IMT

Porucio sam delove kod firme Agrogas za 533.Kazem poljaljite mi lezajeve za 533,izmedju ostalog.Oni mi posalju za 539.Kazem ajde neka ostanu za drugi traktor ako nekad radim.Opet zovek kazem sta se desilo i da mi posalju drugi komplet ali ovaj put da ne pogrese i naravno Kotor lezajevi da budu.Stigli juce lezajevi kad ono indijski nisu Kotor.Iznervirao sam se ali ajde reko nisu na oko losi.Sada ih ugradjujemo ali onaj seroki lezeci ne moze da udje.Siri je za jedan milimetar i mora da se obradjuje.Znaci pun mi je vise k..... i delova i uvoza i svega.Ne moze covek da bude miran i sve mora da istrazuje sta da kupi a sta da ne i sta valja a sta ne valja.
Od indijskih lezajeva najbolji su Bimite,to je veoma velika i jaka fabrika ali indijci imaju drugacije oznake i mere,010,020,030 a kotor 025,050,075 i tu treba paziti,jer nije isto.
 
Znam za oznake da su drugacije ali ovaj je siri nego sto treba pa ne moze da udje na leziste.Mora biti da je greska kod proizvodnje.
 
Tu je najveci problem sto danas svako uvozi sve,u svakom indijskom katalogu rez.delova lepo pise sta je za Massey,Perkins,njihove indijske motore,a sta je za IMT.Ocigledno lezajevi koje si dobio su za neku varijantu istog motora pa se nesto poklapa a nesto ne.Imao sam tih problema.
Danas se svako bavi trgovinom.
 
Moj je 74-to godiste,prva serija sa kompresorom i dvostepenim kvacilom...uzeo sam novo izlazno vratilo i kardansku lamelu za njega.Intersuje me pozicija lamele.Gde je ona postavljena u traktoru.
 
Taj siroki lezaj moras da obradis prema radilici(nije nikakva greska)a ta garnitura sto ti neodgovara ona ti je za noviji 533 i za 539 trebao si da napomenes koji tip lezaja.
 
Ljudi, de mi recite u cemu je problem kad se poluge na 539 dignu do kraja, tesko se spustaju prema dole. nekad se desi gotovo da ih je nemoguce popustit....u sutini nesto ih koci!
Zna li neko u cemu bi mogao biti problem ?
 
Taj siroki lezaj moras da obradis prema radilici(nije nikakva greska)a ta garnitura sto ti neodgovara ona ti je za noviji 533 i za 539 trebao si da napomenes koji tip lezaja.
Pa brate napomenuo sam.Znaci kazem posaljite mi stari oni poslali novi.Posle kazem ajde neka ih ovi novi tipovi neka ostanu ali posaljite mi ovaj put zaista stari tip i da bude Daido a oni mi poslali indijske,ajde nije bitno mozda su dobri ali radilica je prva specijala i lezajevi prva.Nisam do sad cuo da se mora nesto dodatno obradjivati lezaj.
 
Jesenas na silosu.
9e2f8aa960baf5af059f45257d0718ef.jpg
 

Na istom youtube kanalu ima jos snimaka sindikata vezanih za problem u fabrici tacnije propadanje i zatvaranje.
 
Poslednja izmena:
Ovaj strah kod gospodina Grbića od TAFE-a je njegov strah za njegovu fotelju i ništa drugo jer onda on nebi šefovo nego neki Indijac.
 
Mnogo toga ti druze moj tu nerazumes.Grbic je odavno izgubio fotelju i nije mu to cilj.Jedino ostaje istina da ce gasenjem IMT-a mnogi izgubiti posao ali koga je to ovde briga.Ugasene su i mnogo vece firme pa sad zele i ovu.Vlast ne zeli da shvati da je IMT strateska firma ove zemlje i umesto da je postavi na noge oni je guraju u provaliju.Moram da ti kazem da sam potpuni poznavalac prilika u vezi fabrike IMT.
 
Nazad
Vrh