IMT

Da li je neko kupovao ovakvu indijsku unutrašnju bravu za kabinu? Da li rupe odgovaraju fabričkim?
 
jel to općenito vrijedi i za druge dijelove da su Turski bolji od Indijskih?
jer stvarno ne znam u moru svega šta uzeti a da se ne zafrknem
ja bi bija najsritniji kad bi bilo samo IMT-ov kao nekad
gledajući po slikama RTD se čini "najsličniji" IMTovim,a ne volim da moram razne prepravke i pripasavanja

nisam do sad ni uzima nešto bitno osim hidraulike i tu je bilo raznih kombinacija i na kraju sam kupio u Beogradu od nekog tipa navodno IMT original,a imao sam za iste dijelove i više nego duplo nižu ponudu za dijelove
nije mi žao dati i više samo da znam da je ok,a ne da opet raskopavam za koju godinu ili da dobijem srpsku cijenu a indijski kvalitet ako razumijete
Nije uopsteno, ovaj RTD je sranje, dok ono sto ide u Tafe traktore je solidno. Naravno Tafe ne pravi sve sam, imaju razne firme kooperante za razne dijelove. Isto kao sto je IMT imao Prvu Petoletku, Iskru, IMR, Soko.....Inace tih Indijskih dijelova, bar ovdje, ima od toliko proizvodjaca da im se vise ni broj ne zna. Zadnja fora je da ovdje jedna trgovina nabavlja, boga pitaj odakle, nekakav sljam od dijelova, na pakovanje stavlja svoje ime, a sve zajedno je navodno iz Indije. Opsti haos.
 
RTD je robna marka jusela i tu su pakovani delovi male privrede srbija male privrede Indija i turski delovi. Ali na svakom pakovanju je naznaceno koji rtd je u pitanju da li Turska,Indija ili Srbija. TAFE, IPL, SIMPSON, KROSS su takodje indiski ali su dobri i po kvalitetu i cenovno se razlikuju od rtd-a I prodaju se pod svojim imenima.
 
Poslednja izmena:
Malo se sarafalo po traktoru...

1432pf9.jpg


swz4th.jpg


aox53t.jpg


I jedan problem koji je primecen u poslednjem momentu. Rupica je bila toliko mala da se jedva videla golim okom. Da nisam primetio nikad nebi pronasao gde mesa vodu u ulje....

25z772h.jpg



11v7kfd.jpg
 
Meni kad je radena generalka na 533 majstor se uopste nije obaziro na oznake kad je stelio palenje...radilicu okrene gore kajla u mrtvi polozaj,bregastu necim odmjerava od bloka motora a pumpu stavi na nju diznu i kad mrdne da baci gorivo...pali,nema dalje
 
Da li mogu nastimati hidrauliku kroz bocni poklopac na 533? Problem je u tome sto sam skidao poklopac zbog radova oko diferencijala i jedan covjek mi je ladno ceprkao po poklopcu oko onih opruga koje regulisu visinu dizanja. On sad dize do pola pa me zanima dal mogu probati sa strane malo dostelovati oprugu da ne skidam poklopac, veceras sam ga postavio i sve sklopio pa mi se ne skida sve opet. Sad je digne do pola kad je rucica komande na vrhu kvadranta
 
Moze se do opruga, ako neko dobro poznaje materiju, ali nije preporucljivo cackati na slijepo. Ja sam ih otpustao na 539, viljuskasti kljuc, jbm li ga 13 ili 14, smota se pod 90 stepeni, zavezes sa kanapom u slucaju da ga ispustis i ide to nekako, ako nisi momcina od 130 kg.
 
sova
znači kupi šta trenutno ima pa dok traje,ne znam koja je druga opcija
pretpostavljam da miliš na Vuk komerc kad kažeš da pakuje u svoje kutije i prodaje kao neka Agrispares Indija marka,a to isto radi i Jusel samo se zove RTD i čini mi se da je jeftinije
zato i nema ništa po internetu o tim firmama
gledam po ovim radnjama u Banja luci oni imaju Sunspares ili to od Vuk k. i onda kao za neki dio kažu original,al mislim da je samo izvađeno iz kutije i viša cijena
ne znam više di bi kupova a da je ok.imaš ti neku preporuku il koje marke da gledam?

al na mom Imt 533 iz 72. ima indijskih dijelova tvornički
npr. kompresor je Indijski (Sundaram Clayton) i dio zračne instalacije dok je kočioni ventil i ventil za prikolicu Prva p. onda pumpa hidraulike je ja mislim indijska jer ima filter za ulje, pa sat za pritisak ulja je Yenkay India itd.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta da ti kazem, sve je to sad njesra, pogotovu ovdje. Klepni usima i uzimaj sta dodje pod ruku, uzimao sam ja davno original Indijske dijelove, konkretno kulise i klizne kamenove za hid. pumpu, pa su klepetali od prvog dana.A dijelovi iz Indije, koji su dolazili prije rata, i ispunjavali norme Jus-a, su bili odlicni, imam Lucas alnaser na 539, radi bez greske, gume zadnje sam promijenio prosle jeseni na otprilike 9000rh, takodje Indijke i tako...
 
Nazad
Vrh