IMT

Kolega, vozio sam tvoj traktor, nije tvrdo kvačilo uopće... Naspram 560 je tvrđe, nema govora ali nisi ti vozio malog ursusa kako mi se čini ;)

Kod mene je traktor 87.g. i šipka nikad pucala nije niti ima pojma o pucanju. Prvi glas da im "to hoće pući"...

Imam negdje sliku..... Ostao u drugoj brzini, sada u zatvaranju brazde, i lagano kući...... Mislio sam da je nešto s kvačilom, pracne i to, kako je bilo na 533,al drugi dan sam vidio da je samo ta šipka, koja je bila popravljana.......

Stalno pada kiša, nisam još brenu stigao napraviti, dobio kriva crijeva od goriva, pa sada još trebam tri imbus vijka m8x1 da mogu stegnuti zupčanik vratila pogona pumpe, netko prije skidao, pa oštetio utor za ključ, pa nisu za vratiti nazad..... I to je zanimljivo, u jednom katalogu piše da je taj vijak colovni 5/16" a on kod mene metrički...
 
Kolege, potrebna mi je pomoć. Treba da registrujem traktor ali ovi šabani iz Agencije za bezbednost nemaju podatke za motor od IMT 588 pa samim tim ne mogu momci sa tehničkog da rešavaju dalje registraciju. Imaju za 575, 577, 577DV (i sve moguće varijacije ovog modela) i 579. Ostale podatke nemaju. Kažu momci pronađi negde podatke sa karakteristikama motora pa da mi šaljemo Agenciji i da oni kažu da li može ili ne može da se registruje.... Mislim šta reći.....
Uglavnom, ovo sam pronašao
http://i43.tinypic.com/2623806.jpg

http://i42.tinypic.com/jrscyf.jpg

ali bi bilo dobro kada bih našao ovako nešto uprošteno http://www.zaslike.com/files/no8z3emzthox17c0vqvu.jpg
gde se vide svi podaci motora (mada i ovde fali zapremina).
Treba mi što prostija verzija da bi mogli oni kancelarijski pacovi iz ABS da shvate da je to ustvari isti motor kao i u 579 za kog inače imaju podatke. I samo da prepišu i gotova stvar, ali ne. Boli ih tuki.

Elem, Bobo, da li možeš da vidiš na hrvatskom forumu poljoprivrede da li neko ima podatke?
Kolega Užas iz Sombora ako čita ili ako neko ima njegov broj neka mi prosledi. Čuli smo se pre par meseci i baš smo pričali o literaturi za 588, ali se meni uzdrko telefon i dobar deo brojeva mi progutao....
Može i neki drugi model! 585, 589 šta god pronađete šaljite.
Hvala!
 
Idi na download, i pogledaj na katalog imt iz 1976.g. Tamo mislim da pišu svi podaci koji su ti potrebni.....
 
Evo kubikaže za m34
88548eceea6f6bf4d245d9f8859d0373.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Mislim da je na 588 perkins motor......

Danas uzeo češalj za navoje, ipak su vijci colovni, sa šublerom sam mjerio, al nemože se s njim precizno..... Neznam gdje ću to nabaviti.....
 
On pita za 588 ako dobro vidim, vrapci sa grane znaju sve o 558, da ima taj traktor, vjerujem da bi znali.....
 
Dolaziš li u novi sad, tamo sam u subotu, ako nebude kiše i u ponedjeljak..... Jel bude nešto od one pumpe što smo pričali?
U subotu se mogu vratiti drugim putem, ako nisi daleko, pa mogu naići....
 
A 588, jbg BOSANAC ,
Sto se kaže kod nas KRMPOT (varijacije 577)
3 brzine Englez motor, kompresor i alternator zajedno,
Nema ih više u selu

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Treba da rešim anlaser za 533(za strica). Bilo je ovde priče šta je najbolja varijanta, ali ako može predlog da idem na sigurno.
Ima li tih novih brzih i dali to pomaže da ga svitla i upali malo slađe nego sada?
 
Najbolje resenje je, kao sto se ovde pisalo bez ikakvih prebudzivanja, remontovati komplet stari alnaset i ubrzati ga tj rotor od 9v. Dobije se oko 3kw i vrti isto kao i 539
 
Nazad
Vrh