijal. Utisa se kad se stisne kvacilo. Sve rafi normalno i lezajevi na spojnickim su izmenjani nedavno. 560
 
Poslednja izmena:
Elem ima problem kupio sam oko 100 litara "dizela" potrosio sam sve to eee od tad krecu problemi trakotir teze pale,dime,slabije vuku u pitanju su 558 i 539 da napomenem da traktori ne trose gram ulja 558 ima 600 sati od generalne a 539 je 2011 godiste sta mi je raditi posto pretpostavljam da je gorivo napravilo "kuršlus" ?
Hvala unapred.
 
Elem ima problem kupio sam oko 100 litara "dizela" potrosio sam sve to eee od tad krecu problemi trakotir teze pale,dime,slabije vuku u pitanju su 558 i 539 da napomenem da traktori ne trose gram ulja 558 ima 600 sati od generalne a 539 je 2011 godiste sta mi je raditi posto pretpostavljam da je gorivo napravilo "kuršlus" ?
Hvala unapred.

Ako je u pitanju onaj dizel sa "kosova" gusti, onda samo sipaj ED i zameni filtere i mozda ocistis/zamenis filter na pumpi onaj mali i sve ce se vratiti na staro.Ukoliko je dizel sa neke od pumpi onda prijavi Mirku Alvirovicu:osmeh: sala naravno. Ja sam imao isti problem ali sam potrosio mnogo vose od 100 l tog "kosovskog" dizela.
 
Poslednja izmena:
Drug ne znam koje je gorivo samo znam da je crno kao ugalj elem hvala za sve to samo se plasim da nisam nesto sjebao oko dizni ili pumpi od sad na pumpu pa sipaj.
 
Ja sam imao i 5106 i 5136. Vukli iste prikljucke. Potrosnja manja kod 5136 najvise zbog perkins motora...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam imao i 5106 i 5136. Vukli iste prikljucke. Potrosnja manja kod 5136 najvise zbog perkins motora...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока

Kladimo se da ce s 2x14" plugom manje trositi 560 nego 539... Ova dva traktora nisu za usporedbu kao sto nisu ni ta dva koja ti usporedjujes. 5106 vuce 3 glave plug, 5136 vuce 4, sirina sjetvospremaca nikako ne moze biti jednaka za ta dva traktora i tako dalje u nedogled mogu nabrajat...

Sto se perkins motora tice, njegovu potrosnju ne znam, jedine brene s original perkins motorima sam vidio kod clana Kico, i na 5106 i na 5136 su bili perkinsi. Kod mene su 100% IMR motori na ovakvim traktorima i potrosnja im se zna i jednima i drugima.
 
Objektivno gledano 4 glave može da vuče samo tamo gde je lako zemljište i možda u snu.Gde je teže zemljište negde mu je i tri glave mnogo...
Moj 5106 vuče 5 brazdi
017dbf284995936.jpg
 
Poslednja izmena:
Smanjuješ ulevo tj kad odvrćeš već na pola kruga biće razlike samo polako dima će nestati samo da ne preteraš da onda teško startuje sve to radi na minimanom gasu mora da pali samo da takneš ključ.

- - - - - - - - - -

Moraš da dobiješ na kraju kad daš pun gas 2200 obrtaja itreba da odrezuje kad turiraš.

Probao sam ovako ali nista, okretao sam i dva kruga i nema neke razlike.
 
Objektivno gledano 4 glave može da vuče samo tamo gde je lako zemljište i možda u snu.Gde je teže zemljište negde mu je i tri glave mnogo...

Objektivno gledano taj traktor treba po pravom orati 4. sporom ako nije drkano po mjenjacu nista. To sto on u 1. direktnoj "taman" nosi tri glave i ne pati se je druga prica al to je 11km/h sto po meni nije oranje nego zajebancija. Kolega je od prosle il pretprosle jeseni za jedan 5136 napravio 4x14" IMT i ore 4. sporom...

Ja s 5106 ne mogu 1. direktonom ni pomisljati na oranje. Vukao je prve godine 1. tocno 380m na jednoj vecoj njivi, dim se poznao od pocetka do kraja njive, fini, gusti. U brazdi ne prima gas, tocno mu je tesko a oranje je bilo na nekih 20-23cm max.

Cilj sveg ovog je da da kazem da je kolegina usporedba totalno nerealna. Ako 5106 ore s tri glave, nema govora da 5136 ne moze s 4...
 
Nazad
Vrh