IMT

Ja bih to prijavio pa neka postavlja tuđe slike i drugi put bez pitanja.
Ja pomislio da si ti Darko Daki
Ja sam uredno napisao da sam slike nasao na FB i u kojoj grupi, i to stoji i od koga su slike. Nisam znao da je ovo traktor od clana foruma pa ako je neko pravilo prekrseno ili clan uvredjen neka administratori foruma obrisu objavu. Smatrao sam da je ovo zanimljivo za forum jer dosta ljudi radi estecku prepravku traktora.Hvala.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Miloše, ima cijeli postupak prerade dokumentiran ovdje na forumu kako je rađeno od početka do kraja. Problem je što se ovaj "Daki" na FB predstavlja kao neki znalac ili nedaj bože vlasnik ovog traktora.

Imao sam sličan slučaj gdje je neki klinjo postavljao slike mojeg 549 i hvalio se kako je to njegov traktor pa sam morao odreagirati.
 
Miloše jel taj na FB napisao pored slika da su pozajmljenje sa ovog foruma ili je napisao da je traktor njegov? Ja nemam FB pa ne mogu da proverim...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Za paljenje imam bošov taster vec 15 god.Moracu pogledati te od tamića.Jel ima to novo ili moram po otpadima gledati.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka

Ima nova da se kupi. Takva brava i daje kontakt i pali. To je u žargonu brava za tamica, no kada kazes prodavcu znaju oni dobro. Svasta sam radio, i prevezivao da orginalna brava daje kontakt na prvi zub, a ne.na ubod, a ovo mi je spas.
 
Imam putanje a nisam siguran da umem da objasnim. Imt 558 ne puni akumulator dovoljno i stalno svetli lampica. Jel moze regler (valjda je to) da se stavi id imt 560. Receno mi je da se to za 558 ne pravi 40 godina i da mora id R65 da se montira ali ne odgovara na kolevku od 558. Po nekij mojoj logici kolevke od 558 ili 560 su iste pa bi trebalo da se poklapaju i ti regleri, diname sta li vec.
Pozdrav
 
Imam putanje a nisam siguran da umem da objasnim. Imt 558 ne puni akumulator dovoljno i stalno svetli lampica. Jel moze regler (valjda je to) da se stavi id imt 560. Receno mi je da se to za 558 ne pravi 40 godina i da mora id R65 da se montira ali ne odgovara na kolevku od 558. Po nekij mojoj logici kolevke od 558 ili 560 su iste pa bi trebalo da se poklapaju i ti regleri, diname sta li vec.
Pozdrav
Ne poklapaju se nosaci,ti na 558 imas fabricki dinamu a na 560 ide alternator.Na 558 ti je na pumpi za vodu i dinami 17 mm kais a na 560 13 mm.Sve to moras promeniti i napraviti nove nosace da bi na 558 stavio alternator.Ako treba neko opsirnije objasnjenje ti kazi pa cu objasniti korak po korak.
 
Poslednja izmena:
Sekli neki ljudi pa stavljali od Rakovice, niau culi za Imt 560, oni me u naplasili da to tako treba. Imam jos sijaset pitanja samo da ne davim odmah ovako od starta.
 
POd "sečenjem" kolevke najverovatnije misliš na onaj deo sa dve rupe koji strči sa obe strane. mislim da služi za kačenje prednjeg utovarivača.
Iskreno ja sam taj deo sekao ali ja sam ubacio alternator novije generacije od opel astre 100 ampera i nije mogao da stane fizički dok malo nisam secnuo. Alternator je imao remenicu za pk kaiš pa mi je strugar napravio za 17 kaiš drugu remenicu. Nosač sam sam prepravio. Više problema sa punjenjem nemam
 

ako imas ovakav spaner onda mora malo da se secne ovako


ako je alternator od pasata,koji se najcesce koristi, onda ne seces jer prolazi tik pored kolevke, ako skidas dinamu i imas orginalni spaner(sto je i najbolja varijanta) onda opet ne seces samo promenis ramenicu na alt. stavis 17 sticu.

a evo i remenice skinute od diname pa stavljene na alternator.

Po meni najbolje alt. od auta ima ih na svakom cosku i svi si 80+A, i vise nikad nema problema sa punjenjem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh