Poljoprivredna enciklopedija KWS pšenica 2018
Strana 1548 od 1590 PrvaPrva ... 5481048144814981538154615471548154915501558 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 30,941 do 30,960 od 31783

Tema: IMT

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    9
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da li neko moze da mi objasni kako da se zamene gumice na nosacu kabine 539 ? fabricki je kao na slici sto je postavio Tomislav n

i nisam bas siguran da tako treba da stoje jer kao sto vidite vremenom se guma razcepi na pola. Kupio sam ovakav set guma:

Znaci imao je samo ovaj muski deo i stavi se podloska koja je oblika kao tanjir. Da li neko moze da mi uslika da vidim kako se to montira. Takodje jos jedno pitanje, treba da zamenim izduvnu granu ali ne mogu doci do sarafa jer mi smeta bosh pumpa, ima li nacina da se to odradi bez skidanja bosh pumpe, ili da ja to lepo oteram do majstora i nek se on *ebe sa njim :)

Prijatelj Foruma Kosjerac avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    3,883
    Zahvalio se
    548
    Zahvaljeno 380 puta na 304 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0

Uzmi ovakve gumice od novog tipa bolje su od tih.
    Budi ono što je najteže biti u životu, budi ČOVEK!!!

Član bata87 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    493
    Zahvalio se
    221
    Zahvaljeno 170 puta na 64 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    I ja sam spremio gumice za Ursus ali princip je kao kod IMT-a posto je kabina Mehanika Orasje. I mene interesuje gde idu ove gumene podloske, a takodje da li se mogu kupiti negde tanjiraste metalne podloske?

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    9
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Moja pretpostavka je da te tanjiraste gume idu se donje strane, ali da se ova gornja podloska treba skratiti na debljinu nosaca, sto je kod mene 5mm kao i na prvoj slici, i onda preko tanjiraste podloske ide metalna, jer kako sad stoji nikako ne stima, plus ni saraf nije dosta dugacak da bi se uopste i mogla navrtiti matica. A postavio sam ovde pitanje da ne bih bez veze ostetio gume dok se ne posavetujem sa nekim ko je ovo vec radio. Kosjerac nisam siguran da bi te odgovarale sto si postavio, mala je slika pa se ne vidi bas najbolje, ali ako dobro vidim na jednoj od njih se vidi caura metalna, kod mene postoji metalna caura koja u sebi ima navoj i navrti se na saraf. A ova slika koju sam postavio je uzeta sa interneta da se ne bih ja zezao sa uploadovanjem slika.

Član sinisa1979 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    5,164
    Zahvalio se
    1,265
    Zahvaljeno 1,355 puta na 996 poruka
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    E pa da si u M.E.Š.C-u učio za mehaničara,sad ne bi bio u dilemi...

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    9
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ne skreci sa teme, nego pomozi ako znas. Nego jesi ti siguran da nisi iz Djurdjina ??
    Poslednji uredio SmitAlberto; 15-05-18 u 13:37.

Član 577 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Poruka
    2,207
    Zahvalio se
    649
    Zahvaljeno 452 puta na 248 poruka
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Jesu iste koljevke od dv i običnog .
    Dobivam prvu vuču za 560 povoljno

Član dragan 75 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Poruka
    390
    Zahvalio se
    62
    Zahvaljeno 52 puta na 43 poruka
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    rasturio sam trap na 558 cetralni klin dosta oštecen a ne mogu da se izbiju šrafovi da bi majstor mogao da navari pa obradi klin seko neko one plocevine što ga drže imali još nešto unutra da ga drži zaseko sam sa svih strana nsmogu da ga skinem nikako.
    ne sramim se svog siromaštva.do njega sam došao poštenim radom!!!

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Poruka
    2,379
    Zahvalio se
    1,585
    Zahvaljeno 937 puta na 561 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

- - - - - - - - - -

Jel to sad taj novi imt?? :))

Član Bobo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    7,124
    Zahvalio se
    1,728
    Zahvaljeno 2,163 puta na 1,308 poruka
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    BULL POWER se daaaavnih dana proizvodi u Indiji ili pakistanu...
    IMT I ZMAJ, PRAVI MALI RAJ!

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Poruka
    533
    Zahvalio se
    204
    Zahvaljeno 143 puta na 97 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: SmitAlberto Pogledaj Poruke
    Moja pretpostavka je da te tanjiraste gume idu se donje strane, ali da se ova gornja podloska treba skratiti na debljinu nosaca, sto je kod mene 5mm kao i na prvoj slici, i onda preko tanjiraste podloske ide metalna, jer kako sad stoji nikako ne stima, plus ni saraf nije dosta dugacak da bi se uopste i mogla navrtiti matica. A postavio sam ovde pitanje da ne bih bez veze ostetio gume dok se ne posavetujem sa nekim ko je ovo vec radio. Kosjerac nisam siguran da bi te odgovarale sto si postavio, mala je slika pa se ne vidi bas najbolje, ali ako dobro vidim na jednoj od njih se vidi caura metalna, kod mene postoji metalna caura koja u sebi ima navoj i navrti se na saraf. A ova slika koju sam postavio je uzeta sa interneta da se ne bih ja zezao sa uploadovanjem slika.
    Jel mozes da slikas taj deo sto mislis da odseces,nije mi bas jasno.Ta gume kod mene su menjane 1999 ili 2000-te godine a prosle godine su pocele da pucaju(50 maraka su kostale)

