IMT

Zanimljivo... Stara limarija, naj noviji tip zadnjeg kraja, novi tip kabine i stari tip rezervoara za gorivo...

Aljkavo i polovicno odradjeno kao i uvijek... Jos nisam vidio remontovan traktor u DObanovcima a da i na slici sve pase kako treba :(
 
Kupio rodjak 5106,Dobar traktor samo mu fali komplet menjac i konusno tanjirasti.Ima petu sporu i brzu,ja mu kazem to mu je i dovoljno.:osmeh:Ostale brzine su izmislili trgovci da uzmu sirotinji pare.
Nalozio se i kupio za 3500 eura,ima 10 hektara zemlje u brdu na 30 lokacija po 30-40 ari.Planira trobrazni plug i vucnu tanjiracu,a najvise ce u sumu sa njim.Ja ga slusam i razmisljam dali da ga.......
 
Bobo gde ti vidiš novi tip kabine i zadnjeg kraja

Ma, umoran... Mislio sam na noviji tip kabine samo jer sam vidio rucke kraj vrata za lakse ulazenje sto samo "treca generacija" ima...

Zadnji kraj je garant "treca generacija" posto ima spanere odvojene na poseban nosac na trubi i pogledaj kako se montiraju poluge i podizni cilindri na trube. Ne ide sve na jedan klin kao kod nas, nego ima dva mjesta za kopcanje. Cilindri ostaju gore gdje i inace jedu a poluge idu nize kako bi se mogli prikljucci vislje podici...

Kupio rodjak 5106,Dobar traktor samo mu fali komplet menjac i konusno tanjirasti.Ima petu sporu i brzu,ja mu kazem to mu je i dovoljno.:osmeh:Ostale brzine su izmislili trgovci da uzmu sirotinji pare.
Nalozio se i kupio za 3500 eura,ima 10 hektara zemlje u brdu na 30 lokacija po 30-40 ari.Planira trobrazni plug i vucnu tanjiracu,a najvise ce u sumu sa njim.Ja ga slusam i razmisljam dali da ga.......

Svako ima svoje veselje... Covjek si je, valjda, ispunio zelju i kupio takav traktor iako mu ocigledno ne treba. Sad ces ti lijepo sarafat po njemu i raditi mu servis pa se mozda i ti zaljubis u tu grdosiju ;)
 
Kupio rodjak 5106,Dobar traktor samo mu fali komplet menjac i konusno tanjirasti.Ima petu sporu i brzu,ja mu kazem to mu je i dovoljno.:osmeh:Ostale brzine su izmislili trgovci da uzmu sirotinji pare.
Nalozio se i kupio za 3500 eura,ima 10 hektara zemlje u brdu na 30 lokacija po 30-40 ari.Planira trobrazni plug i vucnu tanjiracu,a najvise ce u sumu sa njim.Ja ga slusam i razmisljam dali da ga.......
Tom traktoru je otisao par ulaznih zupcanika i vrlo verovatno lezaj izmedju spojnicke i gornjeg snopa.
 
Imam 1h zemlje(matori je davao u arendu) i hocu da uzmem 539 i jos 2-3 jutra u arendu za pocetak,jel to pametno tj jel moze 539 da ore i obavlja sve poslove koji su potrebni za toliko zemlje? i za koliko se moze naci dobar 539?
 
Imam 1h zemlje(matori je davao u arendu) i hocu da uzmem 539 i jos 2-3 jutra u arendu za pocetak,jel to pametno tj jel moze 539 da ore i obavlja sve poslove koji su potrebni za toliko zemlje? i za koliko se moze naci dobar 539?

dobar 539 se moze naci za 3000e. Moze da radi bez problema 10ha.
 
Da sam znao da ce ga dati za te pare. Uzeo bih ga ja. On nije hteo ispod 4000, da ga daje jedno vreme....
 
A kad smo vec kod tih "naj boljih traktora na svijetu" ;) Jutros mene moj 5106 opet iznenadi... Izvadim mjerac ulja kad ono pun karter goriva... Nista, ispustaj ulje, mjenjaj membranu na ac pumpi, i kad sam sastavljao ac pumpu promasim navoj na OBJE cjevi onako ljut i na svu srecu nadjem kod kolege drugu kapu za ac pumpu s ispravnim navojima, presarafljuj, sipaj ulje i taman nekako uranismo oko podne na njivu...

Rezultat: Potanjurano dvaput tragom nekih 5.5kj u 6 parcela... Sutra nastavak ako ne bude novih iznenadjenja iz IMT kuhinje ;)
 
To je boljka tog motora,ti problemi su se javljali i na zmaj kombajnima 143 a imaju isti motor.U cemu je fazon neznam.
 
Ma, proderala se kod mene membrana na ac pumpi... pitaj boga jel kad ili nikad mjenjana... Samo mi je cudno sto ide kvar za kvarom i sve neke sitnice blesave...

Sto se tice kombajnskog i traktorskog motora, u sustini su isti ali bosch pumpe im se jaaako razlikuju. Imam ja kombajnsku pumpu i odnesao bosisti da mi ju napravi za traktor. Posto je dobar s ocem rekao je da hoce ali od te moje pumpe ostaje samo gornji poklopac, polugice i jos neki sitni djelovi. Glava drugacija, unutra dosta toga drugacije, kuciste vanjsko za traktor ide s vise nekih semeringa... Svasta je napricao ;)

Na 143 se doskocilo problemu postavljanjem debljeg dihtunga pod AC pumpu da joj se smanji korak. Jedan od ZMAJ inzenjera je pisao na ovom forumu daaaaaavnih dana o ovom problemu, zasto nastaje i kako se rijesava...
 
Nazad
Vrh