IMT

a sto mu radis generalnu? moj tako gura vec godinama bez ikakvih problema
 
Pozdrav drugari , radim generalnu na m34 motoru (imt 55:cool: traktor je prekaricen 1993 god stavljene su tada indijske lisnate karike od tada obradjuje oko 16 ha zemlje sam plus usluzno branje kukuruza . Ove sezone u branju poceo je da izbacuje ulje na izduv ali i dalje ide ima snage poprilicno osim sto ne moze da upali na kljuc nikako ispod 10 stepeni. Sta mislite o kombinaciji Petar Drapsin klipovi i Petar Drapsin hilzne i PRIMA češke karike , kotor lezajevi radilice , ventili prvi partizan, dihtunzi domaci mladenovac uljna pumpa tesanj?

- - - - - - - - - -

Zaboravih da kazem da jr ulje menjano uvek na najdalje 100 sati i sipano je nemacko adinol 15w40 ulje u motor.
Kolega jel ulje izbacuje bas na izduv(auspuh) ili odusak(iberlauf)

- - - - - - - - - -

Na iberlauf oce da izbacuje ulje kada su pretegnuti ventili
 
a sto mu radis generalnu? moj tako gura vec godinama bez ikakvih problema

Ne moze druze da upali na kljuc sa dva akumulatora po 75 ah koji su 1 god stari alnaser je remontovan i ubrzan , moze da vergla po sat ali nece upaliti i kada upali na vucu ne moze da sastavi rad po pola sata i trosi kao 2 traktora

- - - - - - - - - -

Kolega jel ulje izbacuje bas na izduv(auspuh) ili odusak(iberlauf)

- - - - - - - - - -

Na iberlauf oce da izbacuje ulje kada su pretegnuti ventili

Na izduvnu granu na iber lauf samo dimi.
 
Aa to da, ja sam te pogresno razumeo, ovo 'nece da upali na kljuc' sam protumacio kao da nece odma da upali nego da mora malo duze da vergla, zato sam i rekao da to nije strasno..
 
Danas kupljeni klipovi petar drapsin , hilzne petar drapisin garnitura dihtunga cobest semerinzi prednji i zadnji umesto pletenice hilzne petar drapsin , 29 hiljada okruglo. Porucene su prima karike tesanj uljna pumpa a lezajeve uzim kada rasturim motor. Nadam se da nisam pogrrsio sa izborom sklopova.

- - - - - - - - - -

Znacio bi mi neki savet od ljudi koji su radili generalne na m motorima.
 
Danas kupljeni klipovi petar drapsin , hilzne petar drapisin garnitura dihtunga cobest semerinzi prednji i zadnji umesto pletenice hilzne petar drapsin , 29 hiljada okruglo. Porucene su prima karike tesanj uljna pumpa a lezajeve uzim kada rasturim motor. Nadam se da nisam pogrrsio sa izborom sklopova.

- - - - - - - - - -

Znacio bi mi neki savet od ljudi koji su radili generalne na m motorima.
Gde si kupio uljnu pumpu

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Kod nas neki čak mažu dihtung masom crvenom... Kod mene na 539 kad je rađena generalna sam vidio da je namazana što mi nikako nema smisla... Montirao sam dosta brtvi glave, uvijek na suho, nikad problema samo dobro stegnuti kilo ključem i kad motor odradi par toplinskih ciklusa obavezno jedan po jedan šaraf otpustiti, nauljiti i stegnuti na pravilnu kilažu...
 
Gde si kupio uljnu pumpu

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

Prodavnica kos promet valjevo.

- - - - - - - - - -

Kos promet valjevo.

- - - - - - - - - -

Kod mene je na 558 linijska pumpa vec 20 god stavio je burazer koji je bosista i sa mrtvim motorom ima dosta vise snage neko r60 u komsiluku
 
A na S motorima ne mazes?
Na S motorima, narocito S 46 nije lose namazati pored kanala kroz koje prolaze hidropodizaci jer obicno na takvim mestima gde su tanki zidovi dihtunga hoce da zaslini. Primetio sam da neki majstori to praktikuju. Majstor i ja (koji sam bio pomocnik :osmeh:) smo na kombajnskom S46 menjali dihtung glave koji je progoreo sa svih strana, a motor pregrejan i izbacivao 20l vode za 15 minuta rada. Glava i blok samo ocisceni i odmasceni a dihtung namazan filmom silikona na tom mestu. Zategnuto kilo kljucem na propisnu kilazu i 3 godine posle toga i skinutih preko 400ha motor i dalje ne slini ulje.
 
Pozdrav svima... Elem,imam problem sa temperaturom u pitanju je imt 539. U oranju temperatura je 60c i ne prelazi al kad ga ugasim ode na 80c. Voda kruzi pa mislim da nema termostat ili ipak ima? To mi se prije nije desavalo nikako,znao je do 90c spadne na 80c u radu ili kad ga ugasim kroz 10 minuta ode na 60-70c a sad obrnuto :) I gdje se nalazi termostat na 539? Jel odmah ispod rezervoara ona cijev sto vodi u hladnjak?
 
Moj opet poceo da slini na sastavu izmedju kucista razvoda i bloka motora.a nov dihtung...pre dve god sam to resio crvenim silikonom i dobro je drzalo.moracu izgleda opet...i ti gotovi dihtunzi su ko flis papir...
 
Da. Los kvalitet svih dihtunga. Ima dosta dihtunga iz turske i indije koji su loseg kvaliteta. Cobest iole valja. Zato ja sta god da radim dobro odmastim povrsine i V. Reinz silikon namazem i mora da drzi
 
Nazad
Vrh