IMT

Jedna rucka je razdelnik izmedju poluga i spoljnih izvoda
Druga rucka komanduje spoljnim izvodima
Buši se rupa za povrat u ploči pored zadnjeg šrafa od te deklice umjesto koje se montira tako da ima samo 2 creva koja idu nazad za izlaze
Mnogo je kulturnije od one razdelne žabice jel je dvosmerno i kontrolišes polozaj
Kupio sam zbog otvaranja i zatvaranja vrata na TMR MIX prikolici
A kupljeno u KND novi sad cena okroglo 10 crvenih


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
A taj sto imate sa leve strane na 560 obično novi tip dve rucke i 4 izlaza to imam i ja na 560 taj je od pomocne pumpe to je skroz druga priča
Ovaj je kupljen zbog uparenih dvosmernih izlaza a u 539 nema mesta za pomocnu pumpu
Vec 540- i svi veći sem 555- 558 imaju mesta za pomocnu pumpu

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Ja sam ubacio poseban rezervoar za ulje,razvodnik i pumpu sa multuplikatorom kod mene na 577.Pumpa je od Carlo Pesci utovarivača i čuda čini u utovaru stajnjaka sa prednjim utovarivačem.
 
Bobo, od tebe sam i saznao za tu mogucnost za povrat.
Maticu koliko je kostao taj sport, pumpa s multiplikatorom+creva+rezerovar?

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Pumpa,multiplikator i rezervoar za ulje nisu ništa plaćeni.Razvodnik polovan 40 evra a creva,spojnice,priključci i ulje 18.000 dinara.
 
Ja sam na rakovici zbog utovarivaca i rolo prese napravio 8 izvoda.4 za utovarivac i 4 za presu i sve je prikljuceno na originalnu pumpu od hidraulike.Sve radi perfektno tako da kontam da nema potrebe za drugu pumpu,rezervoar itd.

P.s ako zasmeta sve se montira i demontira za 2 minuta.
 
Jedna rucka je razdelnik izmedju poluga i spoljnih izvoda
Druga rucka komanduje spoljnim izvodima
Buši se rupa za povrat u ploči pored zadnjeg šrafa od te deklice umjesto koje se montira tako da ima samo 2 creva koja idu nazad za izlaze
Mnogo je kulturnije od one razdelne žabice jel je dvosmerno i kontrolišes polozaj
Kupio sam zbog otvaranja i zatvaranja vrata na TMR MIX prikolici
A kupljeno u KND novi sad cena okroglo 10 crvenih


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk

Da li je proizvodjac ventila Badestnost , Bugarska. Kolega to ugradjivo jednom na 560, nisam ga pitao , ali meni se cini malo komplikovano. Inace dio je iz ROSI , Slovenija , ali po slici rekao bih da je ovaj Bugarski. Mislim da je ovaj http://www.rositeh.hr/default.asp?mid=hr&pid=modul_it&wid=14587&detailid=89983
http://www.hydraulic-vlv.com/
 
Ja sam na rakovici zbog utovarivaca i rolo prese napravio 8 izvoda.4 za utovarivac i 4 za presu i sve je prikljuceno na originalnu pumpu od hidraulike.Sve radi perfektno tako da kontam da nema potrebe za drugu pumpu,rezervoar itd.

P.s ako zasmeta sve se montira i demontira za 2 minuta.

Aj kad stignes slikaj sve kako si uradio
 
Nemam pomoćnu pumpu kao ni njen nosač i ostale komponente pa mi je ovo bilo bolje i jeftinije rešenje jer pomoćna pumpa kakva ide kod mene košta 16.000 dinara nova plus ostali delovi.
 
Sutra snimim kamerom , ja stavio elektro dvosmjerni ventil na traktor za okretanje pluga , i radi jako dobro , samo ga moram prebaciti ispod kabine.
 
Da li je proizvodjac ventila Badestnost , Bugarska. Kolega to ugradjivo jednom na 560, nisam ga pitao , ali meni se cini malo komplikovano. Inace dio je iz ROSI , Slovenija , ali po slici rekao bih da je ovaj Bugarski. Mislim da je ovaj http://www.rositeh.hr/default.asp?mid=hr&pid=modul_it&wid=14587&detailid=89983
http://www.hydraulic-vlv.com/
Razvodnik jeste jako sličan ovome ali nema potrebe za 4 creva
Dovoljno je samo 2 za izlaze ako znas pravilno da ga namontiras

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
S obzirom da na IMT-533 nema mogućnosti ugradnje pomoćne hidraulične pumpe na osnovnu onda smo ovako riješili problem nedostatka hidrauličnih izvoda.

34ew5dz.jpg
[/IMG]

2n6wymr.jpg
[/IMG]
dc5zs0.jpg
[/IMG]

Naknadno smo i povrat ulja stavili pokraj usisa (na novi bočni poklopac di je bio mjerač ulja) jer je prethodno povrat bio spojen na čep di se toči ulje što nije bilo dobro jer je prepunjavo mjenjač na većem gasu pa je ulje curilo pod čepom i pod gumicama od mjenjača. Ramena su od 558, a vertikale i donje poluge su od 549. Pumpa za hid izvode je oko 25 l/min. U planu je još ugradnja pomoćnih vanjskih cilindara za zadnju hidrauliku.
 
Jedno pitanje za poznavaoce mehanike imt-a. Jel izvodljivo da se na nesinhronizovane menjace imt ubace sinhroni, odnosno da budu sinhronizovani?
 
Nazad
Vrh