IMT

Iberturaza (od Nemacke reci "Uber" sto znaci vise,jace itd.) je nesto drugo.Uglavnom se desava kad zaglavi regulator na bos pumpi pa motor dobije nenormalno veliki broj obrtaja.Znam za jedan slucaj u susednom selu da je se to desilo na Torpedu,od prevelikog broja obrtaja otkinuo zamajac i vlasnik traktora je tragicno nastradao (ne daj Boze).Kod hidroudara motor momentalno staje.Kad se motor pali na vucu ide se preko menjaca pa je broj obrtaja veci nego kod paljenja anlaserom.Mozda je od pritiska izbio dihtung ili je,kao sto kazes pukla glava.
Ja bih skinuo glavu za svaki slucaj,nije neki veliki posao ni trosak a mozes da vidis sta se desilo i znas na cemu si.
 
Najverovatnije prilikom stajanja traktora bila je skinuta cev filtera za vazduh (koja prolazi kroz haubu) filter vazduha se napunio vodom prilikom paljenja tu vodu je povukao u cilindre i kad je motorpoceo da pali napravio je hidraulicni cep i sbio dihtung glave motora .Podigni glavu motora ivideces sta je u pitanju.
 
Da to je,samo neznam kako je voda dospjela u onu posudu filtera vazduha(gde ulje stoji) kad je sve na svom mestu,osim ako mozda nije ona guma koja stoji na cevi sto prolazi kroz haubu mozda nije dobro namestena pa se kisa slivala u je....u posudu i kad sam pokusao upalit uvukao je tu vodu u cilindre.Danas cu pokusat skinut glavu pa vidjet,bit cu veliki srecnik ako samo bude dihtung glave usto sumnjam ima tu vise stete,javit cu.
Da li je u tom slucaju antifriz mogao izlazit na onom mjestu gde je eventualno izbio dihtung glave?
 
A gde je to antifriz izlazio?Na glavi,na bloku,na spoju glave i bloka i kod koje pumpe,AC ili pumpe za ubrizgavanje? Obavezno javi sta je bilo,moze i neka slika.
 
Ferga je lagan i pri šlepanju bi pre proklizili točkovi nego da napravi neku havariju na motoru, ali ništa nije isključeno.........Izgleda da je naš član Marko69 takve sreće kao u pesmi.................
"Brate Murate ovde neko mora biti sreće kurate":osmeh:
 
Odlican oglas navlakusa za budale koji se pale na ovakve stvari.Ko se makar malo razume u rad i sistem klasicnih starih dizel motora zna da motor nemoze da zakuje od vode u rezervoaru.Moze da crkne pumpa i dizne i to je to.
 
Pre nego sto crkne bilo sta motor ce da stane, jer ce se filteri za gorivo napuniti vodom i nikakak kvar za tako kratko vreme ne moze biti:ppozdrav:
 
Dali neko zna, dal moze da se uspori menjac klasicnog, standardnog 577 za nekih 20 % ?
Dali postoji neka odgovarajuca kombinaija ulaznih zupcanika u menjacu?
 
Los kvalitet materijala i aljkava montaza.Razocaravajuc servis.Kod mene covek kupio nov 539,nesto oko hidraulika nije u redu,serviseri zamenili pumpu,poklopac hidraulika i opet isto i na kraju mu rekli da ne znaju sta je. ::samo bes::
Jedan iz susednog sela kupi nov 539,posle 3 meseca propisao ulje gde god ima dihtung,zvao servis oni mu kazu da to tako treba jer motor sleze. :udri: Za ove nove 2050 i 2065 ne znam kakvi su.
 
Moj teca je kupio pre mozda 9 ili 10 godina nov 539,koji je tad bio skuplji nego slican TAFE 42.Razradio ga on sve laganica,ali cim je krenuo sa njim da ore izbacio ulje na svaki moguci dihtung i semering.Drugih nekih problema bas i nije imao,ali ruzno je nov traktor a usljapan od ulja vise nego stari.Tako da je neko generalno misljenje da su novi slabijeg kvaliteta od starih.
 
Ferga je lagan i pri šlepanju bi pre proklizili točkovi nego da napravi neku havariju na motoru, ali ništa nije isključeno.........Izgleda da je naš član Marko69 takve sreće kao u pesmi.................
"Brate Murate ovde neko mora biti sreće kurate":osmeh:

Izgleda da sam imao srece,danas ga otvorih i samo je dihtung probio na prvom cilindru (gledajuci od strane hladnjaka) sad cu kad sam ga otvorio jos neke sitnice uradit.Da li je neophodno glavu malo obrusit tj.poravnjat i mozel to cemu skodit?
re7yveva.jpg
 
Nazad
Vrh