- - - - - - - - - -

Evo malo blize slikano,platna koja se nalazi sa donje strane sabija gumu koja se siri i neda da guma ispadne na gore

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    9
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Tomislave postavljam sliku a koliko ce da traje videcemo, taj deo sto ga tanjirasta metalna platna sabija da ne bi izasao na gore sam skratio, da bih na njega ubacio gumeni tanjirasti deo, jer kao sto vidis puca ta guma kad se tako sabije, ja sam sad menjao prvi put. Traktor je '95 god. nov kupljen, ali vec prve godine su pukli ti nosaci metalni pa sam vario, a gume su relativno brzo otisle do vraga samo ih nisam menjao. Sad sam se nesto latio posla :) . Treba na menjam i izduvnu granu i karike na kompresoru vazduha ili ceo kompresor ili da se busi, ne znam sta se od toga moze uraditi, kad se skine videce se u kakvom je stanju.

https://drive.google.com/open?id=1sm...-aEQsMy8Viw6wX
    https://drive.google.com/open?id=1NZ...qG3o4UiBERhRsJ

Tu po plavoj liniji sam odsekao, ostavio sam oko 7 mm debljina nosaca je 5mm i nek ima jos malo da ulegne, i sa donje strane stavio tu gumu kao sto sad stoji i sve to stisnuo sa metalnom platnom.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Poruka
    533
    Zahvalio se
    204
    Zahvaljeno 143 puta na 97 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mozda potraju,nikad se nezna.Nisam siguran dali je kod mene ili tebe ta platna pravilno okrenuta.
    Karike su najmanji problem da se zamene,a grana mislim da moze bez problema da se odvije bez skidanja pumpe samo nisam siguran koji tip kljuca je idealan za taj posao

Član bata87 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    493
    Zahvalio se
    221
    Zahvaljeno 170 puta na 64 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @SmitAlberto

Kolega gde si nabavio metalne platne?

Prijatelj Foruma Kosjerac avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    3,883
    Zahvalio se
    548
    Zahvaljeno 380 puta na 304 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Smit ova slika što sam postavio je sa sajta kosta trade imaš tamo veću sliku pa pogledaj. Kod mene su bile te iste gume na kabini kao kod tebe ali sam ih izbacio i stavio novog tipa i služe bez greške 4-5 godina.
    Budi ono što je najteže biti u životu, budi ČOVEK!!!

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    9
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @Bata87 metalne platne su original sa traktora fabricke, ali nije nikakav problem da ti strugar napravi samo da nadje malo bolji materijal, da ne bude bas od obicnog gvozdja, ako ce ih praviti da izgledaju na original. U sustini ako ti bude pravio treba samo sa jedne strane da budu u konus, tamo gde nalezu na gumu, a druga strana sto je do matice moze biti ravna, nema potrebe da i tu stranu struze pod uglom.

@Tomislav n kod tebe je platna okrenuta kako je fabricki namesteno, i kod mene je tako bila, ja sam je sad okrenuo zato jer u kompletu sam dobio i drugu polovinu gume (tanjirastu) koja fabricki nije bila, i kod mene su tako zinule gume kao kod tebe sto je na slici. Posto mi niko nije bio odgovorio na pitanje kako se montiraju gume, malo sam experimentisao, e sad da li sam dobro uradio, vreme ce pokazati. Inace ovi mali traktori su uzasno lagani, i na najmanju neravninu skacu ko jarac, zato i popucaju nosaci, kad sam kacio staru oltovu sijacicu, na kakvu god rupu naidjem traktor se samo ljulja, kao brod na vodi, nema skakanja .

Sto se tice pumpe, linijska je, ali ne mogu da dodjem do 1 matice jer mi smeta pumpa, ne moram je skroz skidati, ali mislim da cu morati popustiti sarafe i zakositi je (pretpalenje da pomerim) pa posle da vratim nazad. Nije mi jasno zasto je onaj koji je konstruisao motor imao potrebu da sve stisne toliko, da se nicem ne moze prici, pa nije to auto pa da tako mora, ionako ima jos oho ho mesta dok se stigne do gabarita.
    Poslednji uredio SmitAlberto; 16-05-18 u 04:34.

Član 577 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Poruka
    2,207
    Zahvalio se
    649
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Evo novi imt a od imt samo naljepnice hahha.

Poslednji uredio 577; 16-05-18 u 18:25.

18. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku 577 na ovoj poruci:

Ristaa (16-05-18)

Član Ristaa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Poruka
    524
    Zahvalio se
    293
    Zahvaljeno 233 puta na 118 poruka
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Bar je nesto ostalo.
    Dođi sebi dok još imaš kome

20. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Ristaa na ovoj poruci:

milos.jovic.140 (17-05-18)

Član 577 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Poruka
    2,207
    Zahvalio se
    649
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Jedino mi se 539 sviđa ovo 577 je ruglo.
    Nema pojačan hidrulik .
    Onaj 577 p bio je 5 puta ljepši

Član mixer87kac avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Poruka
    2,257
    Zahvalio se
    3,012
    Zahvaljeno 3,401 puta na 691 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    A cene će znati tek oko nove godine....

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Strana 1548 od 1590 PrvaPrva ... 5481048144814981538154615471548154915501558 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.