IMT

Mnogo ga tupimo bez potrebe.Kako su se (ne)održavali IMT traktori idu odlično.Koliko ljudi redovno menja ulje u menjaču,bočnim prenosima pa i u motoru?Mislim da se takvi ljudi mogu izbrojati na prste ruku.Kontrola,ako fali kupi se neko točeno najjeftinije,dolije do maksimuma i vozi dalje.Termostat i antifriz su još uvek tabu tema.
 
Jeste zapaljeno a nisam spomenuo žutu ručicu,čisto da začinim temu. :osmeh: Većina prati grupu dobra zemlja i tamo može iz priloženog da se vidi a i pročita dosta duboko misaonih disertacija i izlaganja pogotovo o broju radnih sati nekog IMT traktora kome je sat stao pre 30 godina na 9.000 radnih sati i do dana današnjeg nije ključ stavljen na njega a sada ima tu oko miliona +/- nekoliko hiljada radnih sati.Gledam,čitam,upijam a nekad se i krstim. :haha:
 
IMT je za to vreme do 80-tih, i tadašnje uslove, bila prava fabrika, a uništile su ga prilike i vladavine 90-tih.
Da je bila vlast kako treba, i da je firma vođena domaćinski, a ne lopovski, verujem da bi danas IMT bio u rangu zapadnih traktora.
Kada se pogledaju današnji traktori, 90% njih su "Frankenštajni", motor od onog, menjač od onog, diferencijal od onog... Danas ima malo fabrika, koje cele traktore razvijaju i prave same, jer je to ogroman poduhvat.
Eto primera, na običan 577 da su napravili savremenu kabinu i našminkali ga, kao što je to uradio član @mixer87kac, verujem da bi i sada bilo mnogo zainteresovanih za taj traktor.

- - - - - - - - - -

Da neko nemisli da ja volim i hvalim traktor koji imam, psujem i pljujem ja njega i njegove konstruktore redovno, ali trenutno sam tu gde jesam...
Isto tako traktoristi pljuju džonike i fendove koje voze, ali ajde :osmeh:
 
Ma samo da je ovakav zaziveo, vecini bolji traktor ne bi ni trebao
05b1d81105184004.jpg
[/URL] [/IMG]
 
IMT je mogao da nastavi sa radom sa ulaganjem od nekoliko miliona evra,što za državu ne bi bila velika suma novca,a verujem da bi se brzo taj novac povratio i fabrika bi zaradjivala,što bi svima odgovaralo. Čak i ako im je lokacija bila potrebna,to ne bi bio problem,mogla se naći druga. Ali,očigledno da to nekome nije u interesu.Nisam nikakav stručnjak ni politicar,to je samo moje mišljenje.
Iskreno,kao gradjaninu ove zemlje i poljoprivredniku,veoma mi žao fabrike IMT i Zmaj,kao i PKB-a i ostalih kombinata koji su prodati. Jednostavno rečeno,osećam se sramno zbog takvih odluka i realizacija koje je skoro nemoguće promeniti.
 
Маните се,неком је ваљао некоме не,дај Боже да га опет буде па макар се и патили..
Зна ли неко од колега тј који конусно тањирасти пар препорчује за имт 577.После 35 година уморио се па да се замени
 
2006g komisija kupi TAFE 42
2009 mi odemo da kupimo nov 539
Momci iz IMT koje poznajem dugo mi kažu da zaobidjem štand
Jedan tip u selu pored tad kupi nov 539 kocka
Tafe evo ga još ima oko 6500h radjeno mu kvačilo
539 svasta mu radjeno i opet BIZUTERIJA
Ja kupim 539 u selu 93g imao je 400rs ide ko grom mada nije ko tafe
Toliko o kvalitetu IMT posle SFRJ
Isto kao kvalitet Rusa posle SSSR


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jeste ali IMT može da ti popravi bar 10 ljudi iz sela dok za nekog zapadnog polovnjaka nemaš dobrog i sigurnog majstora a ne pale nadri majstori i budženje.To je jako bitna razlika u svemu.
Putin nabavi broj telefona Ozrena iz Kukujevaca.Ja sam imao i izgubio.
 
za dobre poznavaoce imt nabavio sam zupcanik 39zuba a u sredini njega je rupa 90mm i didje osigurac .Znaci da je lenjivac da nije od 5100 lenjivac u kucistu prednje vucu.Ovo pitam zato sto mi treba jos jedan
 
Uradili smo mi jedan 577 naši sklopvi(PD) a karike Indijske, i dan danas a od tad je prošlo desetak godina motor ne troši ulje.
 
Nem pojma doneli su sve delove, a to su moji drugari pa im odradim
Mislim da je set obe kulise, oba kamena,obe kućice oko 30e
Razvodni ventil TAFE oko 20e
Caure oko 5e
Set gumica oko 5e


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Često kačim slike na Facebooku, nekad mi bude mrsko, ali u zadnje 3 god otkad radim u selu uradio sam možda 40_50 pumpi,
Ne prihvatam da radim pumpu bez ploče hidraulika, ako je ploča razštelovana može da unisti pumpu, ili da pukne ploča
Drugari su juče rastavili traktor, jamotišao odradio oni potrpali nazad ja dostelovao i gas
Ploča je MOZAK hidraulika

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh