IMT

Petobrzinac je kesa spram trobrzinca bar kod mene u ravnom
Ako je 3 brzine 1 ores 2 spremas
Ako je 5 brzina
1 spora za oranje
2 pre brza
Za setvospremac 2 spora 3 brza
Imas 4i 5 koju nesmes redukovati

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk

Treba traktor pravilno agregatirati s priključnim strojevima kao što kolega reče... A otkud ti to da se 4. i 5. ne smiju koristiti s reduktorom?!? 12 godina je 549dv kod nas, kupljen nov, od tih 12 dobrih 9 bio "veliki traktor" na nekih 45 jutara zemlje i još nešto usluga. Što se taj naorao i natanjurao u 5. sporoj i nabrao kukuruza u 4. i 5. sporoj to ne zna ni on sam. Redovna izmjena ulja i nikad nikakvih problema neće biti.

Kako je s mjenjačima na kojima su sve brzine sinhronizirane, oni ni nemaju reduktor onda?



Netko je pitao i za Konusno-tanjuraste parove. znam za 6/37 koji ide na 533, 539, 549, 577, 11/38 na 558, 560 i njima slične te 6/34 koji je tvorički ugrađivan u 5100-5136. Znam da 555 ima drugačiji zadnji kraj gdje se tanjurasti ugrađuje s desne strane a koji je u njemu odnos to ne znam, javit će se netko tko zna, ako je uopće i bitno...
 
Treba traktor pravilno agregatirati s priključnim strojevima kao što kolega reče... A otkud ti to da se 4. i 5. ne smiju koristiti s reduktorom?!? 12 godina je 549dv kod nas, kupljen nov, od tih 12 dobrih 9 bio "veliki traktor" na nekih 45 jutara zemlje i još nešto usluga. Što se taj naorao i natanjurao u 5. sporoj i nabrao kukuruza u 4. i 5. sporoj to ne zna ni on sam. Redovna izmjena ulja i nikad nikakvih problema neće biti.

Kako je s mjenjačima na kojima su sve brzine sinhronizirane, oni ni nemaju reduktor onda?



Netko je pitao i za Konusno-tanjuraste parove. znam za 6/37 koji ide na 533, 539, 549, 577, 11/38 na 558, 560 i njima slične te 6/34 koji je tvorički ugrađivan u 5100-5136. Znam da 555 ima drugačiji zadnji kraj gdje se tanjurasti ugrađuje s desne strane a koji je u njemu odnos to ne znam, javit će se netko tko zna, ako je uopće i bitno...
Nemoj mi vjerovati, odrastao si covek
567_577 se nesmeju opteretiti na duze staze 4_5spora on ima toliko brz menjac da ZAPALI REDUKTOR, ISKIDA SINHRONE ITD
Jedan probao pa se usrao inace clan foruma
4 i nekako
5spora nikako
A cim budem video da je neko skrljao 3 brzinca promenicu misljenje

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Ima kod mene u selu 567, orao od prvog dana u 4. sporoj s 2x14" plugom i da vidiš kakvo brdo i koliko dugačko pa nikad ništa... 577 nema potrebe za sporim brzinama, 1. brza mu taman za 2x14" tako da ne znam da stradavaju u sporima... Šta bi se trebalo reći za 5106 i njemu slične koji u 4. i 5. sporoj vuku i te kakve terete pa nema problema. Istina, čuo sam da se reduktor što kažeš zapali al to kad nema dovoljno ulja jedino. Radio sam s mojim 5106 4-5 godina u 4. i 5. sporoj i oranje i tanjuranje ponekad. Kad je mjenjač rasklapan, reduktor promjenjen jer je malo klimao unutra ali nije bilo nikakve promjene boje niti išta, jednostavno dotrajao je. Eno ga taj stari negdje kod Montoye...
 
Za mog ferdžu kačim dvobrazni leskovački,mislim da je 2x25 cm.Ranije orao stalno u 1. brzohodnoj ali sad primetim da mu je lakše da ide u 3.sporohodnoj,a dubina uvek ista i to 25-30 cm.
 
Koliko mi je rečeno da je s 5 zupčanika naknadno rađen za 5106 da su bili naj prije s 3 ali jako kratkog vijeka. Sve u svemu, za šta je taj traktor zamišljen a za šta se koristi, još je i dobar kad se sve zbroji i oduzme ;)
 
Nije mogao naknadno biti pravljen za 51xx jer ih je 588 (pravljen 70-ih) već imao. To su oni počeli gurati sa 3 jer su to imali od 577 pa kad su se skontali ili kad ih je neko nagazio da to ne može tako onda su počeli ubacivati sa 5 zupčanika.
 
