IMT

Provjeri lezajeve u vodenoj pumpi. Simptomi su isti i kad se raspadnu lezajevi u vodenoj pumpi a voda ne curi. Prodrmaj elisu i pogledaj kad motor radi i kad pritiskas kuplung.
 
@ PC Krnac Nikakve :haha:. Vibracije koje proizvode raspali lezajevi na vodenoj pumpi se pojacavaju elisom i preko bloka prenose. Kad se pritisne kvacilo motor promjeni malo broj obrtaja i onda elisa pocinje jos vise da tandrce i cini se vozacu da zvuk dolazi iz korpe ili pocetka mjenjaca, vjerojatno i zbog kabine. Imao taj problem. Ali nisam polovio traktor.
 
vodena pumpa kad odu lezajevi se slabo cuje u kabini, cuje se kad pridjes pumpi pogotovo s prednje strane..
 
Poslednja izmena:
Dal neko zna gde se mogu kupiti poluge kompletne gde se kace orudja sa kuglama za 539 a da su u nekom kvalitetu,da nisu vasarske i slicno.....
 
Na 539 mi je uzasno tezak volan da li neko zna na koji nacin bar malo da olaksam upravljanje.Kad opteretim zadnji kraj dosta je lakse tj.kad skoro odvojim prednji kraj od zemlje onda je bas lako to verovatno iskljucuje mogucnost nekog kvara na samom kucistu volana e sad ostaje prednji kraj, sta tu najvise-najcesce koci,dali lezajevi ili nesto drugo.Dosad nisam nista radio oko toga osim povremenog podmazivanja
 
Na 539 mi je uzasno tezak volan da li neko zna na koji nacin bar malo da olaksam upravljanje.Kad opteretim zadnji kraj dosta je lakse tj.kad skoro odvojim prednji kraj od zemlje onda je bas lako to verovatno iskljucuje mogucnost nekog kvara na samom kucistu volana e sad ostaje prednji kraj, sta tu najvise-najcesce koci,dali lezajevi ili nesto drugo.Dosad nisam nista radio oko toga osim povremenog podmazivanja
Otisli su ti aksijalni lezajevi na rukavcima prednjeg trapa.
 
Neko je pisao o krpljenju hladnjaka, zameni saća isl jel ima neko broj kontakt itd
Slini na 560, nekad je kipio akumulator pa nagrizao
Nov 150e _300e

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Zna li ko kojih dimenzija ide o-ring na 558 na kardanu? Semering sam kupio drugi ali ne bih da skidam dok gumicu ne nadjem, nije menjana skoro 50 godina ni ona ni semering :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ulepi ga silikonom i drzaće
Ili dodaj još jednu tanku gumicu retko sam ih kupovao, ima u prodaji ali retko koja radnja

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Na 539 mi izbacio ulje na izduvnu granu. Nije promenio zvuk i sve je ostalo isto jer nema nikakvih promena. Odradio sam posao do kraja i više se ulje nije pojavljivalo,samo to jednom što je izbacio. Jel ko imao sličan problem?
 
Ko mene u firmu kad su stigle neke kineske kopije mašina. Umesto originalnih MG prstenova na nekim spojevima, kinezi namotali bakarne podloške teflonom i ubacili. Najbolje od svega je što dihtuje. :haha:
Tako da teflon pod o-ring i miran si. Ili ako imaš neki malo veći ali iste debljine o-ring, preseci ga ukoso, skrati i sastavi super lepkom. Sve može!
 
Nazad
Vrh