IMT

moram bilo sta da ova masina malo predahne

7f1842da72289b769c46107848f6f083.jpg


Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
To sto pise za tezinu po tim radionickim prirucnicima to nema veze s mozak.Naprimer na prikolici Kikinda na plocici pise tezina 920kg stranice su drvene,kod komsije ista prikolica samo metalne stranice+vazdusno kocenje pise isto 920kg a na Dubravi istog formata prikolica samo sve daleko jace uradjeno(grede 10cm a ne 8cm,siri gibnjevi,4 puta teza ruda....)pise ima 870kg i sad treba verovati sta su oni lupetali.

Komplet felna od 560 je mnogo teza od felne 558.Da nisam imao jednu pored druge nebi ni sam znao koja je razlika.A jos nesto,jel znate koliko je teza guma 16.9 28 od 14.9 28....mnogoooo....

- - - - - - - - - -

cuj mene 2500 kg, 2100kg... lapsus

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
Eto tezak 2100 a sta pise u prirucniku???
 
Mnogo stvari osim felni je teze na 560 u odnosu na 558. samo poklopac hidraulike je tezi 15-20 kg a da ne pricamo o kucistu diferencijala koje je vidno vece nego na 558, blatobrani i jos mnogo stvari. jedina ista stvar na ta dva traktora je motor
 
Tako je Lopi a napred je vidno jaci prednji most na 560,pa rukavci,pa veci hladnjak...i tako ima dosta stavki.U svakom slucaju 560 je tezi od 558 za 300kg i vise....

Razlika je vidljiva,ove godine komsija nije mogao da uzvuce punu prikolicu kukuruza uz jedno malo vece brdo sa 558,samo slajfuje,ni poluga ne pomaze,jedva se snasao kad ga vratilo nazad teret jer kocnice na traktoru ga nemogu zaustaviti,otkaci prikolicu pa je isao kuci po rakovicu 60 da uzvuce a ona vuce do pola i pocinje da skace ko jarac,bori se ali nedohvata zemlju od skakanja i vraca ga nazad,dzaba i blokada,opet otkaci pa kuci i pita mene da odemo da izvucemo sa dva traktora,ja kazem to cu ja sam izvuci a komsija"nije 560 sposoban ni sam sebe da vuce".Ja zakacim i sam 560 i izvucem do pola brda prvom,zakocim jer kocnice zakivaju a 560 tezak i drzi prikolicu ne pusta nazad,presaltam u 3 sporu i gas,izvucem bez blokade,poluge uzbrdo bez problema.Sto se tice potezanja 560 je bas mrcina,ima svoj tempo i samo gas nema brige.Ali i dalje u mom kraju 560 ostaje traktor koji je druga klasa jer se velicaju neki drugi traktori....iako su daleko nesposobniji....

Tezina je bitan faktor i raspored tezine!!!
 
Mnogo stvari osim felni je teze na 560 u odnosu na 558. samo poklopac hidraulike je tezi 15-20 kg a da ne pricamo o kucistu diferencijala koje je vidno vece nego na 558, blatobrani i jos mnogo stvari. jedina ista stvar na ta dva traktora je motor

sve to sto si naveo je identicno, 560 ima drugacije maske, kabinu i rezervoar duplo veci i jos koju sitnicu koja puno ne vaze

gledao traktore jedan pored drugog

pa 549 ima istu plocu hidraulika kao 560 i kuciste diferencijala identicno .

jedno vreme sam se nosio idejom da prebacim motor sa 558 na 549 i bocne reduktore i eto 560 :D

gledao na digitalnoj vagi 250 kg je tezi
 
Daner,nemoj da se ljutis,ja sam majstor,popravljam te traktore i znam sta je teze i vece,ti si gledao a ja rasklapao hiljadu puta,tebi sve izgleda isto a Lopi je veoma dobro zapazio sta je mnogo teze na 560 u odnosu na 558.Ako nisi znao kuciste diferencijala na 558 je od 533 a kuciste na 560 je kao i na 577,malo sire i malo deblji materijal,tacnije mnogo teze.Blatobran na 560 je tezak ko djavo jer ima postolje koje se srafi na trube od ploce 20mm,licno sam merio samo taj detalj krila i tezak je 30kg+ostatak krila a celo krilo na 558 nema ni 20kg....i jos mnogo toga....da ne idemo u unutrasnjost menjaca da pricam pojedinacno za zupanike,osovine...i sitnice.
Jel znas mozda koliko je teska ona budza na kardanu kod 560??Jesi skidao kada taj detalj koji 558 nema.
 
Nema sumnje u to jer 560 je prilicno tezi i veoma jak tegljac . Dosta razlike ima ali najveca je sto mu je na guzici velika tezina a to mnogo znaci. Nemogu sad naci papir od 567 sa kabinom ali koliko se secam je preko 2600 kg.
 
