IMT

Pa bilo bi šteta ne iskoristiti priliku kad već kupuje celu trubu da ne ubaci deblju poluosovinu sa sitnim nutom. Ja mislim da paše i od 577
 
Imao sam na jednom 539 12 gume nije mi bilo po volji!
Lakše nosi Nodetku, ali mu teško da ore, šparta, kultivira, teško balira soju 1 brzom
Po meni samo 11

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Meni baš treba radi brda vuče sadilicu, kombajn za krumpir i ostalo samo se ukopa.
11 su mi bile problem sad sam probao ide a većinom radi u pomoćnima.
S njim ne orem osim bašte i freza malčirao je to mu neće problem biti.
Sad izlazi gdje nije izlazio s 11 a za 12 gume mora i motor biti dobar
 
Ja bi stavio na 533 i 13.6 da moze da stane, jer puno vozim po asfaltu pa da ide brze... A teske poslove ne radim sa njim, pa mi nije problem...
 
Da li je neko imao slučaj da je ova duža poluosovina toliko zajedena da disk kočnice preskače. Prošli put su stavljeni novi diskovi ali za kratko vreme jedan je počeo da preskače.
Razmišljam da li probati navarivanje ili tražiti drugu osovinu
6be598f74bdf2b335a163424327ece09.jpg


Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
Navari, prestruži i nuteve izvuci brusilicom, imao sam taj slučaj na rusu i isto tako rešio


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Moj ti je savet da promenis poluosovinu varenje moze da uspe ali je kratkog daha, ako traktor koristis stalno mislim da ti nije u interesu da ga rasturas ponovo. Kada zavaris osovinu to vise nije isto. Fabricke poluosovine imaju cementaciju i to je ono najvaznije sto tebi treba. Mozes da izvaris i da obradis ali sigurno je da je var meksi nego original i napravice brzo luft i upropastice ti i disk.
 
Elektroda kojom se to može navariti je EU303 i može se kupiti u firmi 'Weldersteel' iz Niša.
Ima osobinu da materijal dodatno otvrdnjava pod pritiskom dugog dela. Liči na prohromsku elektrodu i fino se razliva pri navarivanju.
Dosta sličnih situacija sam navario sa njom, stim što ja stružem i kasnije na mašini za ozubljenje 'pročistim'..
Poluvratila se indukciono kale, a ne cementiraju..
 
Da li je neko imao slučaj da je ova duža poluosovina toliko zajedena da disk kočnice preskače. Prošli put su stavljeni novi diskovi ali za kratko vreme jedan je počeo da preskače.
Razmišljam da li probati navarivanje ili tražiti drugu osovinu
6be598f74bdf2b335a163424327ece09.jpg


Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Navarivali smo kod rodjaka na 558, '71g nije trajalo dugo oko 2god. Dosta posla da se lepo isbrusi ali onda nikada svi zubi sa diska ne mogu lepo da legnu pa drzo dobije veci zazor a kasnije ponovo pokida zube ili na disku ili na poluosovini, ovo je dobro kad se nesto budzi za preprodaju, ne kosta puno skoro dzaba,moze da posluzi ali kratko traje jos ako traktor ima kabinu teze je stalno skidati trubu.
 
Hvala svima na savetima. Nije moj traktor nema kabinu, kad znaš šta radiš brzo se rasturi najdosadnije mi je ispuštanje ulja i eventualno pranje delova.

Dobio sam dobar savet od jednog starog člana inače poznatog po raznim "budževinama" na IMT-u pa kad se odradi ako uspe pustiću slike ukoliko do tada on ne patentira rešenje :osmeh:
 
Pa sad baš ako je voda nagrizla osovinu onda...
Inače kad je kupljen pre 4-5 godina smo ga radili već i tada su bila zajedena ova mesta gde naležu diskovi. Računao sam ako se stave novi diskovi sa novim zubima da će raditi tako. Tada su i one gume gore stavljene nove i dobre su i dalje. Medjutim u medjuvremenu jedan je počeo da preskače i jedan semering je propustio. Sada sam i obradjivao ležišta i dodao oprugu sa strane da vraća. Videćemo sutra sklapanje.
Ja sam svoj još 2012 radio i koči i dalje ali osećam da su se diskovi pojeli

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
Nazad
Vrh