IMT

Pobjeda TEŠANJ
Oče i ona cev u karteru da pukne,
Ako skače kazaljka možda je i usisna cev na pumpi
U svakom slučaju motor napolje Karter dole pa zavodi nos i nadji šta je
Meni se jednom desilo da je pukla rascepka i izleteo ventil za pritisak iz pumpe

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Tešanjsku sam stavio u 560,kad je rađena generalka, i ona bolcna na koju ide međuzupčanik je bila neka čudna, pa sam stavio sa stare pumpe, sa rascjepkom.....
 
Ako su te Pobjeda Tešanj pumpe ulja kao i njihove pumpe vode onda žali bože posla i para

Ja stavija Pobjeda Tešanj vodenu i nakon 30 sati procurila nisam ima volje ni vremena skidati reklamirati se, natezati i sad lagano curi, a prije toga sam ima neku VIN-PROM iz Hrvatske i izdržala 6 godina i nije procurila,al je dobila lufta jedno centimetar i počela čudne zvukove proizvoditi... (radi se o IMT 533)
 
Košta od 50_150e
Polovan ili nov i koji nov?
Isti je na svim m-dm motorima
Znači539_565 svuda isti osim 555
Uzmeš polovan uradiš hilznu i karike eventualno glavu i gas

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Hvala Luka.Traktor je 86 godište i počeo me prošle godine zezeti kompresor.Neki majstor hteo da promeni karike ali nigde nije mogao naći jer je kažu to bila neka serija sa engleskim i sad toga više nema.Malo čačkao oko ventila,radio kratko i sad opet ćuti.
 
Ljudi, procureo mi hladnjak na 560, jako malo pusta, kupio sam ovo cudo, e sad interesuje me da li je neko koristio i kako se pravilno koristi, da li motor treba biti zagrejan pa onda nasuti ili hladan itd.....
d29ebe225d5096fd68e9cf4d5d8c7254.jpg
66010b8243ae1f7ffb586e25cbf3081b.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nove ploče lije Solarević Vršac , dobar odlivak ,ja sam od njih ugradio bez problema.

Po prodavnicama ima valjda Indijskih koliko se sećam , a polovne po oglasima.
 
Uzmi bilo koju ali nadji ko će ti preštelovsti hidraulik
Ona puca samo od raštelovanog hidraulika
Nemoj i nova da pukne

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Uzmi bilo koju ali nadji ko će ti preštelovsti hidraulik
Ona puca samo od raštelovanog hidraulika
Nemoj i nova da pukne

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Meni nikad nije pukla ploca iako 558 koji imam jos malo puni 45 godina.Prosle godine sam ubacio indijsku pumpu,mislim da se majstor uplasio da to ne valja i ogranicio visinu dizanja tako da sad npr zitnu sejalicu ne podize koliko treba.Jel ima neka mera da mogu da izmerim koliko sme jos da se podignu poluge?
 
Ja to odradim peske, podizem rucicom poluge sve dok mi ne ostane kad rukom podignem da jos imam 2-3cm hoda podiznih ruku dok klip ne dodje do kraja I tek onda fiksiram granicnik.
 
Čujem da ima i nekih kardanskih kompresora, jeftini, postave se na kardan i na njemu crevo za duvanje guma. Jel neko to koristio, može li to da odradi posao ili je samo šminka u pitanju?
 
Imas na kp taj kompresor, da li valja ne znam..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh