IMT

Sve cestitke za kupovinu:ppozdrav:.
Ako se neko tako slatko raduje takvoj kupovini, neka bozija pravda je da to i dobije...
Preporucujem ti da odmah zamenis to staro/novo ulje i filter, jer je ulje sigurno za toliko vremena izkondenzovalo dosta i nemoj nikako da ti motor radi sa njim.
Takodje bi trebalo zameniti i ulje u menjacu. Ako si vec dosao do tako nove masine to je najmanje sto mozes uraditi za nju.
 
Sve cestitke za kupovinu:ppozdrav:.
Ako se neko tako slatko raduje takvoj kupovini, neka bozija pravda je da to i dobije...
Preporucujem ti da odmah zamenis to staro/novo ulje i filter, jer je ulje sigurno za toliko vremena izkondenzovalo dosta i nemoj nikako da ti motor radi sa njim.
Takodje bi trebalo zameniti i ulje u menjacu. Ako si vec dosao do tako nove masine to je najmanje sto mozes uraditi za nju.
Hvala, naravno to cu odma da odradim. A ja tek pocinjem da radim zemlju tako da za moje potrebe je to sasvim dovoljno, a i zadovoljan sam odnosom cene i dobijenog.....
 
Cestitamo, svaka cast! Ubaci slike ovde (ili u temi "cestitke", da ne idemo sa cestitkama ovde u :off_topic:)
Proveri i - pored toga sto je nabrajao kolega i - filter vazduha! Srecno! :ppozdrav:
 
Ubacicu slike u temi "cestitke" cim doteram traktor kod mene( za 10-ak dana) sve slikam i kacim.
Ma zamenim mu svo ulje(motor, menjac i za hidrauliku) i sve filtere(ulje, nafta, vazduh), i kaze mi majstor da bi bilo dobro da se skine pumpa i dizne da se pregledaju i stave nove podloske, zato sto je traktor stojao....
 
Dizne i pumpu ne diraj ako motor radi kako treba, dovoljno je promeniti filtere, jer se u sistemu za gorivo vodeni kondenzat skuplja u zasici i na dnu filtera.
Nemoze majstor bez preporuke za svoju zaradu:osmeh:..
 
Imam jedan prblem na IMT 539 naime kad berem sad nocu desava mi se da ponekad svatla oslabe (znaci komplet osvetljenje) i posle par trenutaka sve normalno ponovo su jaka...
Ne oslabe ona skroz ali se da primetiti... I jos na kontrolnoj lampici za alternator svetli izizetno slabo kad popalim sva svetla + na beracu.. Jel je to znak da je Alternator pri kraju ili da mi je akumulator oslabeo???

Cira..
provjeri cetkice na alternatoru, znaju cesto biti uzrok kad lampica od alernatora onako blago svijetli. Akumulator je dobar ako traktor pali bez problema.
 
Mozda nije za ovu temu 'al ajd da pitam. Koji deo kardana prikopcava za traktor?
ja5ybe7a.jpg


Kakav je ovo kardan, da li je ovo lomljivi ili kako se vec zove?

e8e4ahed.jpg
 
Poslednja izmena:
Dio sa sigurnosnom sklopkom je svejedno kud kopcas, Obicno "sigurnosni element" ide do prikljucka a obican zglob do traktora. Ako se radi o kardanu sa kvacilom slobodnog hoda (jednosmjerno, "frajlauf"...) onda ide samo na jedan nacin ;), a ovo sa druge slike je kardan s duplim zglobom i dupli zglob se okrece do traktora. Jako jako dobra stvar za berace, djubretare i ostaje vucene prikljucke koji se pogone kardanom.