Sve to zajedno sa kabinom vagne vise 250 kg od 558 bez kabine. Ljudi nisam debil video na vagi u MK komercu koliko vagne 560 stari tip. Moj kum ima novi tip 560 sa pojacanim hidraulikom i full tegovima cini mi se 3t da ima. Orali smo na istoj njivi istom dubinom jedina mu je prednost zbog tereta ne moze zaslajfovati inace u opste brze ne ore od mene koji sam 800 kg laksi. Zato ja ceo dan upaljenu blokadu drzim i ne slajfam ni ja . Eto nasuh u levi tocak 250l vode i orem bez blokade lagano bez proklizavanja.
Od sad sipam svake godine.bez vode ne kacim plug :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Dobro necemo se dalje raspravljati,ti tvrdis da je 558 50kg laksi od 560 i neka ti bude ako se vec razumes u materiju.A sto se tice vode neka ti je bog na pomoci.Neznam jel ta vaga u MK pokazala i kakve poluosovine nosi 558.250kg na jednom tocku,ako nisi znao nije isto kad nasadis kabinu na traktor i kad nasadis tegove na tockove a 250kg na tanku poluosovinu 558......zato 560 ima debele:osmeh:
 
Najmerodavnija je vaga,stavite traktore na vagu i resite dilemu.560 je tezi oko 300 kg najmanje od 558 ima tegove na tockovima puno je tezi na tockovim pozadi a tezi je i prednji most nema bas velike razlike napred.duzi je 560 plus dva akumulatora,siri je pozadi sve to mu daje vecu vucni silu a cinjenica je da je dosta trom u odnosu na 558 bas zato sto je malo tezi pa mu fali koja konjska snaga a meni se licno vise dopada 560 nego hvaljeni deda 558 narocito starije serije sa tankim poluosovinama ovi noviji imaju iste kao ma 560 tako da je problem resen.sve u svemu ta razlika u masi od 200 kg uvek moze da se nadoknadi na vise nacina a druga stvar ako covek nezna da rukuje masinom dzaba mu masa i sve ostalo.kada se skinu krila i poklopci na 560 i 558i pogledas ih onda i nema neke razlike.vaga je merilo
 
Poslednja izmena:
vi se stvarno i dalje prepirete sta je teze? svako radi s onim sta ima, sta je bitno koji je model tezi....

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Pa kad bi radio zemlju u brdu bilo bi ti veoma bitno koji je traktor tezi.

Ja sam imao 558,kupljen nov 1975,brzi menjac,ali je imao tanke poluosovine,prodat je zato sto je slajfovao kao lud,pogotovo sa gumama 14.9 28,a sa 16.9 kad smo vratili bilo je daleko bolje ali nije to ni blizu 560,a komsija ima 558 78 god i takodje kupljen nov i njega sam otvarao i ima tanke poluosovine.Radio sam jedan u selu 80 godiste prvi vlasnik i ima debele poluosovine.
 
Jel ja pisem na kineskom jel gore lepo pise 250 kg da je laksi, moj 558 nosi poluosovine od 560 . a ta voda u gumama nikakvu stetu ne vrsi traktoru jer bukvalno nema opterecenje na lezajeve i poluosovine(jedino sto vise ne moze prekliznuti ali to sam mu radio i sa blokadom). Cak sam nasao u radionickom prirucniku da se sipa. Znaci i onaj inzinjer u fabrici nije imao blage veze kad je to napisao?
1242037b7ca561a5f050af976f890b7a.jpg


Eto i slika poluosovine da ne bude da izmisljam
Necu dalje da se prepirem. Falilo mi je tih 250 kg sad ore odlicno
Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
koje je godište taj tvoj?

više puta sam merio ali sa jednoosovinkom imt-ovom i ima tačno 3680kg. kiperka ima drvene nastavke oko 80kg i točkove 8.50-20. e sad koliko to moze da tezi sve skupa neznam. i traktor ima kabinu a nije imao tegove
 
71 godiste mora da ima spori menjac i tanke poluosovine.Kod svih pise IMT560XXXXXX jer 560 se poceo proizvoditi 1973 godine ali samo po narudzbi i tih serija ima jakooooo malo,BAS RETKOST,a kod 575 i 585 isto pise na poluosovini IMT560XXXXXX i ima tanke.Kod brata na 585 iz 1972 isto pise kao i kod tebe ali su poluosovine pucale jer su tanke.Inace na svim odlivcima IMT 575,576,585,586....od 1970 godine pise IMT 560XXXXXXX.
 
Nama jos nikad nije pukla evo vec 45 god. Traktor prvih 25 god sve radio zadnjih 20 kad je tr9 stigao samo ore i sprema. U proseku je orao 40 jutara godisnje

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
DA ne ponavljam onda ono što ti je i Lacin rekao jer to ti je to. Ako nisu menjane to što ti piše 560 ne znači da je poluosovina za 560 nego je to samo kataloški broj dela i slučajno tako počinje. Bitna su ona zadnja tri broja čini mi se ali nemoj mi verovati. Slikaću ti popodne neku poluosovinu lomljenu sa takvim brojevima ako je nadjem kući. Imamo i jedan 76 godište koji se nalomio tih osovina dal 7 ili 8 sve na istoj strani dok nije ubačena deblja. A ovaj iz 72 ima zamenjene obe tako je došao

U principu nije tu neka velika razlika. samo ove koje mi zovemo "deblje" su ojačane 1cm u prečniku u tom delu gde su ranije pucale i ide drugi lager i imaju sitnije nutove pa mora i drugi nosač satelita
 
Nazad
Vrh