IMT

577 je u pitanju.Radjena je glava i posle zamene dihtunga je odradio nepunih 50rs i to nije nista tesko radio.Uglavnom rol presa,kembric valjak.malo transport.Mislio sam sad pred sejanje da mu dotegnem glavu kad ono pravi podpritisak.Nisam ga ja radio nego lokalni majstor(dobar)Nista kolege.Forsiracu ga ovih dana pa da vidim sta ce da se desi..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ako ti taj 'dobar' majstor proveri vijke glave, videćeš i sam dali će ih naći stegnute na predhodno stegnutu kilažu..
Sa metalnim dihtunzima bi svakako moglo odjednom da se stegne kao na automobilima, ali nažalost takvih dihtunga za traktore ovde nema..
 
E sad ste me bacili na razmisljanje.Uzecu sam da skinem pa da vidim sta se tu desava.Bolje dok nije pomesao ulje i vodu ili jos gore da uhvati neki lezaj.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
I još jedna napomena... prvi puta dotegneš glavu na recimo "8 kila" kako to majstori kažu... Mislim da je čak dovoljno da se motor ugrije na radnu temperaturu 2-3 puta, ne mora se ni 50 sati odraditi. prije bilo čega, označi šarafe da znaš dokle su bili stegnuti, Uzmeš srednji šaraf, ODVRNEŠ ga, namažeš uljem i navoj i glavu šarafa s donje strane i onda ga dotežeš na "8 kila" vidjet ćeš da je oznaka na šarafu značajno promijenila mijesto iako je vaće bio dotegnut na propisnu "kilažu" i tako redom iz nutra prema van jedan po jedan odvrni, podmaži i zavrni.

A ako već dotegnut i nepodmazan šaraf kreneš direktno dotezati moment ključem, na dosta šarafa ključ samo "okine" tako da je to "lažan moment dotezanja" gdje je veliko trenje u navojima i pod glavom samog šarafa.
 
Pozz ljudi,postavicu i ovde pitanje,prilikom skidanja kucista termostata dali treba da se skida cela glava ili dekla zupcanika ili nemora nijedno ni drugo? Radi se o 539. Ostala voda u traktoru i puklo mi kuciste.
 
Bobo šta ti zoveš 'šaraf'?
Vijak ili navrtku?

Šaraf, vijak jbg oprostite na nestručnom izrazu, znam da se u Srbiji govori šraf pa sam mislio da će me svi shvatiti, zato nisam obraćao pažnju. Mada, dal bio vijak ili navrtka, postupak je isti, podmazivanje i navoja i nalijegajuće površine da se smanji trenje prilikom dotezanja vijka ili navrtke...
 
Vijak ili šaraf, a matica ili navrtka......

Nitko nezna odgovor za tanjuraču koju bi mogla povući brena, trenutno tu muku mučim..... Ovih dana tanjuram s 560, da posijem nešto jare pšenice, ide odlično, a htio bi odraditi s brenom, pa zato trazim tanjuraču za nju.....
 
Ako ju vučem na točkovima, nece ni pokriti tragove traktora...... 560 odlično vuče ovu V tanjuraču rumunjku sa 24 diska..... Prošao dva puta i može se sijati.....
 
Pozz ljudi,postavicu i ovde pitanje,prilikom skidanja kucista termostata dali treba da se skida cela glava ili dekla zupcanika ili nemora nijedno ni drugo? Radi se o 539. Ostala voda u traktoru i puklo mi kuciste.
Moras glavu skinuti ako je donji deo ispod termostata pukao

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh