IMT

Moze da bude membrana AC pumpe,moze da bude grejac ili semering na bos pumpi,ali su najcesce membrana i grejac.
 
Do kog nivoa se sipa ulje u posudu filtera vazduha,stari model imt 539 imaju manje i vece rupe.Kontam da nivo ulja nesme preci ove vece rupe
 
Rupe jesu nivo, a imas i sa unutrasnje strane vanjskog zida posude strelicu ili limenu plocicu za oznaku nivoa.
 
Do kog nivoa se sipa ulje u posudu filtera vazduha,stari model imt 539 imaju manje i vece rupe.Kontam da nivo ulja nesme preci ove vece rupe
Najbolje je sipati malo ispod rupe,nema potrebe preterivati dovoljno je 3cm ulja i kupice prasinu odlicno jer kada se sipe vise obicno okupa mrezicu na filteru a tu se posle lepi prasina bitno je da ima ulje ali netreba mnogo.
 
Do tog nivo sam i sipao, malo me zbunjiju dve dimenzije rupa uze odnosno sire pa sam mislio da su one sire rupe gornja granica nivo a dokle se sipa
Donje rupe služe bržem protoku ulja iz manje posudice u veču.
Točiš do gornjih (večih) u oba djela posudice filtera.
Donje sito filtera zraka i treba da bude malo nauljeno radi boljeg filtriranja, ali ne previše.

Uostalom, ovdje ti je čovjek do u detalj pojasnil funkciju i održavanje filtera
 
To su potpuno isti traktori. Razlika je samo u motoru: 542 im M motor, a 549 ima DM motor. 549 manje trosi i ostriji je na gasu i jaci, ali je motor osetljiviji na istrosenost karika.
Ja bih ipak preporucio 549, mada je to po meni preskup polovan traktor..
 
Kad pomenuste auspuh da li i gde ima da se kupi auspuh identican fabrickom,promenio sam auspuh (gornji) i od tad nemogu da se naviknem na novi zvuk traktora, mislim na imt 539?
 
Ovo s oglasa nije original auspuh a felge su sjecene zato sto je traktor nekad bio skupljan ili rasirivan tako da su ventili za pumpanje gume bili okrenuti iznutra pa je netko prosjekao radi lakseg pumpanja guma a neki drugi nestrucnjak kad je sastavljao jednu felgu nije ventil namjestio na prosjeceni dio pa to sad ne lici na nista ;)

Marko69: Po pitanju promjene auspuha, navikni se na zvuk, jeftinije je nego da kupujes drugi auspuh i pitanje kakav ce onda zvuk biti. Sta bi bilo da si kupio drugi traktor a on ima drugaciji zvuk ;)
 
Marko69: Po pitanju promjene auspuha, navikni se na zvuk, jeftinije je nego da kupujes drugi auspuh i pitanje kakav ce onda zvuk biti. Sta bi bilo da si kupio drugi traktor a on ima drugaciji zvuk ;)[/QUOTE]

Ma mislio sam da li se negde ima kupit originalni fabricki auspuh,ja sam vec promenio taj fabricki sto je bio na njemu ali toliko me iritira zvuk ovog novog da neznam kako uopste da se naviknem
 
Ovo s oglasa nije original auspuh a felge su sjecene zato sto je traktor nekad bio skupljan ili rasirivan tako da su ventili za pumpanje gume bili okrenuti iznutra pa je netko prosjekao radi lakseg pumpanja guma a neki drugi nestrucnjak kad je sastavljao jednu felgu nije ventil namjestio na prosjeceni dio pa to sad ne lici na nista ;)

Marko69: Po pitanju promjene auspuha, navikni se na zvuk, jeftinije je nego da kupujes drugi auspuh i pitanje kakav ce onda zvuk biti. Sta bi bilo da si kupio drugi traktor a on ima drugaciji zvuk ;)


Svaka cast geniju koji prosece felne zbog pumpanja guma!!!!!!!!!!!!! E sad stvarno vise nista nemoze da me iznenadi i zacudi!!!!
Pa jel mu toliko bilo tesko da pridje iznutra (ako bas nemoze malo mrdne traktor napred nazad) i napumpa gumu!!!! Ovo je sigurno bolje resenje samo se pitam sto jos vise nije isekao felnu!!!!
 
Nazad
Vrh