IMT

Kolege kakve iskustvo imate sa uljanim pumpama kod motora, jer sad više nisam pametan. Jedan kaže da indijsku nikako a drugi kaže domaću (Tešanjsku) ni slučajno.

Tapatalkkal küldve az én LG-D280 eszközömről
 
Kod obicnog S motora dam vidio da ima u klipu drugaciju komoru izgaranja, sa šiljkom, a kod TS motora toga nema nego samo udubljenje
 
Kolege kakve iskustvo imate sa uljanim pumpama kod motora, jer sad više nisam pametan. Jedan kaže da indijsku nikako a drugi kaže domaću (Tešanjsku) ni slučajno.

Tapatalkkal küldve az én LG-D280 eszközömről

Neznam kakav je kvalitet indiska a tešanjska je bila i ugrađivana u nove IMT-ove bile su dobre ako injih nisu počeli kopirati .Za vodenu pumpu tešanj imam loše iskustvo nova je bila pet sezona a stara preko dvadeset tako da ništa nije kvalitet kao nekad.
 
Neznam kod nas ugrađuju tešanj i puno su bolje nego indija možda ste baš naletili.
Ja sam od vode stavio sad sam i za 560 naručio ju tešanj obavezno .
Ove druge nemaju ni garanciju kad pitam.
 
Kad vec pominjete te uljne pumpe el se njima fabricki steluje pritisak il se to odradjuje na licu mesta prilikom montaze posto sam ja menjao 2(nove) i na kraju je majstor na trecoj sam stelovao skidajuci nekakve podloske al pri tom je morao dva puta da skida karter.
 
Danas kupljena tešanj za 560 montirana skoro sutra još malo i probat.
Prošla je dobra sad koliko ce izdržat vrijeme ce pokazat.
Najgora dosad crijeva od vode što sam kupio od borova nikako ne pašu jedva sam ih pripasao a koštala.
gif uploader
online photo sharing
 
Pumpa ko pumpa... Bitno je da ventil ne zakuca.
Malo sutra! Pumpu smo stavili novu kada smo uradili generalku i prve zime kada smo upalili traktor pritisak padne na nulu nakon par sekundi rada! Nit' je bila neka žestoka zima nit' je sipano gušće ulje pa da kažemo da je zbog toga zveknula pumpa. A i da jesmo pa ako joj to smeta... Uglavnom,rastavimo pumpu,a unutra.... Sve zdrobljeno! I šta ćemo,vratili nazad originalnu i evo traktor će opet ići pod nož ali pumpa ostaje stara!
Desi se da ventil zakuca,ali i pumpa zna da zataji.
 
Malo sutra! Pumpu smo stavili novu kada smo uradili generalku i prve zime kada smo upalili traktor pritisak padne na nulu nakon par sekundi rada! Nit' je bila neka žestoka zima nit' je sipano gušće ulje pa da kažemo da je zbog toga zveknula pumpa. A i da jesmo pa ako joj to smeta... Uglavnom,rastavimo pumpu,a unutra.... Sve zdrobljeno! I šta ćemo,vratili nazad originalnu i evo traktor će opet ići pod nož ali pumpa ostaje stara!
Desi se da ventil zakuca,ali i pumpa zna da zataji.

Slično iskustvo sa novom uljnom pumpom smo imali na MTZ-892. Kad smo radili generalku stavimo novu (stara imala odličan pritisak, al ajmo metit novu) uljnu pumpu i nakon 200-ak rh u transportu na punom gasu nova pumpa zacvika i ode motor ponovno na generalku.
 
Danas kupljena tešanj za 560 montirana skoro sutra još malo i probat.
Prošla je dobra sad koliko ce izdržat vrijeme ce pokazat.
Najgora dosad crijeva od vode što sam kupio od borova nikako ne pašu jedva sam ih pripasao a koštala

Ta pumpa mi nije izdrzala ni godinu dana otisao semering i lezajevi ,onda kupio neku koju proizvode u HR bila jeftinija 2-3% od Tesanjske , citava gusana i radi vec duplo vise i nema problema, pretpostavljam kvalitetniji semering ugradjen , a i traktor mi je sada tezi za 2kg kolika je razlika gusa i aluminijuma i odma bolje vuce zbog tezine :haha:.
 
kod te sive, na 533 nakon 3-4 godine su otišli dosjedi ležajeva, pa je počela kapati, jer je imala lufta, uzeo kirner i sredio dosjede, stavio nove ležajeve i semering, više nije bilo problema, tako je i prodan nakon više od 2 godine kako sam to uradio....

imam aluminijskih 2-3 kod kuće, čekaju reparaturu, al više nemam 533, pa mii netrebaju.....to je jedino što je najviše rikavalo na tom traktoru, barem 6 ili 7 puta u 18 godina kako je bio kod nas......a drugi 533 odradio 1000 sati, neka crvena pumpa gore, nikad ju nisam skinio, 2-3 puta pukao remen, i uvijek ju probam, da li valja, i nije imala lufta, znam samo da je bila crvene boje, al neznam koji proizvođač.....
 
Ja sam raspertlo i prao zice na 560. Komsiji na 558 se zica raspala, pa smo nagurali zica za pranje sudja. Zasad je ok.
 
A sta mislis da otpadne jedna zicica, znas gde ce zavrsiti,pre svega mislim na tu zicu za pranje sudja?
Ja sam isto prosle godine rastavljao na 539 i isto to raspetljao i bogami hoce da otpadne i od te a kamoli od ove za sudje
 
Nazad
Vrh