IMT

Ako se moze birati, obavezno 16-ice...

14 gume idu za kultivaciju, traktor je s njim dosta sporiji nego sa 16 gumama. Ljudi su imali na 560 stari tip 16 gume tvornicki ugradjene i doslo vrijeme za zamjenu, nisu imali para pa uzeli 14 gume i namontirali... Kazu da su znali da bi prodali jednu kravu samo da kupe 16 gume a ove se ko za vraga nikako nece potrositi pa da mjenjaju...
 
evo iz iskustva sa 16-icama po sumi,ged su bas neki potoci izlazis sa 14 tesko ili nikako,sa 16 imas ok brzinu u transportu sa 14 si ko kornjaca,16 teze propada,veca povrsina za oslanjanje na zemlji i lepse vuce (maje slajfuje) ako ti je motor losiji 14 je bolja jer ces sa 16 vise opterecivati masinu
inace sadasnje 16-ice su po visini iste kao nekadasnje dok je gaziste (kramponi)manji nisam siguran ali mislim ko na 14 starije gume su bile 42 cm imam takve na traktoru,novije su 39 cm,sve u svemu 16 je guma predvidjena za taj traktor iance ako stavis 14-ice bice ti prednji deo visi od zadnjeg pa nebi bilo lose da napred stavis neke manje
 
Stigla sestica,sledi sredjivanje pa sahranjivanje iste:osmeh:Izvolite na :ppozdrav:
nx5839.jpg

2qar2xi.jpg

2hrel9l.jpg
 
Zbog manjih guma koje su usto i potrosene prijasnjem vlasniku traktor ocito nije dovoljno dizao poluge hidraulika cim su obadvije vertikalne poluge stavljenje podesavajuce i obje zavrnute do kraja i usto su i donje podizne poluge okrenute naopako ;)

Cestitam na kupovini i da te dugo i sretno sluzi!
 
Placen 1750,nema troskova transporta.Vlasnik ziv:osmeh:moze prevod.Motor tanak,moze da radi,pali radi ali malo na iber lauf pusta dima,rebrasti blok,bos pumpa glanc nova IPM stavljena,ujeda na gasu,nema dima na auspuh,nema kocnica,kompresor radi odlicno,gume zadnje 14-ke ali neki kao malo veci format 14 platana radial Kleber,nema trunke lifta u zadnjim tockovima,ima spori alanser pa vergla kao mrtav konj kad oce da potrci......
Radovi odmah startuju,ugradnja hidro volana,kocnice prepravka na mehanicke,osvezavanje motora(neka ide tako pa dok ne naletim na neki S44 ide momentalna ugradnja).Ulaganja 100 eura posto skoro sve imam pa nemoram da kupujem:osmeh:
Hvala na cestitkama,ko moze neka...svrati:ppozdrav:
 
Cestitke i od mene. Dobra i realna cena. Smesno za takvu masinu-malo skuplje od vladimirca.
Bio bi zmija sa S44, ali ako ne nadjes to motorce, razmisli o ideji da ga prepravis na DM65 kada ga budes radio.
 
Hvala,hvala!!Necu ga prepravljati na DM34,mnogo je bolje ubaciti S44 iz tamica sto cu i da uradim do leta.Sad ce da ide sa ovim motorcetom,malo cu ga osvezim.
 
Necu je prepravljati ostace ista kao sto je sad samo sto cu zavariti prvi i srednji deo haube i napraviti da se hauba podize-kupuje uvis.Farovi idu u masku.

- - - - - - - - - -

Kipovanje klasicno,ono sto si me pitao gledao sam veceras.
 
Pa mislio je covek na DM motor od 65 konja.Ko se razume u te motore razumece bez problema sta se htelo reci.
 
Nema ti ni 577- 77 ks na 2500 o/motora. U neke starije serije 577 su ugradjivani klipovi 98 mm. Sto mu dodje isto. Razlika je u pumpama, ja dajem prednost ovoj linijskoj. Ne prevazidjene.
 
Nazad
Vrh