IMT

Kad stigne mladji brat u pomoc
9ba50bd4052eb441220603f799a88917.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Fabricki je svaki motor iste vrste jaci sa rotcjonom pumpom neznam otkud da je s liniskom ostriji.Po meni je s rotcjonom.
ostriji
Ja i komsija imamo isto godiste 560, nov kupljen i moj i njegov, moj sa rot. pumpom a njegov sa linijskom.
Moj je od uvek bio ostriji i jaci, kod njega je bas lenj ali ima mekan zvuk, sto mi se svidja, i da, njegov manje trosi dosta.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pitao sam vec jednom al sad me opet pocelo nervirati.sta se desi kad kaplje ulje iz menjaca na onu rupicu ispod sto izlazi kao neka stiftna iz nje?pre je bila tek po koja kap a sad se nesto pojacalo.jel komplikovano za uraditi?
 
Jel' ima neko volju da opise proceduru za doticni semering, cisto sumnjam da tu ide samo na pola traktor.
 
O kom traktoru se radi?
Prvo se raspolovi traktor, skinu se druk lezaj, vilica koja ga gura i osovina kocnica koja ide poprecno kroz kuciste. Posle se vadi kuciste sa spojnickim osovinama. Semerinzi su jedan u kucistu a drugi u supljoj spojnickoj.
 
Jel' ima neko volju da opise proceduru za doticni semering, cisto sumnjam da tu ide samo na pola traktor.
Kod nekih traktora je dosta na pola,a kod nekih mora i instrument tabla,kućište volana i birač brzina. A mislim da ima i modela gde se mora skinuti menjač da bi se izvuklo donje kardansko vratilo da bi se oslobodio zupčanik koji ne dozvoljava da se izvuče spojnička napolje. Nzm tačno za koji model važi koje pravilo....
 
Kod nekih traktora je dosta na pola,a kod nekih mora i instrument tabla,kućište volana i birač brzina. A mislim da ima i modela gde se mora skinuti menjač da bi se izvuklo donje kardansko vratilo da bi se oslobodio zupčanik koji ne dozvoljava da se izvuče spojnička napolje. Nzm tačno za koji model važi koje pravilo....
Sto bi reko moj deda, i zadnji tocak skini jer ima jedan sraf koji ne moze odvrnuti do kraja. A alternativno resenje je ginekoloskog tipa, kroz auspuh!
 
Samo od viton-a semeringe stavite i bice dugotrajniji 2x od svih pomenutih

Naravno lezajevi nesmeju imati lufta i osovina nesme biti ostecena i nece curiti dugo godina

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Za sklop vratila spojničkih treba skinuti hidrauličnu pumpu čini mi se. Skinuti poklopac menjača i skinuti spiralni osigurač pa zatim svući gornji zupčanik da se oslobodi spoljna spojnička.
Ležajevi su 2x6010 (90%). Semerinzi ne mogu da se setim koji su.
Seger osigurač u tom kućištu što drži unutrašnju spojničku je zeznuto skinuti. Kombinirkama se seger stisne jednom rukom a drugom rukom držati celo kućište da vratila dođu dole i to tako stisnuto udariti vrhom spojničke u dasku ili nešto mekano pa će ispasti. Neki bruse i seku al to baš nije lep proces

Šta može biti kada trobrzinac često ostaje zaglavljen u prvoj brzini? Nisu oprugice u kućištu.
 
Nazad
Vrh