A sad moja jadikovka:

Naime, upuceni ste da je moj IMT 5106 prije dva tjedna rastavljen radi remonta koljevke, hladnjaka, vodne pumpe i prebrtvljivanja motora. Usput sam jos pronasao da je cilindar za skretanje los pa je i on odradjen. Traktor i dan danas stoji rastavljen jer majstor koji mi je trebao odraditi koljevku jucer zove da ju ipak ne moze napraviti i da se tri dana mucio kako da ju namontira na glodalicu ali nikako nije uspio. Decko koji je do nedavno radio kod njega je dvojici poznanika radio koljevke za 5136 na istoj toj glodalici ali ovaj, eto, nema znanje kako da to odradi. Nema koga nisam zvao, trazio razna poznanstva po raznim firmama da se to odradi "na crno" ali ni tu nema srece, odnesao danas koljevku kod drugog majstora i za njegovu glodalicu fali 1cm hoda i mogao bi odraditi i on me upucuje na ovog prvog da njegova glodalica to odradjuje bez problema... Zvao sam i Rašu u Sr. Mitrovicu i kaze da je radnicima dao malo dulji godisnji dok se ne nadje posla, da nema racuna placati ljude a posla nema. Zna o cemu se radi i zna da oni to mogu odraditi ali eto situacija je takva da trenutno nije u stanju primiti posao. Drugog nikoga mi nije znao ili nije htio preporucitu u Rumi, Indjiji, Novom sadu, nebitno...

I napokon se ovaj drugi moj majstor ponudi da odemo skupa kod ovog prvog da on to na tudjoj glodalici odradi i da ja platim najam glodalice koliko ovaj trazi i da to rijesimo. Prvi je to prihvatio odmah jer je njemu krivo sto je obecao a nije mogao odraditi posao.

Zbog majstora moj traktor u tudjoj radioni stoji 10-12 dana rastavljen a meni zivci na nuli ;)

Nekome sam se morao pojadati, eto toliko da olaksam sebi dusu...

Usput ako znate kakvog majstora da moze odraditi ovaj posao a da nije negdje u Užicama ili NIšu (predaleko), slobodno pisite preporuke. Ako ova dvojica to sutra ne uspiju odraditi, nema mi druge nego pravac u Srbiju... Da li u Dobanovcima jos radi remontni centar i da li oni rade privatno ovakve stvari?
 
Stvarno cu da poludim sa ovim 539!!!!!!!!!!!!!!!! Svake godine kad stigne berba on pocne da zafrkava.. Ovo sa svetlom sam resio to su cetkice na alternatoru,danas ih zamenio,i zamenio i kontakt bravu (izgreo kontakt za dugo svetlo)..

E sledece sad!!!!!!! Zamenio sam hidraulicnu lamelu zato sto mi je i u baliranju i u branju pravila probleme,jednostavno stane kardan!!!!
E sad ja je zamenio pre par dana i izvozao 2-3 dana u berbi bez ikakvih problema... Ali juce ajde da ja vidim i malo vise opteretim berac samim tim i kardan i on stade ponovo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pa to je neverovatno!!!

Unutar sve odlicno korpa je odlicna (ja ne vidim znakove pohabanosti) nastelovana je lamela dobro odvaja sve super nije nista zamasceno ali eto kad se malo zesce optereti berac ono stane ponovo kardan!!!

Sta sad tu moze da nevalaj kad sam stavio novu lamelu i to Kronovu!!!! Ulje ne ulazi da je zamasti sve suvo zamenio sam i pletenice...

Stvarno ovaj 539 nikad da zavrsi berbu da ne bude problema sa kardanom!!!! Prosle godione se raspao lezaj na snopu za kardan!!!!
 
Ja bi sigurnosnu spojku stavio na stranu traktora .


za jednosmjernu spoju je svejedno na kojoj je strani ( ako nema u kombinaciji sigurnosnu)

ako je sve kako si rekao s lamelom onda opruge ne daju dovoljan pritisak
 
Ljudi da se pohvalim, bio sam danas da vidim onaj imt 565 ( i pazario naravno) upalio ga i kaze mi majstor da je perfektan, a pre nego sto je parkiran stavljeno je novo ulje i filter i posle toga stojao 4 godine. Traktor je 90" godiste ima 1084 sata rada nove zadnje gume :) ,covek je radio samo 6 hektara godisnje. Traktor je prvobitno bio oko 4000 i posle mi covek rekao da ako hocu da mi proda jos neke stvari. Za 4500e sam dobio sledece stvari: elevator, tanjiracu, plug, prskalicu, spartac, sejalicu(mehanicku), bocnu kosu i prikolicu(spediter).... Mojoj sreci nikad kraja :) :bravo::ppozdrav::ppozdrav::veseljak::::traktor1::
Pa tebi jos samo kombajn fali da budes kompletan. Sve cestitke na kupovini. :ppozdrav:
 
PA sta da radim sa te opruge??? Da ih menjam???
Problem ti pravi tanjirasta opruga, jesi li kontrolisao da nije pukla?

