IMT

Kao djete sam bio prisutan kad su na 542 mjenjali semering na kardanu. Da li je na tom traktoru stogod falilo pa su mogli bez vadjenja cjele osovine u to ne ulazim ali znam da je semering uspjesno zamjenjen i da su pri tom poslu sarafali samo tu plocu iza...

Po pitanju prednje vuce i asfalta. Ako ne osjetis da je prednj ipogon ukljucen, onda je omjer okretanja prednjih i zadnjih tockova super potrefljen i nemas nekih vecih problema pri takvoj voznji ali ako osjetis da se traktor pati pri voznji onda tu problem nastaje s uzasno brzom potrosnjom guma i jako velikim naprezanjima osovina i poluosovina koje pogone prednji kraj posto prednji tockovi ne mogu proklizavati kao sto je to moguce na zemljanoj podlozi.

recimo na mom 549 dok su naprijed bile stare slizane gume a naprijed ganc nove u voznji pri najvecoj brzini na asfaltu se prednja vuca mogla bez problema ukljuciti a isto tako i iskljuciti, dakle bez ikakvog velikog napora. Od kako su i naprijed nove gume, osjeti se u prvi metar da je prednja vuca ostala ukopcana.
 
sto se delova tice radio sam u veleprodaji auto delova a i u veleprodaji delova za teretni program i autobuse,sve sto se nalazi na balkanu i zemljama bivse Juge je FALS roba,najvise imas kineske i nesto malo turske,cena varira sta zelis da pise na ambalazi i delu,sve proizvode isti ljudi samo se placa skuplje ili jeftinije u zavisnosti od ambalaze
 
Kako sam procitao, i nisu ih nesto hvalili. Clan mirko 015(mislim) je ugradjivao i imao iskustva sa Bepco delovima. Ja sam ipak vise za Indijske ili NPR jer imaju na kutiji nekakav kod na osnovu kog mozes da vidis sve podatke o toj karici(valda datum i mesto proizvodnje). Tako je kod mene na kutiji od karika za kompresoe, a za ostalo ne znam
 
E najvjerojatnije ce petar drapšin da stavim to će biti prvi izbor pošto mi se indija na 33 nije iskazala.
 
Jel ko zna kakav je kvalitet dijelova bepco engleska?
Jel ko ugrađivao
Ugradjivao ja licno,oba motora sam morao ponovo da otvorim i ubacim lisnate karike indija a na Torpeda sto je ugradjeno eno i danas lije ulje na iberlauf.Ja nisam hteo ugradjivati Bepko ali vlasnici traktora insistirali,kazu nemas ti pojma kaze mi prodavac da su ekstra i eto kostalo ko svetog petra kajgana,nove karike,dihtunzi,moje ruke.Ubacene karike IPL indija u konzervi,nema kapi ulja na iberlauf,nema potrosnje ulja jednom recju proverena stvar u kombinaciji sa Petar Drapsin hilznama.

- - - - - - - - - -

Ova guma 16,9 28 sa ovakvom sarom na IMT 560,kako ce to da radi u blatu i kakve su prednosti-mane u odnosu na klasicnu traktorsku gumu sem sto su duplo jace jer imaju vise platana.
nnvadk.jpg
 
Mirko,
Ova guma bi bila odlicna za transport i rad na zemlji kad je suvo. Ali kad je blato mislim da bi losije izbacivala blato i vise bi proklizavao traktor.
To je guma od nekakvog utovarivaca ili Skipa (program gradjevinskih masina), ispravi me ako gresim:osmeh:
 
Guma od skipa je u pitanju,neznam dali da ih uzmem za 560,neznam kako ce se pokazati u vlaznom,dobijam u kompezaciju veoma povoljno polovne naravno ali ocuvane,marka Mitas.
Svako misljenje dobro dodje:ppozdrav:
 
Guma od skipa je u pitanju,neznam dali da ih uzmem za 560,neznam kako ce se pokazati u vlaznom,dobijam u kompezaciju veoma povoljno polovne naravno ali ocuvane,marka Mitas.
Svako misljenje dobro dodje:ppozdrav:
Prepusti ih ti meni da ih turim na zekana pa ti javim kako se ponasaju u blatu i jel valjaju ili nevaljaju!:osmeh::ppozdrav:
 
Ima ovdje jedan poznanik takve gume na traktoru bavi se covjek sumom i radi nesto malo zemlje 4-5 jutara ukupno. Kaze da su za sumu i za lance odlicne gume, ne moz ih potrgat al u zemlji nula bodova. Pre siroke ripne i vise gladi po zemlji nego sto vuce... A drugi problem je transport. pod teretom idu fantasticno al kad vuces praznu prikolicu kaze da skacu kao blesave...
 
Ja te gume odavno razmatram. Smatram da ako se mogu uzeti povoljno, su odlicna kupovina za po letnjem vremenu, ili zimi za lance.
Za transport sa jednoosovinkom, su sigurno dobre.
Bilo bi idealno imati ih na posebnim prstenovima, pa da se po potrebi postavljaju.
 
Nazad
Vrh