IMT

Ovakav kabina je 400-500e. A za 500e se moze kupiti I orginalna IMT kabina za 549.
 
Ajte ljudi...izgled,pa nije to zena. Bitno je da je jeftino i sluzi svrsi.
Da oproste vlasnici T40,MTZ52,MTZ82 i jos nekih...ono su kabine kao cabar tesne,a u ovoj bar mesta ima.
 
A i ja sad razmišljam stvarno bi bilo ružno :D Slabo ima orginala u ponudi a i kod mene na zvoni menjača nema one tri rupe za srafljenje original kabine, nzm zasto..
 
Zovi ove sto rasturaju IMT traktore. Znam da sam se jednom raspitivao I cena je bila oko 500e.
 
Jedina razlika između 539 starog i novog je samo limarija tako da ako paše za jednog pass i za drugog.. Mislim da ti za ovu pumpu ne treba adapter posto oblik deluje kao od onog lima iza kompresora, pretpostavljam da jedino treba zupcanik sa kandzom na kompresoru.Samo daj boze da ovo nije tursko.
 
Šta mislite jel mnogo to novca?

Našao sam nov orbitrol Danfos za 150KM (nisam još kupio), pumpu imam od Mercedes 123 (ima 65bar, ne znam jel dovoljno) ona ima i rezervoar, samo mi ostane da nabavim cilindar sa odgovarajućim hodom. Išao bih na najjednostavnije rješenje gdje bi ostavio obje spone, dakle kao ovdje.

jl4hnm.jpg


2kmzc9.jpg


Luft u kućištu volana je sredjen, majstor je nešto čačkao u kućištu, podesio trag točkova i sad radi kao nov (prošao sam jeftino sa samo par piva :) ) jedino što je i dalje težak.

Ovakvo rješenje je najjeftinije moguće, koštalo bi me samo orbitrol (150KM ili 75 EUR) i cilindar koji se može naći za neih 50 EUR te naravno crijeva koja računam isto nekih 50EUR ili nešto više, dakle ne više od 200EUR.
 
Da li je neko napravio dobro zadihovana kabinu na IMT 539? Mislim na stari tip. Da bude odvojena kabina I dobro zadihovana kao sto rade ovi iz padine na torpedu.
 
Šta mislite jel mnogo to novca?

Našao sam nov orbitrol Danfos za 150KM (nisam još kupio), pumpu imam od Mercedes 123 (ima 65bar, ne znam jel dovoljno) ona ima i rezervoar, samo mi ostane da nabavim cilindar sa odgovarajućim hodom. Išao bih na najjednostavnije rješenje gdje bi ostavio obje spone, dakle kao ovdje.

754c14439964370.jpg
[/URL] [/IMG]



Luft u kućištu volana je sredjen, majstor je nešto čačkao u kućištu, podesio trag točkova i sad radi kao nov (prošao sam jeftino sa samo par piva :) ) jedino što je i dalje težak.

Ovakvo rješenje je najjeftinije moguće, koštalo bi me samo orbitrol (150KM ili 75 EUR) i cilindar koji se može naći za neih 50 EUR te naravno crijeva koja računam isto nekih 50EUR ili nešto više, dakle ne više od 200EUR.








pumpa od mercedesa
 
Prvi komšija ima istu ovakvu pumpu i servo glavu od Mercedes 123 na Rakovca R60 već dobrih 6-7 godina, traktor se bukvalno ne gasi, mnogo radi sebi i još više uslužno (oranje, koševine, sijanje, branje, šuma...........) i nikad ni kap ulja nije dosuo niti se ikad pojavio luft.
 
ova pumpa je sa w124 a na njoj je mikro remen, a na w123 je klinasti. pa tako da odgovara sto se tice toga ali na w124 imas 2 vrste pumpi tj dvije snage(pritisak) najcesca je od 65 bari. samo veci motori su imali jacu pumpu a posto su kod nas najzastupljeniji 2.0, 2.5 dizel i 2.0 benzin maksimalno do 2.8 to su sve sa slabijim pritiskom ali je to dovoljno za traktore do 70ak konjskih snaga da odradjuje poso i sasvim je rijetko da odkazu jer je to ipak mercedesova stara prozivodnja.
 
Pravio sam nedavno coveku novi cilindar unutrasnja mera fi-40,koji je sam to ugradjivao na Rakovici,kupio neku novu zupcastu Rusku pumpu...kada je sve to namontirao dolazi mi sa cilindrom da ga reklamira kao nije dobar jer nema snagu u mestu da zaokrece tockove,u voznji i tako i tako a kada mu malo dizalicom podigne prednji trap kaze ide malim prstom volan.Pola sata sam se sa bu...om ubedjivao da nije do cilindra i cak ga otvarao na njegove oci da vidi unutrasnjost i gumice i jedva ga ubedio da se mane cilindra i trazi kvar u pumpi.Kasnije cujem da je nosio pumpu negde u Trsteniku i kada su je stavili na probnom stolu jedva je postizala pritisak od 70-90 bara,onda mu taj covek prodao drugu od 170.bara koja mu je zavrsila posao.Iz ovoga izvucite zakljucak oko te mecedesove pumpe.U stvari moze i tako ali ne sa cilindrom od 40mm vec 50 ili 60 unutrasnja mera,jer kako ide Pritisak puta zapremina cela cilindra =t odnosno snaga u ovom slucaju.Nakon toga sam jos nekim pravio cilindre za Univerzala i dr.ali sam isao na fi 50 i oni nisu imali slican problem.
 
Na dva 5100 namontirana takva pumpa od mercedesa 123 rade već 4-5 godina,i kod mene na 560 je opelova već par godina mislim da je ona 45 bar nisam siguran
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh