IMT

Dašta.Kada rešiš da uložiš 1.000 eura u IMT-a bukvalno ga pozlatiš od a do š. ::traktor::
 
Uzoracete za 1h jutro ali zglavan plug ne moze se vuci i ne moze 35cm dubine.
I vise uzore jedan traktor sa 120 konja i zahvatom pluga 120 nego dva traktora od 60 konja i 60 zahvata.
Gledam kum sa maseyfergusonom 120 konja 50 min do 1h ore jutro u nasoj tvrdoj zemlji. Ja orem 2-2.5h sa 558 i plice od njega i da ne pominjem koliko je moje oranje losije slozeno i biljni ostatci se vide dok iza njega sve crno.
A isto nafte potrosimo po jutru i on i ja

Masej na sva 4 tocka vuce ima na vucnim tockovima 6000kg ( vuku sva 4)
558- 560 imaju na zadnjim tockovima oko 1500kg . 2x 560 imaju 3t sto je duplo manje od ovog
Ja garantujem da zavezete sajlom tog maseja i 3x560 da ce ih masej prevuci.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока



imam sliku, ja sa 577 stari sa 560, vučemo iste plugove, olt 2x12 slavonac,
moj 2002 a njegov 1996 godina, i izoremo jutro za max 50min.....neide na dubinu od 35cm, još 577 bi ga povukao, al 560 nemože, ide do 30cm, najbolje 28cm i s tim sam zadovoljan, nesijem repu
imam i video, mogu postaviti, a traktori rade u oranju na 1900-2000 obrtaja u prvoj brzini, piše da je to oko 9-9,5km/h uz uvjet da točkovi neproklizavaju......na kraju njive nestajemo, nema stiskanja kvačila, samo dižemo i spuštamo plug.....

- - - - - - - - - -

Poenta je što se ne kvari :osmeh:
A i remont npr. menjača ne može preći 1000e


pa nekvari se, pogotovo 3 brzine mjenjač.....
 
to je istina, npr nisam mogao uzeti dobar prekidač od stop svjetla za imt, svaki ode 3-4 komada sam promjenio predzadnji skoro zapalio traktor, dobro pa sam bio u njemu, a zadnji nije radio, jer unutra je sve bilo savijeno i nisam dobio kontakt.....dao bi 3 puta više, samo da znam da će raditi, a cjena 300din, kupio za 800din od ursusa sa oprugom, i prije par dana montirao, i radi bez ikakvih problema, sada ću vidjeti koliko će dugo.....

topling sa kupio za oko 37€ mislim da je FADov, navoji puno bolje odrađeni, a iskreno, mogao sam uzeti i onaj za 20tak € koji je klimav i dok još nije korišten......dosta sam platio, al mislim da se isplati

kolega radio volan na 549, izdržao manje od 2 godine, i raspao se, a sve novo kupio.....
 
Šta mislite vi, ovo još nisam video, zaptivač kartera kod zadnjeg plutana nije do ili ispod polumeseca nego okrenut prema gore (ovako glegano kako stoji na sliku) curio je jako lepo!
f4e501e4a33099e92bf152fcc0ccba67.jpg


Tapatalkkal küldve az én LG-D280 eszközömről
 
i ti prekidači žmigavca, kada ga uzmeš novoga u ruku i pomakneš lijevo-desno, osjetim ko neki luft, i nedobije dobar kontakt, na fergusonu prije sam mjenjao, umjetnost uključivanja žmigavca, na ova sadašnja oba traktora je gore original prekidač, i žmigavce uključujem samo kada moram, tj, kada nema nikoga na cesti, neuključujem, da ga štedim.....hahahahaha
 
Ja sam se na fergi namijenjao prekidaca... I evo sad trenutno ne radi ooet...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Za maseja case ili clasa nebitno,upravo sam bacio pogled na cene delova u EU,za njih samo novi hladnjak vode kosta kao ovde ceo 533.
 
Uvijek se pitam, koliko treba zemlje raditi da se moze kupiti novi traktor, barem 100 jutara, jel?
Traktor solidan 100ks je oko 50 000€, da to otplatim na 10g imao bi ratu kredita 500€ mjesecno, i uz to trebam i druge prikljucke, njih da uzmem polovno plug, sjetvospremac i tanjuracu, nista vise.....uz to treba i prezivjeti 10g dok se otplati kredit.....
 
Uvijek se pitam, koliko treba zemlje raditi da se moze kupiti novi traktor, barem 100 jutara, jel?
Traktor solidan 100ks je oko 50 000€, da to otplatim na 10g imao bi ratu kredita 500€ mjesecno, i uz to trebam i druge prikljucke, njih da uzmem polovno plug, sjetvospremac i tanjuracu, nista vise.....uz to treba i prezivjeti 10g dok se otplati kredit.....
Bitno je i koliko usluga radis, i solidan traktor od 100 ks je dosta jeftiniji ( ako ne racunamo pdv...).

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Problem je bio do pumpe za ulje u mom 560, sad nakon zamene hladan ima 3.5 bara pritisak. Promenjene jos i gumice hidraulike jer je opasno spustao proletos masine, promenjen i prednji desni lezaj koji je i jesenas menjan u glavcini, mislim da je promenjen ili ce biti promenjen i semering zadnjeg desnog tocka.
 
Ja radio generalku na 558 pre 3 godine, moju staru pumpu ( 40+ godina staru) vratim nazad jer nove su upitnog kvaliteta.
Hladan drzi 4 bara a vruc na 90 stepeni na leru 2 bara

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh