IMT

Ja sam stavio na imt 580 teleoptikov traktometar i pinjon,placen je negde oko 5000din + pinjon 1900din koliko se secam,prosle godine ugradjeni,pinjon je radio nekih 70ak sati i pukla osovinica,pa sam pravio drugu,a traktometar je radio lepo do 300 sati,a posle je pocela da mu skace skala kao luda...
 
Eto tako nesto i kod mene,nije bas jeftin taj teleoptikov a traje godinu dve a cesto i manje,mislio sam da neko mozda nije eksperimentisao sa onim od Maseya
 
A ima li onaj Yenkay ili trako nesto? Inace indijski, ali veoma kvalitetni. Kod rodjaka njihov manometar za ulje 46 godina funkcionise bez greske:osmeh:. A turski je izgleda kako se potrefi:ppozdrav:
 
Ugradi elektronski.Malo skuplje ali dosta pouzdanije.

Imaš li neku sliku kako to izgleda?

A što se tiče teleoptika, dobro obratite pažnju jer ima dobrih kopija. Ja sam retko viđao original u današnje vreme da ima da se kupi, uglavnom na svima piše TELEOTIK umesto TELEOPTIK a to ljudi ne primete i ti satovi nisu nizašta... Jedino gde sam našao original je u MD Komerc Zemun.
 
Mozemo li nekako prepoznat original od kopije ili da idem u Zemun.
Kako izgleda taj elektronski i kako se montira?
 
Danas sam se napatio sa 539 kao nikad. Nije radio mesec i po dana i ja zavrnuo mu dovod goriva. Danas da idem da bacam vestak zaboravim da odvrnem slavinicu goriva i povuce mi vazduh. Rotaciona pumpa i 2 sata sam pokusavao da ga uplalim, medjutim na kraju je majstor morao doci. Sustina je sto mi AC pumpa radi ne potpuno ispravno i nije mogao da nagura dovoljno goriva u pumpu. Lufitao, njakao i nikako. Posle ovog danas, zakazao sam remont i 539 i 533 sve da se uradi da bude 101% ispravno. Eto ventil na ac pumpi me omeo u bacanju vestaka, a sa 558 kardan je kratak za 2cm da moze sa njim da radi.:zli:
 
Danas sam se napatio sa 539 kao nikad. Nije radio mesec i po dana i ja zavrnuo mu dovod goriva. Danas da idem da bacam vestak zaboravim da odvrnem slavinicu goriva i povuce mi vazduh. Rotaciona pumpa i 2 sata sam pokusavao da ga uplalim, medjutim na kraju je majstor morao doci. Sustina je sto mi AC pumpa radi ne potpuno ispravno i nije mogao da nagura dovoljno goriva u pumpu. Lufitao, njakao i nikako. Posle ovog danas, zakazao sam remont i 539 i 533 sve da se uradi da bude 101% ispravno. Eto ventil na ac pumpi me omeo u bacanju vestaka, a sa 558 kardan je kratak za 2cm da moze sa njim da radi.:zli:

Nisi trebao zavrtati dovod goriva. :osmeh:
Mene je isto zezalo paljenje nedavno. Vergla lepo ali sve u prazno. Sve pregledali, filtere pumpu itd... Kad ono oprugica od gašenja ne vraća dovoljno i eto zezancije...
 
ovo je skoro isto ko i na 558, tako da unutrasnji mehanizam ne bjezi puno od istog.
 
ne razumijem te kolega.? kako obje strane ploca kad se ploce razilaze jedna od druge usled njihove rotacije u suprotnim smjerovima.
 
Nazad
Vrh