IMT

Kod nas ovi najmanji traktorski koje pravi SILA AD 10x28 14.750 a 11x28 15.500 din
 
ma imas ih na vojnim otpadima gde god hoces,ja sam kupio pre neki dan za 577, u Uzicama na otpadu.
 
Samo što su dosta bolji za sneg ovi traktorski, na kamionskima su dosta sitnije alke pa dosta lošije ide, iskusio ovih dana
 
Cinim uslugu komsiji i treba mi par informacija.Zanima me gdje se mogu uzeti getz ili mahle sklopovi za imt 560 (ako isti postoje za 560)kao i cijena,po mogucnosti da mi je geografski sto blize npr S.Mitrovica.
 
Generalno ideja mi se baš dopada, da li može na IMT 533 (nema duplo kvačilo) da se ugradu tako nešto?
Ne sumnjam da u momentu vuče bolje, ali ipak taj mjenjač je za 40 konja a ne za 80?
Šta bi se desilo da zane za kamen u oranju, recimo da ore sa 2 brzom (pošto je "super" traktor) da li bi pokidiao zubčanike?
 
Pitanje je kolko će izdržat kompletan susutav (korpa, lamela, osovine, ležajevi...) od motora do kardana, ako radi sa priključcima (koji traže pogon od kardana) za traktor od 70-ak ks? Za nekog ko se bavi voćarstvom il povrtlarstvom di treba mal traktor sa jakim motorom, a za male pare, ovo je dobar izbor, al pod uvjetom da to sve tako dura-traje.
 
U najboljoj zemlji koju imas, da ores s 2x10" u 2. brzoj (recimo da i imas tezinu za takvo sto) pokidao bi plug, unakazio bi njivu, i najvjerovatnije bi se oprostio ili od mjenjaca ili od kvacila, sta prije popusti... Mjenjac bi mogao imati trajne poslijedice, s ovakvim motorom, ako se optereti zadnji kraj da se ta snaga moze iskoristiti. A ako ga ne opteretis, kako kaze zombie, dobijes jako dobar pokretac neke freze ili nekog generatora ;) i ores s 210" ko covjek, ne traba ti fina regulacija, samo ga zakrkas dokle moze i deri ;)
 
Ovaj fergo bi, da mu montiraju 12-ke gume (ili još bolje neke od guma sa metričkom mjerom koje su nešto šire a iste ili približne visine) i napune vodom do vrha, pa još i neki servo da se nabudži, bio jednostavno savršen za voćnjaka. Freza, malčer, RD od 2-2.2m (naravno, da može da nosi takve stvari), sve bi pogonio bez ikakvih problema. Spojnica za kardan bi nešto više trpila ali to je već podnošljiv potrošni dio. Kabina se može zadihtovati uz minimalna ulaganja i eto voćarskog traktora koji može svugdje da se zavuče čije je održavanje krajnje jednostavno i jeftino.

Za turbo-oranja ovaj traktor nikako nije, mjenjač NIKAKO ne bi mogao da podnese duži rad u oranju sa snagom i momentom koji su ravno 100% veći (ako ne i više). Tu bi stradalo sve redom, od spojnice, mjenjača, diferencijala...

Kao što kaže Bobo, ovo je odličan pokretač za razne priključke i to je dovoljno i može da se iskoristi na bezbroj načina.
 
Nazad
Vrh