IMT

Bio danas kod Cubija.neka varijanta tzv.polumotora za moj 560 bi izasla 490e.u to spada obrada i delovi i sklapanje samog motora.na koji jos trosak da se spremim?receno mi je da obavezno promenim uljnu pumpu,a bosh pumpa je radjena prosle god.
 
Za Dimitrija pantića: Ako je nosač dinama kao na 533 možeš kroz rupe nosača provući navojnu šipku i na šipci fiksirati maticama alternator. Šipka dozvoljava pomeranje alternatora napred-nazad da bi remenice bile u pravcu. Meni je remenicu 17 mm zamenio autoelektričar. Tad ih je imao gomilu.
 
Hvala kolega.
Imam jos jedno apsurdno pitanje za 558.
Kada sam ga uzeo imao je dve zadnje gume 16.9.30. Naravno jedna je odmah riknula. U nedostatku para zamenim tu desnu sa 14.9.30. I sada mi deluje da stoji ravnije nego pre. Meni je lakse da ovako radim sa njim, imam mali plug 755, ne gazi brazdu, vuce ga ko perce, malo trosi a dubina mi ne treba velika. Brinem da se ne pokrivi osovina ili nesto unutra. Malo radi i uglavnom lakse poslove.
 
Zaista je tako.da odnesem rasklopljen oni da urade i da sklope motor.nisam samo pitao cije su proizvodnje delovi koje ugradjuju.receno mi je da su najbolji domace proizvodnje Petar Drapsin i 27.mart ali da ih je tesko naci.
 
Bio danas kod Cubija.neka varijanta tzv.polumotora za moj 560 bi izasla 490e.u to spada obrada i delovi i sklapanje samog motora.na koji jos trosak da se spremim?receno mi je da obavezno promenim uljnu pumpu,a bosh pumpa je radjena prosle god.
Polu sklop.Ja sam radio kod njih isto, za 558 me kostalo 560e ( radili su i trnovanje bloka jer nije bio u pravcu i nisu hteli raditi motor u opste bez trnovanja koje se dodatno placa 70e)

Glava je ulazila u tu cenu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Pokusao sam montirati merac temperature vode na 533. Nisam uspeo, jer je pukla glava srafa koji treba da se odvrne izmedju drugog i treceg cilindra na glavi motora. Na tu cetvrtku od 10mm sam lagano ukucao okasti kljuc 11 i pri okretanju je pukla i ostala u kljucu. Sada viri iz glave motora oko 3 mm tog navoja M16. Ovo ne smeta za normalan rad.
Kako da odvrnem taj ostatak srafa iz glave? Razmisljao sam kad imam vremena da skinem rezervoar, da stavim preko navoja za broj vecu maticu i unutar nje je zavarim za navoj. Moguce li je ovako ili ima neceg zbog cega ne moze (npr. blizina dizni ili slicno)?
Hvala i pozdrav.
 
Pokusao sam montirati merac temperature vode na 533. Nisam uspeo, jer je pukla glava srafa koji treba da se odvrne izmedju drugog i treceg cilindra na glavi motora. Na tu cetvrtku od 10mm sam lagano ukucao okasti kljuc 11 i pri okretanju je pukla i ostala u kljucu. Sada viri iz glave motora oko 3 mm tog navoja M16. Ovo ne smeta za normalan rad.
Kako da odvrnem taj ostatak srafa iz glave? Razmisljao sam kad imam vremena da skinem rezervoar, da stavim preko navoja za broj vecu maticu i unutar nje je zavarim za navoj. Moguce li je ovako ili ima neceg zbog cega ne moze (npr. blizina dizni ili slicno)?
Hvala i pozdrav.
Skines rezvoar i izbusis polako taj cep. nema ti drugog spasa.
 
Pozdrav ljudi. Citao sam malo unazad o imt 5130 ali ako vam nije tesko kazite njegove glavne mane. Trenutno radimo sa 567 i mozda bi kupili 5130 da malo ubrzamo oranje ako moze vuci 3brazni obrtac,radjena je vec generalna jednom dvaput i bilo je problema oko diferencijala koliko znamo e sad vredi li oko 5000e pitanje je. Na sta obratiti paznju po vasem misljenju
 
Pozdrav ljudi. Citao sam malo unazad o imt 5130 ali ako vam nije tesko kazite njegove glavne mane. Trenutno radimo sa 567 i mozda bi kupili 5130 da malo ubrzamo oranje ako moze vuci 3brazni obrtac,radjena je vec generalna jednom dvaput i bilo je problema oko diferencijala koliko znamo e sad vredi li oko 5000e pitanje je. Na sta obratiti paznju po vasem misljenju
Gde si nasao 5130, sad su retki
kao sto rece kolega za 5000e mora biti bez greske
 
Nazad
Vrh