- - - - - - - - - -

Mozda nije za ovu temu 'al ajd da pitam. Koji deo kardana prikopcava za traktor?
ja5ybe7a.jpg


Kakav je ovo kardan, da li je ovo lomljivi ili kako se vec zove?

e8e4ahed.jpg
Za teoriju ne znam da li sam u pravu, ali u praksi sve sigurnosne spojnice bilo kog tipa se montiraju na stranu prikljucka tj masine..
 
Tanjirasta opruga je Ok nije pukla gledao sam... Nema tragova habanja na njoj jedino ako je oslabela ako je moguce...
 
Dio sa sigurnosnom sklopkom je svejedno kud kopcas, Obicno "sigurnosni element" ide do prikljucka a obican zglob do traktora. Ako se radi o kardanu sa kvacilom slobodnog hoda (jednosmjerno, "frajlauf"...) onda ide samo na jedan nacin ;), a ovo sa druge slike je kardan s duplim zglobom i dupli zglob se okrece do traktora. Jako jako dobra stvar za berace, djubretare i ostaje vucene prikljucke koji se pogone kardanom.


A sad moja jadikovka:

Naime, upuceni ste da je moj IMT 5106 prije dva tjedna rastavljen radi remonta koljevke, hladnjaka, vodne pumpe i prebrtvljivanja motora. Usput sam jos pronasao da je cilindar za skretanje los pa je i on odradjen. Traktor i dan danas stoji rastavljen jer majstor koji mi je trebao odraditi koljevku jucer zove da ju ipak ne moze napraviti i da se tri dana mucio kako da ju namontira na glodalicu ali nikako nije uspio. Decko koji je do nedavno radio kod njega je dvojici poznanika radio koljevke za 5136 na istoj toj glodalici ali ovaj, eto, nema znanje kako da to odradi. Nema koga nisam zvao, trazio razna poznanstva po raznim firmama da se to odradi "na crno" ali ni tu nema srece, odnesao danas koljevku kod drugog majstora i za njegovu glodalicu fali 1cm hoda i mogao bi odraditi i on me upucuje na ovog prvog da njegova glodalica to odradjuje bez problema... Zvao sam i Rašu u Sr. Mitrovicu i kaze da je radnicima dao malo dulji godisnji dok se ne nadje posla, da nema racuna placati ljude a posla nema. Zna o cemu se radi i zna da oni to mogu odraditi ali eto situacija je takva da trenutno nije u stanju primiti posao. Drugog nikoga mi nije znao ili nije htio preporucitu u Rumi, Indjiji, Novom sadu, nebitno...

I napokon se ovaj drugi moj majstor ponudi da odemo skupa kod ovog prvog da on to na tudjoj glodalici odradi i da ja platim najam glodalice koliko ovaj trazi i da to rijesimo. Prvi je to prihvatio odmah jer je njemu krivo sto je obecao a nije mogao odraditi posao.

Zbog majstora moj traktor u tudjoj radioni stoji 10-12 dana rastavljen a meni zivci na nuli ;)

Nekome sam se morao pojadati, eto toliko da olaksam sebi dusu...

Usput ako znate kakvog majstora da moze odraditi ovaj posao a da nije negdje u Užicama ili NIšu (predaleko), slobodno pisite preporuke. Ako ova dvojica to sutra ne uspiju odraditi, nema mi druge nego pravac u Srbiju... Da li u Dobanovcima jos radi remontni centar i da li oni rade privatno ovakve stvari?


Ne uvijek. Nekad dupli zglob ide na priključak ako isti ima Y rudo.
 
Nazad
Vrh