IMT

Sova,druže,znam. Zar ne vidiš smajlija na kraju rečenice?
Kosjerac,a tako znači? Onda treba da naglasi da će se grejati diferencijal onome ko kupi ploču... :)
 
Moze se do opruga, ako neko dobro poznaje materiju, ali nije preporucljivo cackati na slijepo. Ja sam ih otpustao na 539, viljuskasti kljuc, jbm li ga 13 ili 14, smota se pod 90 stepeni, zavezes sa kanapom u slucaju da ga ispustis i ide to nekako, ako nisi momcina od 130 kg.

Pokusao sam al tesko ide, na kraju sam skinuo poklopac pa stelovao i kad sam vratio samo 4 sarafa zavrnuo da probam i dizo je previse, onda sam samo podigao prednji dio i korigovao. Sad je ok ovako na prazno, vidjecemo kad sta teze bude dizao. :D
 
Pokusao sam al tesko ide, na kraju sam skinuo poklopac pa stelovao i kad sam vratio samo 4 sarafa zavrnuo da probam i dizo je previse, onda sam samo podigao prednji dio i korigovao. Sad je ok ovako na prazno, vidjecemo kad sta teze bude dizao. :D


Fino podešenje gornje točke podizanja se regulira gornjim graničnikom. Ako nisi puno pogriješio s prvim podešavanjem opruga, mogao si to odraditi na taj način, nisi ga morao dizati i raditi korekcije.
 
Ma nebi moglo jer je dizala do pola kada je rucica bila podignuta skroz do granicnika (na tom mjestu je ranije dizala koliko treba)
 
Tako je kod mene bilo ustelano od oka pa puknuo poklopac .
Sve radi majstora sad cu vidit kad sklopim kako ce biti
 
Pa napisao si da je dizao previše. Na to sam mislio s ovim prijašnjim komentarom...

Da sam je reko dizo previse a dole ispod poklopca se desava nesto drugo izbrazdana poluga dvokraka putuje u radu kad previse dize naslanja se na tanjirasti i eto belaja ako je pumpa losija nepuca ploca odma nego malo u rikverc i cvrk gotova je ako je dobra pumpa netreba ni mrdati gotova je. Neznam kad se radi zasto se nepogleda taj krak sto je veza cilidra preko klipnjace moze se videti kako klizi po tanjirastom dok se vozi napred a poluge dignute ali je to sve nekako pozicionirano da nekoci i elem tanjirasti je u ulju pa klizi al u riverc neide.Eto ja napisa svasta pa malo za razmisljanje.

- - - - - - - - - -

Meni u rukama i u radu na traktoru nije pukla nijedna ali sam naiso na dosta traktora sa ovakim slucajem gde je poluga oderana i po dva tri milimetra sa tim se nije igrati posledice su fatalne.
 
Prvi put čujem za ovaj problem da se neka poluga nasloni na tanjurasti... To pričaš za onu "iglu" smotanu od treće točke ili?
 
Nazad
Vrh