IMT

Moja pumpa je radjena za 2 god 2 puta, prvi put jer nije lepo radila pa majstor nije hteo da prihvati gresku pa sam je slao u ipm u bg, sada radi lepo ali na sve strane curi iu nje i nafta i ulje ...ocigledno nisu imali delova u ipm a njoj je samo trebalo stelovanje jer je prethodni majstor stavio sve novo...
 
Curi bas na spoju na dihtungu gde spaja pumpu na 2dela,i na srafu gde je ona blomba za reglazu. Pitao sam jednog majstora kaze da obe stvari nebi smeo sam da diram...
 
Jedna iznutra nije toliko bučan
e sad ima dve ručice kraj noga to su valjda kardan i prva vuča ili se varam
 
Ovi zvuci sa snimka uopste nisu validni za odredjivanje nivoa buke jer je ne malo vec dosta uvelicaju.Imam svoj primer zbog cega nisam hteo jedan snimak sa kombajnom da izbacim na YT bas zbog zvuka koji u originalu nije ni 50% kao sto se na snimku cuje.
 
Znaci sad je nova tehnika da se prvo rastavi pumpa i onako odokativno utvrdi sta je za zamenu a sta nije.:sta:
 
http://www.polovniautomobili.com/traktori/8407278/imt-577-dv

Da li je stvarno izasla serija traktora sa ovako nakaradnim izgledom??

da ga sad prozvode takvog sigurno bi kupili jednog bas mi se svidja taj licimi mnogo na fergusson-a
steta sto to unistise barabe

ovo je kupito 2012 po zelji moga satrog i bice da je poslednji nov primjerak iz imt-a za nasu kucu
1zl5dz7.jpg
 
Opet da pitam za problem
Radi se o IMT 540

Ulje je curkalo na remenici radilice ( sredjeno) i nazad u zvonu menjaca - ali je tu kapalo iz menjaca ulje. (Mada su i pletenice zamenjene)

Kod spojnicke su dva poklopca..zamenjen donji dihtung kod osovine kardana i nekakooo zamenjen gornji dihtung kod spojnicke...jer nisam uspeo spojnicku da izvucem.



Upalio traktor, radio 20min...
Sutradan primetio nazad opet ulje...skinuo poklopac kroz koji se gleda korpa...i na potisnom lezaju ulje..
Znaci problem je u gornjem poklopcu, dihtungu, semeringu.



Pitanje, da bi se pristupilo skidanju spojnicke osovine, da li je potrebno odvojiti osim zvona menjaca i motora, i deo kod rucica menjaca?



Jer je najverovatnije problem u semeringu kod spojnicke, i ulje dolazi do osovine za malu lamelu i sa nje se sliva pored lezaja direktno na poklopac dole..
 
E to me zanimalo...znaci ipak na tri dela se odvaja..

A zamenicd se i sem. i lezaj samo da se do njih dodje al polako:ppozdrav:
 
Da li se isplati kupiti turski rukavac i glavcinu za 533? Ima li neko iskustva kakav je kvalitet, u juselu ima turska i indijska pa ne znam koju bi kupio. Turski rukavac je skuplji od indijskog a vise hvale indijske dijelove
 
Mijenjo sam rukavac na 533 i sad mi je taj tocak odvracen....stoji ko na ursuzu....Nisam u startu znao do cega je pa sam promijeno onu ruku,nosac rukavca,gredu sto ide centralni,prepiksovo prednji kraj i tek kad sam uporedio rukavac sa jednim starim vidio sam da konus nije isti.....
 
Nazad
Vrh