IMT

106411367906756343378606.jpg
 
Kod mene su tu dobosi na MF65.
Po meni je ovo odlicno resenje, stim sto mi se cini da je anker platna malo losije odradjena.
I sto je najbitnije, kocenje ne opterecuje ozljebljenja poluvratila, tako da se ne pravi luft.
 
Mislim da nema ovde mnogo problema sa blatom, jer znam da na ladi Nivi ima samo neki lim pa nikad nema problema a ide iskljucivo po blatu..
 
Ugradjeno od novijih kamiona i uopste nije jeftino.Jedna ispravna ovako velika klesta sa plocicama od kamiona kostaju preko 100 eura polovna pa x2,a disk je iste cene pa isto x2.
Ovo sam video uzivo kod jednog cike,ima veliku manu a to je blato kad upadne teze koci i ako zaledi blato to je vec problem.
 
Jesu ali onaj veliki kao kamion,za njega su klesta preko 150 eura polovna a disk 100 eura pa sve to puta 2,nije to bas isplativo kad se kupuje,jedino ako se ima nesto sto stoji pa moze da se iskoristi i uradi se ugradnja.

Uz ove diskove i klesta moraju biti i kvalitetni glavni kocioni cilindri.
 
zar nije lakse gl kocioni ugraditi od auta recimo 2x gl koc od kadeta 2x 5-10 eura
kad dodje vreme za moje kocnice bice taj sistem
sve ostalo ostaje od traktora,kako sam skapirao najveci problem je u gl kocionom,jer on je taj koji zakazuje,mada je i nasa aljkavost,to sam vec napisao jednom,imt 567 sam kupio pre godinu dana i kocnice dans koce isto kao i prvog dana,moj komsija kupio 560 pre 12 godina,tada mu kocio samo jedannesto malo i dan danas jeisto tako,vole ljudi da voze bez kocnica :( ako se blagovremeno sredi sve sto treba,uvek mozete imati dobre kocnice bez nekih ulaganja,da kazemo da se sve svodi mozda na 5-10 eura godisnje ako sve radite kako treba i kad treba a ne samo kad mora
 
Nezz ja imam glavni kočioni zastavin nemam rječi koči on.
Nego njemu lamele prikližu od ulja pa ne ide na mrtvo ali drži ovo je simpa a sad opet koliko je dobro
Zimi bil šljakalo
 
A sto ne bi sljakalo na traktoru kad sljaka na kamionima koji se koriste u teskim uslovima ili na terencima koji idu po svakakvim vukojebinama.Niti treba zastita neka ni nista,ima ti diskovi i klesta da sljakaju i sljakaju,a kad see malo razmisli nije to ni skupo.
 
Sta mislis za koliko para mogu da se urade ove kocnice,diskovi,klesta,plocice,gl.cilindri....Neka tvoja ili vasa procena
 
Nazad
Vrh