IMT

Da, kardani su ok, na 533 savljao sam farove, žice su bile užas, znači žica negdje viri iz izolacije, to nisam smio staviti, gore nova žice od starog golfa dvojke, kao i "grla" za sijalice.....
 
Jel imao neko slican problem, vec drugi put se desava ?.. prvi put potrgani navoji na srafovima, sad dva pukla...
5a847d88a98e7cdb69fd26d88ad935ca.jpg
44de04ae9f2703d7a186e51fd80cf55f.jpg
4e39b5e1b7c2bd1fc65e1d320c883135.jpg
991b5ded2f21a980fe5959be54911e4b.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ne znam kako bi moglo doci do toga.. nabavio sam druge srafove pa cemo videti u buduce sta ce da bude..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je to zavareno.Šrafovi se non stop popuštali i dobili su rešenje u vidu pikovanja na 2 mesta i više nema problema.
 
Jedan problem imam na motoru m34. Skoro mi se desilo da se odjednom u radu ugasi, ispustim mu vazduh na pumpi i diznama i upali primi gas i ugasi se. Skinem sito na bos pumpi i izduvam ga i prodrmam klipcic, upali lepo i proradi. Ali od tad krenulo da me zeza jutarnje paljenje, vergla po 10 sekundi dok ne upali a pusi dok vergla, ako.mu dam malo grejac kresne na pola kljucka. Prvo sam skinuo dizne i na malo su otvarale, na malo manje od 100 bar sad su nastelovane na 125. Kada sam skinuo dizne probao sam da verglam i vidim da jedva baca naftu na cetvrtu. Kada sam namestio dizne upali na pola kljuca ali dosta dimi plavo crni dim. Da naglasim dok se nije ugasio palio je na pola kljuca bez grejaca, zimus je palio na minus 10 bez grejanja. Pritisak ulja hladan 5 kada se ugreje oko 2.5-3.
Sta mislite dal je pumpa, menjana je ac skoro, motor je u viljuskaru
 
Proveri bosh pumpu, verovatno je ona. Odvi cev od dizne ujutru pre prvog paljenja da vidis kako baca a probaj odvi kad ga ugasis

- - - - - - - - - -

Pa zaverglaj naravno
 
Jedan problem imam na motoru m34. Skoro mi se desilo da se odjednom u radu ugasi, ispustim mu vazduh na pumpi i diznama i upali primi gas i ugasi se. Skinem sito na bos pumpi i izduvam ga i prodrmam klipcic, upali lepo i proradi. Ali od tad krenulo da me zeza jutarnje paljenje, vergla po 10 sekundi dok ne upali a pusi dok vergla, ako.mu dam malo grejac kresne na pola kljucka. Prvo sam skinuo dizne i na malo su otvarale, na malo manje od 100 bar sad su nastelovane na 125. Kada sam skinuo dizne probao sam da verglam i vidim da jedva baca naftu na cetvrtu. Kada sam namestio dizne upali na pola kljuca ali dosta dimi plavo crni dim. Da naglasim dok se nije ugasio palio je na pola kljuca bez grejaca, zimus je palio na minus 10 bez grejanja. Pritisak ulja hladan 5 kada se ugreje oko 2.5-3.
Sta mislite dal je pumpa, menjana je ac skoro, motor je u viljuskaru

Ako se ugasio kad si sa veceg gasa hteo da smanjis onda ti je poceo zaribavati odmeravajuci ventil trebas ga malo ocistiti i li zameniti. Zapazi kad se gasi ako se uvek isto ovako gasi kad pustis gas onda je sigurno odmeravajuci ventil.
 
probao sam sve cevi odvrtao i gledao kako baca naftu, na cetvrtom samo vlazi, nema da baci kapljice kao na prva tri. Jebe me paljenje, to mi je najveci problem, i gasi se na leru dok je hladan, prvi minut moram da mu drzim mali gas. Jel ok pritisak 2.5-3 bar kad se zagreje? Pretpostavljam da je bos pumpa zato sto dosta dimi na auspuhu.
 
probao sam sve cevi odvrtao i gledao kako baca naftu, na cetvrtom samo vlazi, nema da baci kapljice kao na prva tri. Jebe me paljenje, to mi je najveci problem, i gasi se na leru dok je hladan, prvi minut moram da mu drzim mali gas. Jel ok pritisak 2.5-3 bar kad se zagreje? Pretpostavljam da je bos pumpa zato sto dosta dimi na auspuhu.

Ako je rotaciona ne moze da baca gorivo na tri a cetvrti ne, ili svi ili nijedan.
 
Nisam razumeo pitanje..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Viljuske kardana na oba dela kardana moraju biti u istoj ravni kad se dva dela kardana sastavljaju, u suprotnom trese kardan. Zato je kod kardana prikljucnih masina izvedeno tako da ne moze da se sastavi naopako. Kod kardana prednje vuce je sastav uglavnom resen sa trapezastim ozubljenjem pa moze da se uzubi na vise pozicija...
 
Jutros najeb sa jednim 560 doterao na reklamaciju hidraulik zaglavljuje ja radio pre 1god
Izvadi pumpu raskopam kad u razvodnom ventilu upala podloška m6 verovatno od vijka na filteru
E sad meni sigurno nije ispala jel filter stavljam dok je pumpa napolju, da je od ranije bila u pumpi video bih dok sam je sklapao prošli put
Verovatno je gazda nešto prčkao i neće da prizna takvi su ljudi, oduzme mi 3h vremena i još kao reklamacije
Od sad ide farba na vijke kao bošiste sto rade

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh