IMT

da li je to ikad krenulo u proizvodnju? postoji li negdje zivi primjerak?
 
Na papirima imt svasta pise ali neki modeli su samo verovatno odradjeni u par komada. IMT 505 i 518 u zivotu nisam video ni cuo da iko ima ali nije nemoguce. Sve je to prekopirana nemacka Agrija u originalu sem sto su ubacivani nasi motori.IMT528 mislim da sam video jedan davno i to je mislim za vocnjake namenjen ili slicne namene. Mislim da je tu oznaku imao
 
A tek pobednicka fotka iz kataloga tog iz '76. gde pise da je setvospremac 6.1m namenjen za agregatiranje sa traktorom 589 i na fotki sa vidi da jedva golica zemlju.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav zanimalo bi me misljenje vas iskusnijih traktorista, IMT 560 ili IMR 65.Traktor mi je potreban za vuci drva iz sume sto bi znacilo da treba vuci bar 8 metara drva po sumskim putevima.Imam malog 539 sa njim sam zadovoljan ali bi mi za sumu trebao jaci traktor pa se dvoumim izmedju ova dva.Za rajku neki kazu da je previse lagana napred,i da je slabija u oranju od 560.
 
Imao obadva,ustvari 560 imam od skoro.Znas kako,sve ima svoje prednosti i mane.
Samo napises koju rakovicu bi uzeo,staru 65 ili 65S(ovu sa hidro volanom)i koji bi 560 uzeo stari tip ili noviji posle 1986(sa hidro volanom)da bi mogli konkretno da iskomentarisemo,da se ne frljamo jer pitanje je osetljivo i obicno predje u svadju i poredjenje 558,rakovice 76,fergusona 533,sto bi rekli babe i zabe.
 
U životu nisam čuo da postoji imt 518.Postoji imt 528 i to je 549 sa dva klipa.

Bio je kod nas u prodaji na oglasima (njuskalo) imt 528 i izgledao je kao naj obicniji 539 samo s dva cilindra. Koliko sam ja uspio vidjeti da nije rijec o DM motoru i da je to trobrzinac mjenjac tako da nema dodirnih tocaka s 549. 528 je dakle 539 s dva cilindra.

Ako postoji MD verzija tog traktora to bi trebalo onda biti s kockastom haubom i to bi trebao biti 545 s dva cilindra...
 
545 postoji,ja imam katalog od tog traktora,to je 549 sa menjacem 3 brzine(540-560)

- - - - - - - - - -

Evo sad gledam katalog od 528,imam i to,pise motor DM 32/T,snaga 20kw,tezina 1540kg.....Zanimljivo,linijska pumpa,nema kompresor.....
 
Evo vam slike IMT 528 i detaljnog opisa ovog traktora. Clanak je izvadjen iz poljoprivrednog kalendara za '85 godinu. Ima tu jos dosta ne svakidasnjih modela Imt traktora.



img6827-copy.jpg
 
Ja sam vozio taj 528 par desetina metara. Cirkus je kako radi taj 2 cilindra motor, kao kod Peglice. Taj 528 nije imao samo blatobrane vec celu osnovi odvojenu od menjaca ali bez kabine.
 
Mirko to se ne vazi. To je na engleskom. :haha: Verovatno da se po godini proizvodnje razlikuje tip motora koji je ugradjivan u ovaj traktor, ili da li je bio namenjen za domace trziste ili izvoz. Ili je cak jedan od ova dva motora bio u njemu kao probna verzija. Ko to moze znati.:sta:
 
Nazad
Vrh