IMT

Od ciganstura se ne kupuje nista tako ozbiljno.Ti ciganjasi sto oglasavaju traktore su sve sami prevaranti i olosi najgore vrste.
 
Jooooj ali sporo ide razrada nikad prebaciti 1 r/h a kad radim samo kaplju.Kako pravilno razraditi,je li dozvoljen rad na leru na oko 8oo obrtaja.Dok je ružno vrijeme ide razrada a vjerujem da smijem u sijanje sa njim sa 10 sati,nije to nekakav napor u 1 brzoj na 1400 obrtaja.Ajde pucajte ko ima kakav savjet.
 
Вози трактор нормално,немој качити нешто тешко типа фрезера остало све можеш радити
 
Вози трактор нормално,немој качити нешто тешко типа фрезера остало све можеш радити
Apsolutno... Od razrade ti zavisi kakav ce ti traktor biti u buduce. Nemoj da ga previse mazis i pazis , da ti nebi ostao lenj (to mi je reka jedan majstor) a i otac kad je kupio novu Rakovicu vozio je do kuce i to gas-patos. Posle 22god i 7000+rh motor jos nije pipnut i idalje puca od snage. Sve cestitke da te dugo i odlicno sluzi!!!
 
Ima slika na predhodnoj strani,kad koči motor ili mi radi na 900 obrtaja na mjestu jedno 15 min i odrežem mu malo gasa max do 1600 izbaci mi malo plavog dima.To kasnije nestane kad se vozi uz promjenu gasa ali ima ponekad.Viđao sam to i kod komšije prije kad je kupio fergu ali da vam pravo kažem strah me ovih novih mašina made in imt ali opet znam da su ko magarci izdržljivi.Koga god pitam u komšiluku kako su oni razrađivali i jel bilo plavog dima svi negiraju i kažu da mu je slab motor.Mozgam da mu treba vremena dok sve ne legne ali opet neda mozak mira.Na iber lauf nema ni truna dima ali kad izvadim mjerač špricka ulje a vlasnici imt-a kod mene kažu da je to znak da je motor produvo što po meni nema logike.Znači smijem ga voziti i na većem gasu npr do 18oo 1900 ja ga sad vozim do 1400 i ponekad idem malo do 1700 obrtaja.U knjizi piše da ga svakih 10 r/h treba max opteretiti ali ne duže od 5 do 10 minuta ali ne piše u toku razrade do kojih obrtaja se smije gas dodavati.Do sad sam imao za mali traktor torpeda i nisam ga razrađivao a JD što sam kupio je postupak razrade posve drukčiji,u njivu u nižem stepenu i radi.Dosadan sam ali oprostite,ne bih volio upropastiti novo ali isto tako ni ulijeniti a na komšiluk se ne mogu osloniti znate već kako ide.
 
Slobodno ga pretisni malo nek zapne,samo mu cesce menjaj ulje iz pocetka od opiljaka,meni drugar odradio na 539 generalno,verovali ili ne prvog dana kad sa mga dotera ood njega sa mtanjirao drugog dana posle 10 sati sam orao sa njime,evo ga sad skoro 5000rc ima extra mu je motor pu pu,zameni mu ulje samo prv iput posle 10,drugi put posle najvise 50 rc i cepaj ga ..
 
Nije bilo tih nivijih samo ovi a cijena je 10500e to je puna cijena i onda minus 4500e subvencije i PDV-a.
Više ništa ne znam ali znam samo da ću zvati servis radi onog šprickanja ulja kad se izvuče mjerač jer mi je to sumljivo do kraja.Bijel sam ali ima da posijedim još gore.Imt-ovci u selu kažu da toga ne smije biti a ovde niko ne reče radi čega se to dešava i imam li razlog da se brinem.
 
Poslednja izmena:
I ja to tvrdim ali me IMT-eovci u selu tvrde da nevalja motor i da to ne smije da bude.Na netu sam čitao da je to znak da valjda sabija kompresiju u karter jer ne valjaju karike što opet pripisujem tome da nisu još sjele.
 
Nije bilo tih nivijih samo ovi a cijena je 10500e to je puna cijena i onda minus 4500e subvencije i PDV-a.
Više ništa ne znam ali znam samo da ću zvati servis radi onog šprickanja ulja kad se izvuče mjerač jer mi je to sumljivo do kraja.Bijel sam ali ima da posijedim još gore.Imt-ovci u selu kažu da toga ne smije biti a ovde niko ne reče radi čega se to dešava i imam li razlog da se brinem.

Nema tog ferge koji nebaca ulje na merac i to nije nikako merilo za stanje motora,sto neteras komsije da izvade merac na njihovim traktorima da te uvere u to.Nesekiraj se spavaj mirno.
 
To nije tacno,skoro sam mojom krivicom dok sam sklanjao granje sa obale na bratovom 540 izgubio merac ulja,zakacila neka grana i iscupala,ja ugasio i trazio,nemozes to naci,igla u plasu sena,nazovem Mirka i kazem sta sam zabrljao a on kaze samo teraj nebrini,zavrsio jos 5 minuta posla i oterao traktor kod njega kuci bez meraca,bila samo poneka kapljica okolo na bloku,dok radi traktor sve normalno,neduva na merac,pritisak ulja na gasu 4 bara a na leru 1,motor je uradjena generalna i u odlicnom je stanju tako da sam se uverio na licnom primeru.
 
Kad si imao nekoliko kapljice na motoru ko zna kolko si imao na putu,deo de se zavlaci merac je nakosen prema vani i tesko moze da isprska motor.
 
Pa nisam lud i slep,na putu nije bilo nista.Isao sam asfaltom do njegove kuce,kad sam stigao bas smo pricali o tome i malo ostavili da radi dok smo zakacili tanjiracu,traktor je radio i sve je bilo ok,posle smo nasli gumeni cep i zacepili rupu.Sad ima merac i u traktoru ne fali ulja,motor je odlican i ne trosi ulje.Ovde mozete da pisete sta hocete ali ja sam se uverio i nemoze me niko ubediti da je normalno da motor duva na merac i izbacuje ulje kad je uradjena puna generalna ili kad je kao nov.
 
Prvo niko nije napisao da motor duva na merac nego da traktor baci po koju kpljicu na merac a to su dva razlicita pojima,procitaj sta je Pesut napisao pa ako si svatio svatio
 
Dajte sta plasite coveka. To je nov motor, to sto baci koju kapljicu ulja po meni je normalno. Posle 10rh ce menjati ulje i onda na 50rh potom kako vec ide na 120-150 sati. Toliki fergusoni rade po Balkanu i to su DOBRI traktori.
 
Nazad
Vrh