IMT

Tako je rođak radio generalnu na kombajnskom S46 motoru.Padali mu obrtaji u radu a on ga pržio drugom i samo po varijatoru vožnje.Nakon generalne isti slučaj ali bar se olakšao za 1000+evra ako ništa drugo. :osmeh: :haha:
 
Sad ste me ohrabrili, moj traktor u siliranju gucne 2l ulja, mozda i malo jace, na podne obavezno dolivanje. dodje mu kao uzina pritisak kad je zagrejan na 1bar.


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Maticu ne bi se bas slozio da pritisak ulja nema veze sa stanjem motora jer slozices se samnom da su radilica, lezajevi i pumpa jako bitan deo motora.
Nema veze sa potrosnjom ulja to sigurno ali ako je pritisak previse mali onda dzabe sve sto su klipovi,hilzne,karike i sve ostalo u najboljem redu.
 
Maticu ne bi se bas slozio da pritisak ulja nema veze sa stanjem motora jer slozices se samnom da su radilica, lezajevi i pumpa jako bitan deo motora.
Nema veze sa potrosnjom ulja to sigurno ali ako je pritisak previse mali onda dzabe sve sto su klipovi,hilzne,karike i sve ostalo u najboljem redu.

U okolini 50km ima recimo 2 radione za obradu motora , u jednoj ide kod brusenja radilice na max vrijednosti , ili mozda i vece i motor je u top stanju znaci sve izmenjano , hilzne, klipovi , uljna pumpa i kad je na radnoj temperaturi max 3bara , u leru pada na 1 ili i manje. Kod drugog ide na najmanje moguce brusenje , tlak u leru kao kod ovog drugog na max obrtajima . Motori imaju istu snagu i ne dime ne trose ulje itd.
 
U okolini 50km ima recimo 2 radione za obradu motora , u jednoj ide kod brusenja radilice na max vrijednosti , ili mozda i vece i motor je u top stanju znaci sve izmenjano , hilzne, klipovi , uljna pumpa i kad je na radnoj temperaturi max 3bara , u leru pada na 1 ili i manje. Kod drugog ide na najmanje moguce brusenje , tlak u leru kao kod ovog drugog na max obrtajima . Motori imaju istu snagu i ne dime ne trose ulje itd.

Kolega ja sam napisao da potrosnja ulja samim tim i eventualni beli dim nikakve veze nema stanjem radilice,lezajeva i pumpe koji su odgovorni za pritisak ulja i kao sto sam napisao ako je PRITISAK PREMALI tj ispod nekih dozvoljenih vrednosti za taj motor.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Dobar dan,
Bih da kupim neki traktor duplak tu oko 50 konja. Treba mi savjet vas iskusnijih, pošto se ja ne mogu pohvalit nekim iskustvom kad su konkretno traktori u pitanju.
Kakav je IMT 539 duplak? Vijeh nekog na nekom oglasu. Kolko se kreće po Srbiji a da nije previše star? (tu do 10 godina) Eto, ako neko ima kakvu informaciju o tome, koristila bi mi.
 
Odgovori su kao sto sam ocekivao, ima mana i prednosti, da znam nekog ko bi to blizu mene dobro uradio pa i da pokusam na jednom (imm dva 539), videcemo vec hvala svima na savetima. Realno sam mislio za oranje da bude jaci motor
 
Realno, mislim da je bolje rješenje prodat jednog 539 i kupit 558. On je super za oranje a cijena im je tu negdje tako da ne možeš izgubit...
 
Da ali nije to taj traktor.
Ja razumem kolegu jer i sam bolujem od prepravki pa i ako nesto nije opravdano isplativo ja uvek kazem MERAK nema cenu.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh