IMT

Ne znam koliko on pomaže.Član Shale je nosio takvu prskalicu sa 577 pa vidi sa njim oko detalja.
 
Ja mislim da bi mogao sa pomocnim klipom, samo bi verovatno trebao koji teg staviti napred.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Mislim na sklopove, radilicu.....pumpa vode, ac pumpa vjerujem da nemogu toliko odraditi, al to su sitnice, nebi volio da nakon 3000 sati pukne karika ili prolupaju klipnjace, onda to nema smisla.....

Jos moram zamjeniti puz obrtomjera, jer tu slini ulje, danas ga vozio pa je tu pokazao, drugo je OK.....

Termostat koji sam uzeo, turski, otvara na 60, pa i drzi takvu temperaturu, neznam kako ce biti kada ga opteretim u brazdi......

Izvrtece on toliko sati bez brige ako si sve uradio kako treba. Ja sam na mom radio sve komplet pre 2000sati. Motor, diferencijal, boçne reduktore, instalaciju,trap... Izaslome je tad nesto manje od 3000evra. Svi me gledali bledo neki mislili da lazem, a neki da sam budala sto nisam kupio drugi traktor za te pare. Za tih 2000sati kljuc ña njega nisam prislonio. Menjao sam samo ulje filtere i akomulator.
 
I onda da se neisplati uloziti.....mogao si kupiti drugi traktor, al u kakvom stanju?? Isto ono sto imas kod kuce, spreman za generalku.....
 
Meni je najgore kad pocnem nesto da radim, a on stane. Tad bi ga zapalio. Sve to sto sam ja ulozio pre tih 6 godina, ja bi dao i na kvarove u medjuvremenu, samo sto bi svaki put gubio 2 dana na popravku. Sve delove koje sam placao skuplje, da sam uzeo jectinije menjao bi ih u medjuvremenu. Jedino sto nije valjalo je sto sam kupio fabricki iskrojenu instalaciju, ona mi se istopila posle 2 meseca. Posle mi je majstor iskrojio novu kakvu sam ja hteo kostalo kao dve ove, ali meni traktor sija kao cirkus, a ona se ne greje. Za 36 sati ja napravim 30radnih sati sa silokombajnom niti dize temperaturu niti fali ulja... Za mene je to posao,a ne da svaku krug na uvratinam dosipam vode i cekam da spusti temperaturu, a svaki drugi krug da dosipam ulja.
 
Pa tako se i kazedok RADI ne dirati nista, ako sve zeza onda ne radi. I moj 560 duugo vec planiram generalisati, ali onnestaje pali ko mina a trosi rasipa ulje, sve cekam kad ce stat, on vec tako 2000 sati. Svaki dan radi..da ne ureknem.

E tako je i mene izdala letos Rakovica 47. Imala loš zvuk ali radila. Palila perfektno, malo dimila ali ništa strašno. Ulje trošila i curilo pa sam dolevao ali ništa strašno. I tako dan za danom, ja se već navikao. Motor počeo da lupka ali ajde, teraj, treba mi... E onda je jednog dana počeo strašno da lupa da nisam smeo da ga vozim tako do majstora nego smo ga odšlepali. Rezultat je bila generalka! Klipovi u cilindrima imali po 2-3mm lufta levo desno, svojim očima sam video. Interesantno da na iberlauf nije duvao i imao je snagu baš lepo. Sreća pa je završen za nekoliko kišnih dana tako da posao nije stajao zbog traktora nego zbog kiše :D
Definitivno ne treba terati do zadnjeg trenutka jer ne zna se kada će da crkne ako je već sumnjivo.
 
Sve mi to znamo al opet reskiramo... e a sto se tice hidraulika 577 sa onim malim klipom dize i 2000kg. Moj komsija nosi maju 9 redi diskosnu sa 3 velike kutije za djubrivo. Prskalicu od 1000 nosi punu, ali napred tegovi novog tipa 450 kg.
 
Moj je juce potrosio preko 3 litre ulja u berbi sa jednorednim beracem 2 kj.ugusio me dim iz iberlaufa.radni pritisak je pre podne bio 3.5 do 4 a popodne 2.5 u berbi.na leru jedva 1.majstor kaze mozda su samo karike,ali ko zna sta bi bilo kad se otvori.on meni rece oko 900 evra generalna bez bosh pumpe,nju smo radili.
 
Juce jedan 558 u komsiluku zakov'o. Cale mi rece da je taj traktor od uvek imao los pritisak ulja, ali i pored toga izdrzao je veoma dugo...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kod nas ima jedan 7506 nosi 1000L + one posude za ispiranje,vec 3-4 god samo prska,ali su mu ramena podigli na nutevima,ne nosi na hidrauliku :)
 
Moze li 577 stari tip nositi rasipac 1200l I prskalicu 1200l?


Ja sam nosio 660 l prskalicu sa 577, i čim se ugreje ulje ćao od nošenja, pa smo mi vezivali lanac...

Generalno mislimda od 800 l nikako veću prskalicu za traktor od 80 ks netraba nositi, jer tu može da bude svakakvog belaja...
 
Stari tip 577 bez dodatnog cilindra,donder rasipač (440kg) i 700kg veštačkog to je maksimum maksimuma. E jedino ne mogu da se setim da li sam stavljao tegove ili nisam.... Jbm ga... Ako i jesam nije bilo više od 4x30kg.
 
Ja sam nosio 660 l prskalicu sa 577, i čim se ugreje ulje ćao od nošenja, pa smo mi vezivali lanac...

Generalno mislimda od 800 l nikako veću prskalicu za traktor od 80 ks netraba nositi, jer tu može da bude svakakvog belaja...

Ja sa 539 godinama nosim 600l prskalicu morava.
To sto se tebi desavalo je do loseg hidraulika I meni se desavalo to kada je oslabio hidraulik, ali posle remonta dize zagrejan na leru prsakalicu sa 600l vode I ciklon amazone sa 600kg djubriva. Ali ide teg napred.
 
Nazad
Vrh