IMT

Koliki bi trebao da bude pritisak u prednjim i zadnjim tockovima na 5106?
 
Potrebna mi je pomoc. Pokusavam skinuti rame hidraulike sa 539 jer mi je kriva viljuska i nemam dovoljnu visinu podizanja pa bih stavio novo rame. Raskacio sam polugu, skinuo dva srafa sa poklopcem, grejao, udarao cekicem ali toliko je zapeklo da uopste ne krece. Da li je neko mozda ovo vec skidao pa ima ideju kako?
Ja sam imao takav problem, nije reagovalo na macolu,grijanje, na silu od 13 tona na presi i na kraju smo napravili rez brusilicom po ramenu. I pored toga je tesko skinuto uz pomoc macole. Uopste mi nije bilo jasno zasto, nutovi su bili svi ispravni ali je lijepo i spoj korodirao, mada ta ramena obicno spadnu lako uz kuckanje cekicom.
 
Ja sam imao takav problem, nije reagovalo na macolu,grijanje, na silu od 13 tona na presi i na kraju smo napravili rez brusilicom po ramenu. I pored toga je tesko skinuto uz pomoc macole. Uopste mi nije bilo jasno zasto, nutovi su bili svi ispravni ali je lijepo i spoj korodirao, mada ta ramena obicno spadnu lako uz kuckanje cekicom.

Kad se to radi, odspoje se obadva ramena i obezbjedi se komad drveta, neka greda npr. Pod jedno rame se postavi drvo koje ide skroz do zemlje a po drugom malo mlatis cekicem i tako naizmjence lijevo-desno dok se oba ne rasklimaju na nutovima. Provjeren lijek samo ne lupajte po "ocima" jer se znaju odvaliti... Ako je bas bas speklo, jbg teraj dok ide i dok ne krene ulje curjeti u mlazovima ;)
 
Kakvo drvo kakvi bakraci, ja sam skinuo poklopac i pod jedno rame je isla bronza, a sa druge strane udarali osovinu preko aluminijuma, pa islo u presu i bla-bla...
A skidao sam ne zbog ulja, nego zato sto se ona sapa koja je na sredini osovine sjebala.
 
2f5af13a0ac9e57a42914117488006ee.jpg
284ab0e1e46b13cad6716e33d1f45814.jpg


Evo sta sam zateko u traktoru koji ceka popravku kod lokalnog majstora... mene cudi kako je i palilo kad se napravio sloj zemlje u celom gornjem delu zice jedno 2cm....
 
Uspeo sam resiti problem, evo i kako. Dakle prvobitno udarao cekicem, grejao, ma ni da cuje. Uhvatim lepo brusilicu i sekao rame na delu sa nutevima, koje sam vrlo malo na jednom delu i ostetio, ali nije to nista strasno, samo da moze novo rame da se stavi, napravio par rezova, pa udri ponovo cekicem, namucio sam se kao nikad, ali drugog resenja nije bilo. Ako neko bude imao slicnu situaciju da zna sta mu je ciniti:ppozdrav:
 
284ab0e1e46b13cad6716e33d1f45814.jpg


Evo sta sam zateko u traktoru koji ceka popravku kod lokalnog majstora... mene cudi kako je i palilo kad se napravio sloj zemlje u celom gornjem delu zice jedno 2cm....
Mislim da sam u temi Rakovica postavljao slike vazdusnog filtera koji je tata "odrzavao". U uljnom kupatili je bilo preko 2cm specenog taloga, u ulju kojekakvih slamki i buba, a mreza je bila puna prljavstine. Ko zna kad je cisceno i prano. Prosle goine sam isto morao da perem filter jer ne ynam kako, ali na 150rc se isprlja totalno.
 
Ljudi jedno pitanje. Koli vredi 533 bez papira,generalno sredjen prosle godine,blok je puko ali ne curi,motor osvezen u rakovici....cena onako okvirno...
 
Imam ja na slici stari tip kao 577 imao motor 70 i 80 konja perkins i neki mjenjač 6 brzina s 3 stupnja morat cu jedan dan ubacit sliku ko zna šta je to bilo
 
Nazad
Vrh