IMT

Za skinuti hldnjak slobodno se moze koristiti "ziva soda" ja sam koristio oko 200g. sode rastvoris u 2l vode ona ce prvo da se zagreje pa kad se ohladi sipaj u prethodno ztvoren hladnjak da voda ne izadje, ovaj rstvor, dopuni vodom malo promuckaj i ostavi da prenoci, sutra isperes vodom ako jos ima kamenca ponovis jos jednom.
probao vise puta bez ikakvih posledica resio problem.
Rukavice i naocare obavezno dok ovo radite !!!
 
Ne znam da terba preko noći ostavljati, pola sata i mislim da nema šta više unutra biti... U kotlu smo grijali vodu, dodali pola kile il kilu limuntusa u to, u tri puta ispirali hladnjak i to tako da smo svaki puta friški vreli rastvor iz kotla sipali u hladnjak i dobro mućkali što smo ga dulje mogli držati u rukama jer kipuća tekućina u hladnjaku ga zagrijava jako brzo da ni zavarivačke rukavice nisu puno pomogle. nakon tri ispiranja izlazi čist rastvor iz hladnjaka, saprali vodom, vratili hladnjak na kombajn i nema problema.

Ako je hladnjak baš baš poštopan možda bi ga bilo pametnije kuhati u nekoj kiselini nego ga samo ostaviti natočenog da prenoći jer sve se bolje rastvara pri višljoj temperaturi...
 
Ja sam samo preneo moje iskustvo kako sam ja uradio vrlo je jednostavno bez kuvanja 200g sode na 6-7 l vode nije jak rastvor i potpuno je bezbedan za hladnjak.
 
Masna soda ili kausticna soda ne nagriza nista sem kamenca i masnoce, creva,semeringe i to sve sto je od gume i plastike ne nagriza tako istio ni dihtunge(zaptivace) ne nagriza provereno bezbroj puta u praksi.
 
Pa i to je voda. :osmeh:
Jesam ja, moj otac ne daje ništa da se baci niti da ode kroz oluk. :osmeh: Slobodno je koristi umesto destilovane.
 
Pa nije vise kisnica cista kao nekad,sad dok padne iz ove zagadjene atmosfere poprimi sve i svasta,umesto destilovane najbolje je prokuvati vodu i to je to.A sto se tice zive sode na nagovor prijatelja da ne bih vise kupovao Dimer probao sam jednom da skidam masnocu...sta znam skida ali ne tako carobno kako oni kazu,a od kako sam cuo da je jedan od njih prakticno stopio diode u alternatoru pa cak i instalacija se pocela pretvarati u zvakacu gumu od tad je vise ne koristim,ne znam mozda je on napravio prejaki rastvor ali to se zaista desilo.
 
Nema kamenca. Nedavno rasturim staru veš mašinu koja se koristila na selu tridesetak godina. Svo vrijema samo kišnica kroz nju išla i nakon svih tih godina bubanj se jednako sija spolja kao i unutra.

Znači kišnica može, ali moj stav je da ako se ne može obezbjediti par litara antifriza svake dvije godine treba batliti posao i prodati mašinu.
 
Pa nije vise kisnica cista kao nekad,sad dok padne iz ove zagadjene atmosfere poprimi sve i svasta,umesto destilovane najbolje je prokuvati vodu i to je to.A sto se tice zive sode na nagovor prijatelja da ne bih vise kupovao Dimer probao sam jednom da skidam masnocu...sta znam skida ali ne tako carobno kako oni kazu,a od kako sam cuo da je jedan od njih prakticno stopio diode u alternatoru pa cak i instalacija se pocela pretvarati u zvakacu gumu od tad je vise ne koristim,ne znam mozda je on napravio prejaki rastvor ali to se zaista desilo.
Prijatelju ako prokuvas vodu neces izgubiti minarale iz nje samo ces ih pojacati jer ce ispariti po neki h2o.
e ovako ja sam imao problema sa grejanjem traktora rus 82, i nema sta nisam probao poboljsanja su bila slaba. Tad sam odlucio da hvatam kisnicu,sipam i kad bude nove da menjam, prvo posle dva menjanja su procurila sva porozna mesta. Sto je u hodu popravljeno nastavio sam menjati jesno 4 do 5 puta i traktor se preporodio. Dakle kisnica mozda nije cista kao nekad alu nema minerala nezasicena je i tekuci kroz sisitem uzima u sebe deo koji moze. Eto ja sam tako resio problem.
 
Koja kisnica ko ce se sa im zezati. Ako vam je skupa demi voda, kada pecete rakiju, jedan kazan izdesilisete obicnu vodu, i eto destilovane koliko hoces.
 
Ja se lepo secam da se poodavno nesto govorilo o kiselim kisama,sad je sve mnogo vise zagadjenije pa se to vise i ne pominje u javnost.Ne znam sta voda gubi prokuvavanjem ali sam takvu ranijih godina sipao u bar desetak akumulatora prekrio celije i nikada nijedan nije crkao,pa zato mislim da ni ta varijanta nije losa kada se nema trenutno nabaviti destilisana.
 
Na IMT 549 dupla vuca mi je na prednjem desnom tocku procureo neki semerin. Curi ulje po malo na unutrasnju stranu felne. Da li neko zna dimenziju semeringa...
 
Da li je neko skidao zadnji tocak od IMT 5106, i ako moze ukratko da opise postupak skidanja.
 
Zavisi jeli novi tip felne ili stari sa zabicama?Sa zabicama je jbn i za skidanje i za vracanje jer moras kada ga vracas da ga nacentriras da nebi pravio osmice.
 
Nazad
Vrh