Ako ovako postavimo stvari
5 brzinac konusni 6-7zuba
3 brzinac konusni 11-13 zuba
Tanjirasti je od 36_38
Dolazimo do zaključka da se 5 brzinac duplo brze vrti!!!
Ima slabiji reduktor koji je visoko ne dobaci ulje i zapali ga!!!
Slaba tačka sinhroni i sta dalje pricati

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Obrni okreni ja sa 567 gume 16.9.28 orem 3 sporom u bilo kojoj brzoj izlazi plug iz zemlje 751 plug takva zemlja jbg.jedino je jednom otac orao brato u tenji 1 brzom sa leskovackim,ali to je drugi tip zemlje. inace teca ima 560 novi tip sa14 gumama i tvrdi da je 567 jaci za 30-40% od njegovog.e sad jel zbog menjaca ili ne,ili zbog guma ko ce ga znati. Na mojoj zemlji za oranje 5 brzina mu ne znace nista,dok u lakim zemljama ima znacenja

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Sredjen 558 zamnjeni 2 bolcna, 2 biksne ,2 iglicasta lezaja i semering.

Otisli na desnom reduktoru. Jos da vreme bude dobro da izorem jos 1h.
 
Petobrzinac je kesa spram trobrzinca bar kod mene u ravnom
Ako je 3 brzine 1 ores 2 spremas
Ako je 5 brzina
1 spora za oranje
2 pre brza
Za setvospremac 2 spora 3 brza
Imas 4i 5 koju nesmes redukovati

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk

Tako je, isti plug bio na 560 i 577, na 577 sporija prva pa je trosio 2-3litre vise po jutru, sa plugom 2x12,mogao je vuci 2x14,koja razlika 10cm vise povuce, a 2x16 ili 3x12 nemoze vuci bez prednje vuce, pa otisli sinhroni, ostao na 3 brzine, uzas...... Tako da se po meni 5 brzina neisplati...... Na 577 gume 18.4-30,kostaju ko dvije 14,9-28 koje nosi 560.......itd itd
 
E sad u pregovorima sam za jedan krš 560 motor pukla radilica i blok
Gume nikakve limarija ubi boze
Moj je 560 novi tip motor nov gume nove sve tri garniture
16,9_r28
14,9_r28
12,4r36
A imam i nov motor s44 pojacani 62,5kw linijska pumpa, fali samo pumpa volana i da se ubaci u traktor
Na mom 560 ima utovarivač pa njega nebih dirao al moram sastaviti jedan 560 sa S motorom i uzanim gumama 3brzine to bude zver


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Mozda je to bolja varijanta na 560 ubaciti s motor...... Svoj 560 sam odradio generalno, u motor sve novo, pisao sam vec u temi, odlicno radi, zadovoljan sam..... Mozda da nabavim jos jedan zbog oranja, jer imam plug za njega, a pobjegao mi jedan jako dobar mtz52......
 
E sad u pregovorima sam za jedan krš 560 motor pukla radilica i blok
Gume nikakve limarija ubi boze
Moj je 560 novi tip motor nov gume nove sve tri garniture
16,9_r28
14,9_r28
12,4r36
A imam i nov motor s44 pojacani 62,5kw linijska pumpa, fali samo pumpa volana i da se ubaci u traktor
Na mom 560 ima utovarivač pa njega nebih dirao al moram sastaviti jedan 560 sa S motorom i uzanim gumama 3brzine to bude zver


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk



Imam par 12,4 r36 komplet sa felnama da prodam ako nekom treba
 
Tako je, isti plug bio na 560 i 577, na 577 sporija prva pa je trosio 2-3litre vise po jutru, sa plugom 2x12,mogao je vuci 2x14,koja razlika 10cm vise povuce, a 2x16 ili 3x12 nemoze vuci bez prednje vuce, pa otisli sinhroni, ostao na 3 brzine, uzas...... Tako da se po meni 5 brzina neisplati...... Na 577 gume 18.4-30,kostaju ko dvije 14,9-28 koje nosi 560.......itd itd

577 vuče 2x 16 bez brige bez prve vuče.
Bar je kod mene vukao na novim radijalnim gumama.
Gdje hoćeš kad sam gume stavio više nisam.ju palio.
 
Vise bi volio samo da je imao mjenjač sa 3 brzine ko 560.......cjenovno su preskupi, stari tip sa dv traze 7000€, a za toliko se nade npr massey ferguson 595 dv, koji ima motor oko 90ks......torpedo 75 isto kosta, svi su u raspadu...... I sto se od toga najvise isplati kupiti...... Imt 5106 meni najvise odgovara, al nesvida mi se kod njega mjenjac koji je slab i na vecini su motori gotovi......
 
Nazad
Vrh