IMT

Neki dan sam preradio prvu vuču od 577 s automatike na ručno izišlo 65 eura.
Jednostavno ukapčalica je stalno radila .
Šteta što nisam slikao .

Ne znam kakva je ukapcalica bila kod tebe na traktoru ali tvornicki to nije ukapcalica, nego samo kuciste zupcanika koji pogoni kardan prednje vuce i koji je stalno uzubljen u zupcanik na spojnickoj osovini ( da nisi pod tim mislio "ukapcalica stalno radila") a "automatiku" odradjuje sklop u prednjem mostu koji se vrlo lako zablindira ili povari, ovisi kome se sta vise svidja jer ako se to ne odradi, i ako imas ukapcalicu, prednja vuca ce se i dalje ponasati kao automatska posto "automatika" nije zablindirana i samim time da imas ne znam kakvu ukapcalicu neblindirana prednja vuca nece raditi u rikverc.

Ajde uslikaj kako sad ukapcalica izgleda, zivo me zanima.
 
Ne znam kakva je ukapcalica bila kod tebe na traktoru ali tvornicki to nije ukapcalica, nego samo kuciste zupcanika koji pogoni kardan prednje vuce i koji je stalno uzubljen u zupcanik na spojnickoj osovini ( da nisi pod tim mislio "ukapcalica stalno radila") a "automatiku" odradjuje sklop u prednjem mostu koji se vrlo lako zablindira ili povari, ovisi kome se sta vise svidja jer ako se to ne odradi, i ako imas ukapcalicu, prednja vuca ce se i dalje ponasati kao automatska posto "automatika" nije zablindirana i samim time da imas ne znam kakvu ukapcalicu neblindirana prednja vuca nece raditi u rikverc.

Ajde uslikaj kako sad ukapcalica izgleda, zivo me zanima.


Da stalno je bila uzubljena pa smo samo ubacili vilicu da se može ugasiti.
Automatiku sam povario napred sad radi u rikverc .
Sad je to druga priča.
Jednostavno za odradit i nije skupo kao što su neki majstori tražili po 200 eura.
Poslikat cu za koji dan .
 
Da stalno je bila uzubljena pa smo samo ubacili vilicu da se može ugasiti.
Automatiku sam povario napred sad radi u rikverc .
Sad je to druga priča.
Jednostavno za odradit i nije skupo kao što su neki majstori tražili po 200 eura.
Poslikat cu za koji dan .

A od čega sad ti majstori da prežive.. Kako vas nije sramota! :osmeh::ideja:
 
S pet je brzina 539s. Posto sam zainteresovan da ga kupim,cenu sam sad dobio na email,nisam pitao sta ima od opreme,kabinu ima,cena u Jugometalu je 1237200 dinara i imaju ga na stanju.
 
Poslednja izmena:
Momci, imam problem sa blokadom na 539... kada idem napred ne moze da se ukljuci ili se jako retko moze ukljuciti, dok se vrlo lako ukljuci kad idem u rikverc! Ima li neko ideju sta bi moglo biti?
 
20trm9s.jpg
 
pozdrav svima,izvinjavam se ako je vec pisano o tome,nemogu naci,treba mi pomoc,imam traktor imt 539,kupljen nov u fabriku 83 god,pa me interesuje kako nastelovati kvacilo na njega posto zapinje kad se ukljucuje kardan,citao sam u ono upustvo tamo pise da treba da se odvrne saraf i da se kroz rupu provuce nesto i okrene u smjeru kazaljke na satu dok nesto ne uskoci i treba da papucica ima neki luft od 1cm ali mene to nije jasno kakav luft i sta da uskoci,kako to provjeriti,i ima li kakav video,inace traktor je kao nov radio samo 600h
 
Prvo podbaci nesto ispod pedale kvacila, ili naci pomocnika da ti pridrzava dok podesavas, polako otpustaj sraf i vrlo malo zaokreni osovinu sa srafcigerom, onda malo dotegni sraf pa probaj da li lepo odvaja obe lamele. Nemoj da ti prerano hvata jel onda kada stsnes do kraja da odvojis kardan, zvrnadace u korpi nesto, ne znam sta bese o sta :osmeh:, ali podesi tako da lepo odvoji kardan ali da nema zvrndanja.
 
Nazad
Vrh